काजाकिस्तानले नेपाललाई रोमाञ्चक पाँच सेटरमा पराजित गरेको छ

0
71
काठमाडौंको राष्ट्रिय खेलकुद परिषद् (एनएससी) कभर्ड हलमा शुक्रबार भएको एनएससी–काभा महिला भलिबल च्यालेन्ज कप २०२३ को सेमिफाइनलमा काजाकिस्तानले डिफेन्डिङ च्याम्पियनलाई ३–२ गोल अन्तरले पराजित गर्दा नेपालको उपाधिको ह्याट्रिक गर्ने सपना चकनाचुर भएको छ । ।

नेपालले यसअघिका दुई संस्करणको च्यालेन्ज कपको उपाधि जितेको थियो । घरेलु टोलीलाई पाँच–सेटरमा पराजित गर्दै काजाकिस्तानले आइतबार दक्षिण एसियाली भलिबलको पावरहाउस भारतसँगको उपाधि भिडन्त तय गरेको छ ।

उज्बेकिस्तानलाई ३–० ले सोझो सेटमा पराजित गर्दै भारत फाइनलमा प्रवेश गरेको हो । आज एनएससी कभर्ड हलमा भएको पहिलो सेमिफाइनल खेलमा भारतले उज्वेकिस्तानलाई २५-१७, २५-२० र २५-१५ ले हराएको हो।

आगन्तुक कजाकिस्तानले रोमाञ्चक पहिलो सेटमा सेट अंकमा आयोजकलाई ३०-२८ ले पछि पारेको थियो। एनएससी कभर्ड हलमा क्षमतावान भीडबाट समर्थन पाएको नेपालले दोस्रो सेटमा पुनरागमन गर्दै २५–१६ ले सहजै कब्जा जमायो । नेपालले आक्रामक रणनीति जारी राख्दै तेस्रो सेट २५-१५ ले जित्दै २–१ को अग्रता बनाएको थियो ।

शारीरिक र प्राविधिक रूपमा बलियो कजाकिस्तानले चौथो सेटमा वीरतापूर्ण पुनरागमन गर्दै चौथो सेटमा आयोजकलाई २५-१८ ले स्तब्ध पार्दै स्कोर बराबरी गर्‍यो। मध्य एसियाली राष्ट्रसँगको निर्णायक सेटमा ७-१५ ले हार बेहोरेर नेपाली खेलाडीको तेल सकियो ।

काजाकिस्तान प्रतियोगितामा अपराजित रहेको छ । नेपाल पुल ‘बी’ को उपविजेता बनेर सेमिफाइनलमा प्रवेश गरेको छ ।

तेस्रो स्थानको प्लेअफमा नेपालले आइतबार उज्वेकिस्तानसँग खेल्नेछ ।

प्रतियोगितामा नेपालले किर्गिस्तानलाई ३–० को सोझो सेटमा हराउँदै विजयी सुरुवात गरेको छ भने बंगलादेशलाई ३–० ले हराउँदै लगातार दोस्रो जित दर्ता गरेको छ । समूह चरणको खेलमा आयोजक भारतसँग ३–१ ले पराजित भएको थियो ।

नेपालका मुख्य प्रशिक्षक जान डी ब्रान्डले खेलको टर्निङ प्वाइन्ट पहिलो सेट भएको बताए । ‘के हामीले पहिलो सेट जित्न सफल भयौं, नेपालले सेमिफाइनललाई सोझो सेटमा जितेको छ । हामीले पहिलो सेटमा निकै राम्रो खेल्यौं ।”

"काजाकिस्तानले बलियो ब्लकहरू बनाएको छ। हामीले रिसिभिङमा ५-६ अंक गुमायौं। हामीले धेरै गल्ती गर्यौं र पाँचौं सेटमा पनि जारी राख्यौं। हामीले राम्रो आक्रमण गर्‍यौं तर डिपार्टमेन्ट प्राप्त गर्न असफल भयौं, "कोच ब्यान्डले भने।

“हामीले अवरुद्धबाट एक अंक मात्र कमायौं। हामीले सर्भिस र डिफेन्समा पनि गल्ती गर्यौं । हामी नयाँ अनुहार पठाउन दबाबमा छौं

ठूला खेलहरू।"

कप्तान अरुणा शाहीले सर्भिस र रिसिभिङ डिपार्टमेन्टको गल्तीले नेपाललाई खेल गुमाउनुपरेको बताइन् । "भौतिक टोली विरुद्धको प्रयासको लागि म मेरो टोलीका साथीहरूसँग खुसी छु।"

worldwidekhabar

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here