नेपालले साफ च्याम्पियनसिपमा उत्कृष्ट खेलेको प्रशिक्षक एन्नेसीको चाहना छ 

0
78
अखिल नेपाल फुटबल संघ (एन्फा) ले फिलिपिन्सविरुद्धको अन्तर्राष्ट्रिय मैत्रीपूर्ण खेलका लागि नेपाली राष्ट्रिय पुरुष फुटबल टोलीलाई बिदाइ गरेको छ । बिहीबार हुने मैत्रीपूर्ण खेललाई १४ औं संस्करणको साफ च्याम्पियनसिपको तयारीका रुपमा लिइएको छ ।

दक्षिण एसियाको मेगा फुटबल प्रतियोगिता जुन २० बाट भारतको बैंगलोरमा सुरु हुँदैछ। विदाई कार्यक्रमलाई सम्बोधन गर्दै राष्ट्रिय टोलीका मुख्य प्रशिक्षक भिन्सेन्जो अल्बर्टो एनेसेले साफ च्याम्पियनसिपमा आफ्नो टोलीबाट उत्कृष्ट प्रदर्शन गर्ने अपेक्षा गरेका छन्।

"मलाई अन्तिम टोलीका लागि छनोट गरिएका खेलाडीहरूमा विश्वास छ। हरेक खेलाडी उत्कृष्ट छन्। म मेरा खेलाडीहरू मानसिक रूपमा तयार भएको चाहन्छु। हामी राम्रो प्रदर्शन गर्न र उत्कृष्ट नतिजा ल्याउन चाहन्छौं।"

‘साफ च्याम्पियनसिप र ​​एसियामा पनि यो मेरो पहिलो उपस्थिति हो। त्यसैले प्रशिक्षकका रूपमा मेरो लागि अवसर सार्थक हुनेछ। नेपाली टोलीलाई साथ दिनुहोस्।

कप्तान किरण चेम्जोङले आगामी साफ च्याम्पियनसिप अर्को लेभलमा हुने भएकाले उपाधि जित्ने नेपालको सम्भावना निकै कम रहेको बताए ।

"कुवेत र लेबनानको सहभागितामा यो पटकको प्रतियोगिता कठिन हुनेछ। हामी गत संस्करणको पहिलो उपविजेता हौं। हामी टोलीमा नयाँ अनुहार लिएर भारत भ्रमण गर्नेछौं। तिनीहरूमध्ये केही आफ्नो अन्तर्राष्ट्रिय खेलको पर्खाइमा छन्। डेब्यू।

‘क्षेत्रीय प्रतियोगिताको तयारी पनि नेपालको लागि राम्रो भएको छैन । हामीसँग तयारीका लागि निकै छोटो समय छ । प्रतियोगिता सुरु हुन नौ दिन मात्र बाँकी छ र हामी तयारी खेल खेल्ने छौं ।

"यसबाहेक, हामी पनि कडा समूहमा खडा छौं। तर, हामी साफमा सकारात्मक नतिजाका लागि खेल्नेछौं। तर अहिले हामी फिलिपिन्सविरुद्धको खेलमा ध्यान केन्द्रित गर्नेछौं,’ चेम्जोङले भने । इटालियन प्रशिक्षक एनेसेले गत साता साफ च्याम्पियनसिपका लागि २३ सदस्यीय अन्तिम टोली घोषणा गरेका थिए।

च्याम्पियनसिपमा आयोजक भारत, माल्दिभ्स, नेपाल, बंगलादेश, पाकिस्तान, भुटान, कुवेत र लेबनान गरी आठ टोलीको सहभागिता रहनेछ । विश्व फुटबलको सर्वोच्च निकाय फिफाले निलम्बन गरेपछि दक्षिण एसियाली क्षेत्रीय टोली श्रीलंकाले प्रतियोगिता गुमाउने भएको छ ।

नेपाल आफ्ना प्रतिद्वन्द्वी तथा डिफेन्डिङ च्याम्पियन भारत, कुवेत र पाकिस्तानसँगै कठिन समूहमा परेको छ । समूह बी मा लेबनान, माल्दिभ्स, भुटान र बंगलादेश छन् ।

नेपालले उद्घाटन खेलमा जुन २० मा कुवेतको सामना गर्नेछ ।

worldwidekhabar

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here