चट्याङले एक महिनामा पाँच जनाको मृत्यु, ४३ घाइते

0
44
देशमा एक महिनामा ४४ वटा बत्ती बाल्ने घटना सार्वजनिक भएका छन् जसमा पाँच जनाको मृत्यु भएको छ भने ४० जना घाइते भएका छन् ।

राष्ट्रिय विपद् जोखिम न्यूनीकरण तथा व्यवस्थापन प्राधिकरणका अनुसार वैशाख १४ देखि जेठ १५ गतेसम्म मुलुकभर ४४ वटा चट्याङका घटना भएका छन् भने पाँच जनाको मृत्यु भएको छ ।

दैलेखमा गएराति चट्याङ लागेर एकै परिवारका चार जना घाइते भएका छन् ।

पहाडी जिल्लामा मेघगर्जनसहित वर्षा भइरहेको र यस्तो अवस्थामा सम्भावित परिणामबारे जनता सचेत भएर आवश्यक सावधानी अपनाउन आवश्यक रहेको मौसमविद् गोविन्द झाले बताए । उनका अनुसार आज बागमती, कोशी, गण्डकी र कर्णाली प्रदेशका पहाडी भेगमा बत्ती बाल्ने सम्भावना छ । प्रि-मनसुन सिजनमा बत्ती बाल्ने सम्भावना धेरै हुन्छ।

प्राधिकरणका कार्यकारी प्रमुख अनिल पोखरेलले हावाहुरीको समयमा सुरक्षित रहन खेतबारीमा काम नगर्न र घरभित्र वा सुरक्षित स्थानमा बस्न आग्रह गरेका छन् । तीन महिना अगाडि बत्ती बाल्न उच्च जोखिम हुने प्राधिकरणले जनाएको छ ।

worldwidekhabar

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here