लगभग २०० विद्यार्थीहरूले पाकिस्तान छात्रवृत्तिको राजदूत पाउँछन्

0
12
पाकिस्तानका राजदूतले १९८ नेपाली विद्यार्थीलाई छात्रवृत्ति प्रदान गरेका छन् ।

आज यहाँ आयोजित विशेष समारोहमा राष्ट्रियसभाका अध्यक्ष गणेशप्रसाद तिमिल्सिनाले विद्यार्थीहरुलाई उक्त पुरस्कार हस्तान्तरण गरेका हुन् ।

छात्रवृत्तिहरू नेपालभरका सम्बन्धित प्रधानाध्यापकहरूद्वारा छानिएका सरकारी विद्यालयका योग्य/उत्तम विद्यार्थीहरूलाई प्रदान गरिन्छ। यस वर्ष ४३ विद्यालयका १९८ विद्यार्थीलाई उत्कृष्ट विद्यार्थीलाई एउटा ल्यापटप सहित पुरस्कृत गरिएको पाकिस्तानी राजदूतावासले आज जारी गरेको प्रेस विज्ञप्तिमा उल्लेख छ ।

सो अवसरमा बोल्दै अध्यक्ष तिमिल्सिनाले दुई देशबीच विशेषगरी शिक्षाको क्षेत्रमा निरन्तर सहयोग र जनताबीचको सम्पर्कलाई अगाडि बढाएकोमा पाकिस्तानको प्रशंसा गर्नुभयो । यो नेपाल र पाकिस्तानबीचको घनिष्ट मैत्रीपूर्ण सम्बन्धको प्रतिबिम्ब भएको उनले बताए । उनले दूतावासको प्रयासको प्रशंसा गरे जसले दुई देशका युवाहरूलाई नजिक ल्याउन धेरै लामो यात्रा गरेको प्रेस विज्ञप्तिमा उल्लेख छ।

कार्यक्रममा पाकिस्तानका राजदूत अबरार एच हाश्मीले छात्रवृत्ति कार्यक्रमलाई थप विस्तार गर्ने र पाकिस्तान–नेपाल द्विपक्षीय सम्बन्धलाई थप मजबुत बनाउने आफ्नो संकल्प र इच्छा व्यक्त गरे । उनले नेपाली युवाको अध्ययन, खेलकुद र स्वस्थ सामाजिक गतिविधिमा प्रोत्साहन गर्नु नै हाम्रो सहकार्यको मुख्य आधार रहेको प्रेस विज्ञप्तिमा उल्लेख छ ।

सन् २०१३ मा सुरु भएको एम्बेसडर अफ पाकिस्तान छात्रवृत्ति कार्यक्रम विगतका वर्षहरूमा बढ्दै गएको छ र नेपाली युवाहरूमाझ लोकप्रिय बन्दै गएको छ।

WorldWide Khabar

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here