अष्ट्रेलिया मैत्रीपूर्ण खेलअघि मेस्सीलाई चीनमा सुपरस्टारको स्वागत

0
85
शनिबार बेइजिङमा आइपुग्दा लियोनेल मेस्सीलाई सयौं हर्षित प्रशंसकहरूले स्वागत गरे, जहाँ उनको विश्वकप विजेता अर्जेन्टिनाले अर्को हप्ता अष्ट्रेलियासँग मैत्रीपूर्ण खेल खेल्नेछ।

"मेस्सी! मेस्सी!" सोसल मिडियाका तस्बिरहरूका अनुसार एयरपोर्टमा फुटबल सुपरस्टारलाई पर्खिरहेका सयौं फ्यानहरूले नारा लगाए, धेरैले अल्बिसेलेस्टेको नम्बर १० को नीलो र सेतो धारीदार जर्सी लगाएका थिए।

धेरै सयौं अरू टोलीको होटेल बाहिर पर्खिरहेका थिए, लिआङ्मा नदीको किनारबाट टाढा, बेइजिङर्समा टहलको लागि लोकप्रिय। स्थानीय सञ्चारमाध्यमका अनुसार मेस्सीको यो सातौं चीन भ्रमण हो, जुन अन्तिम सन् २०१७ मा भएको हो।

सात पटकको बालोन डी’ओर विजेतालाई स्पेनिस र अङ्ग्रेजी भाषामा लेखिएका धेरै ब्यानरहरूले होटलमा स्वागत गरेका थिए। मेस्सीले आफ्नो करियरको अधिकांश समय बिताएको क्लब बार्सिलोनाको जर्सी लगाएका लिउ युहेङले भने, "मैले बिहान ९ बजेदेखि दिउँसोसम्म पर्खें।" "मलाई लागेको थियो कि उहाँ मुख्य ढोकाबाट आउनुहुन्छ तर पछाडिको ढोकाबाट होइन। उहाँलाई नदेखेकोमा म अलि निराश भएँ," २६ वर्षीयाले एएफपीलाई भने।

"मैले खेलको लागि टिकट किन्न नसक्दा, मैले मेस्सीको जस्तै होटलमा कोठा बुक गरें र उहाँलाई हेर्ने आशामा थिएँ।" विश्व च्याम्पियन अर्जेन्टिनाले बेइजिङको नयाँ मर्मत गरिएको ६८,००० क्षमताको श्रमिक रंगशालामा जुन १५ मा अस्ट्रेलियासँग मैत्रीपूर्ण खेल खेल्नेछ।

दिउँसोसम्म, ताराको आगमन Weibo सामाजिक सञ्जालमा सबैभन्दा चर्चाको विषय थियो।

"म मेस्सीलाई हेर्न चाहन्छु!" एक प्रयोगकर्ताले लेखे, अरूको टिप्पणी प्रतिध्वनित। डिसेम्बरमा फ्रान्सविरुद्धको महाकाव्य फाइनलपछि टोलीको जितलाई सङ्केत गर्दै अर्कोले भने, "अर्जेन्टिनाले विश्वकप जित्दाको खेलको भावना म अझै महसुस गरिरहेको छु।"

मैत्रीपूर्ण खेलले चीनमा अन्तर्राष्ट्रिय फुटबलको फिर्ताको चिन्ह लगाउँदछ, तीन वर्षको कडा कोभिड-१९ प्रतिबन्ध पछि जसले स्टेडियमहरू खाली गर्‍यो र खेलकुद प्रतियोगिताहरू रद्द गर्ने कास्केड निम्त्यायो। भिडन्त विश्वकपको राउन्ड अफ १६ को पुन: खेल हुनेछ, जहाँ अर्जेन्टिनाले सकरोसलाई २-१ ले जितेको थियो।

इन्टर मियामीसँग आफ्नो करियर अगाडि बढाउन गर्मीमा पेरिस सेन्ट-जर्मेन छोड्ने छनौट गरेका मेस्सीले यस भ्रमणको एक भागको रूपमा अर्जेन्टिनाले जकार्तामा जुन १९ मा इन्डोनेसियासँग खेल्दा अर्को मैत्रीपूर्ण खेल पनि खेल्नेछन्।

worldwidekhabar

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here