भुटानी शरणार्थी घोटाला : १६ जना पुर्पक्षका लागि थुनामा, दुई धरौटीमा रिहा

0
77
जिल्ला अदालत काठमाडौंले नक्कली भुटानी शरणार्थी घोटाला प्रकरणमा थप अनुसन्धानका लागि १६ जनालाई थुनामा राख्न आदेश दिएको छ ।

न्यायाधीश प्रेमप्रसाद न्यौपानेको इजलासले घोटालामा संलग्न रहेको आरोप लागेका १८ मध्ये १६ जनालाई मुद्दा टुंगो नलागेसम्म हिरासतमा पठाउन आदेश दिएको हो ।

त्यस्तै टंक गुरुङ र लक्ष्मी महर्जनलाई धरौटीमा रिहा गर्न अदालतले आदेश दिएको छ । गुरुङलाई १० लाख र महर्जनलाई ५ लाख रुपैयाँ धरौटी बुझाउन भनिएको जिल्ला अदालत काठमाडौंका सूचना अधिकारी दीपक दाहालले जानकारी दिए ।

जिल्ला सरकारी वकिलको कार्यालय, काठमाडौंले ठगी प्रकरणमा प्रहरीको प्रतिवेदनका आधारमा १८ जना अभियुक्तविरुद्ध जेठ १० गते अदालतमा मुद्दा दायर गरेको थियो ।

पूर्वउपप्रधानमन्त्री टोपबहादुर रायमाझी, पूर्व गृहमन्त्री बालकृष्ण खाँण, नेपाल सरकारका सचिव (हाल निलम्बित) टेकनारायण पाण्डे, पूर्व गृहमन्त्री रामबहादुर थापाका सुरक्षा सल्लाहकार डा इन्द्रजित राई र भुटानी शरणार्थी नेता टेकनाथ रिजाललाई किर्तेको आरोप लागेको छ । ठगी र संगठित अपराध।

सार्वजनिक पदमा बसेका अभियुक्तलाई थप तीन वर्ष कैदको माग गरिएको छ । सरकारी वकिलले भुटानी शरणार्थीलाई अमेरिकाको भिसा सुनिश्चित गराउन विभिन्न व्यक्तिलाई आश्वासन दिएर असुलेको आरोपमा सो बराबरको रु २८ करोड ८० लाख असुल्न माग गरेका छन् । घोटालामा संलग्न भएको आरोपमा अन्य १२ जना फरार छन्।

worldwidekhabar

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here