रुसले युक्रेनको भूभागबाट आक्रमण गरेपछि ड्रोन खसालेको बताएको छ

0
16
रुसी सेनाले रूसको दक्षिणी बेलगोरोड क्षेत्रमा "ठूलो संख्यामा" ड्रोनहरू खसालेको छ, एक स्थानीय अधिकारीले बुधबार भने, मस्कोले युक्रेनबाट यस क्षेत्रमा सीमापार आक्रमणलाई कुचलेको घोषणा गरेको एक दिन पछि।

बेल्गोरोडका गभर्नर व्याचेस्लाभ ग्लाडकोभले टेलिग्राम पोस्टमा भनेका छन्, ड्रोनहरू रातभर प्रान्तमा रोकिएका थिए। कसैलाई चोटपटक नलागेको तर नखुलेका प्रशासनिक भवन, आवासीय भवन र गाडीमा क्षति पुगेको उनले बताए ।

युक्रेनी अधिकारीहरूले तत्काल कुनै टिप्पणी गरेनन्। रुसले अघिल्लो दिन भन्यो कि उसले युद्धको सबैभन्दा गम्भीर सीमापार आक्रमणहरू मध्ये एकलाई पराजित गर्यो, रक्षा मन्त्रालयले भनेको छ कि बेलगोरोडमा लगभग 24 घण्टा चलेको लडाईमा 70० भन्दा बढी आक्रमणकारीहरू मारिएका थिए। यसले कुनै रुसी हताहतको बारेमा कुनै उल्लेख गरेको छैन।

रुसी रक्षा मन्त्रालयका प्रवक्ता इगोर कोनाशेन्कोभले स्थानीय सेना, हवाई आक्रमण र तोपखानाले आक्रमणकारीलाई धकेलेको बताए। आक्रमणमा १२ स्थानीय नागरिक घाइते भए, अधिकारीहरूले भने, र एक वृद्ध महिलाको उद्धारको क्रममा मृत्यु भयो।

पूर्वी युक्रेनको खार्किभ सहरबाट करिब ८० किलोमिटर (४५ माइल) उत्तरमा रहेको र लगभग १५ महिना लामो युद्धको अग्रपंक्तिबाट टाढा रहेको ग्रामीण क्षेत्रमा भएको घटनाको विवरण अस्पष्ट छ।

मस्कोले सोमबार सुरु भएको आक्रमण युक्रेनी सेनालाई तोडफोड गरेको आरोप लगाएको छ। कीभले यसलाई रुसी पक्षपातीहरूले क्रेमलिनविरुद्धको विद्रोहको रूपमा वर्णन गरे। आक्रमणको पछाडि को थियो भन्ने निश्चितताका साथ भन्न वा यसको उद्देश्यहरू पत्ता लगाउन दुई संस्करणहरू मिलाउन असम्भव थियो।

यो क्षेत्र इन्धन र गोलाबारुद भण्डार भएको रूसी सैन्य केन्द्र हो। मस्को अधिकारीहरूले आक्रमणमा कति आक्रमणकारीहरू संलग्न थिए वा आक्रमणकारीहरूलाई हटाउन प्रयासहरू किन यति लामो समय लागे भनेर टिप्पणी गर्न अस्वीकार गरे।

बेल्गोरोड क्षेत्र, छिमेकी ब्रायान्स्क क्षेत्र र अन्य सीमा क्षेत्रहरू जस्तै, युद्धबाट छिटपुट स्पिलओभर देखेको छ, जुन रूसले फेब्रुअरी २०२२ मा युक्रेनमा आक्रमण गरेर सुरु गरेको थियो।

अर्को ठाउँमा, युक्रेनी जनरल स्टाफले बुधवार भने कि बाख्मुत भित्र "भारी लडाई" जारी छ, रसियाले विनाशकारी शहरलाई पूर्ण रूपमा कब्जा गरेको दिन पछि।

बाख्मुत डोनेट्स्क प्रान्तमा अवस्थित छ, जुन चार प्रान्तहरू मध्ये एक रसियाले अवैध रूपमा गत शरदमा कब्जा गरेको थियो। युक्रेनले क्रेमलिनको आक्रमणकारी सेनालाई पिट्ने रणनीति अपनाउने क्रममा बाख्मुतको लागि नौ महिनाको लडाईमा दशौं हजार मानिसको मृत्यु भएको छ।

युक्रेनको भूमि सेनाका प्रमुख ओलेक्जेन्डर सिर्स्कीले भने कि कीभको सेनाले बाख्मुतमा "आफ्नो रक्षात्मक कारबाही जारी राखेको छ" र शहरको बाहिरी भागमा अनिश्चित "सफलताहरू" प्राप्त गरेको छ। उनले थप विवरण भने दिएनन् ।

युक्रेनी अधिकारीहरूले बखमुटको लागि युद्ध समाप्त नभएको जोड दिएका छन्। त्यसैगरी, १५ महिनाअघि रुसले युक्रेनमा आक्रमण गर्दा अमेरिकाको वरिपरि निलो र पहेँलो झण्डा देखिए जस्तै, युक्रेनलाई वाशिङटनको समर्थनका लागि अमेरिकी लोकप्रिय समर्थन अलिकति घटेको छ तर व्यापक रूपमा रहेको छ, युनिभर्सिटी अफ शिकागोको ह्यारिस स्कूल अफ पब्लिक पोलिसीले गरेको सर्वेक्षणले देखाएको छ । र NORC देखाउँछ।

यसले पत्ता लगायो कि अमेरिकाका आधा मानिसहरूले पेन्टागनले युक्रेनलाई रूसी सेनाहरू विरुद्धको रक्षाको लागि हतियारको निरन्तर आपूर्तिलाई समर्थन गर्दछ। त्यो स्तर गत वर्षमा लगभग अपरिवर्तित छ, जबकि करिब एक चौथाई सैन्य जीवनरेखालाई कायम राख्न विपक्षमा छन् जुन अहिले $ 37 बिलियन माथि छ।

WorldWide Khabar

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here