काठमाडौं उपत्यकामा आजदेखि सार्वजनिक सवारीसाधन नयाँ बसपार्कबाट मात्रै छुट्ने भएका छन्

0
74
सार्वजनिक सवारीसाधनलाई काठमाडौं उपत्यका बाहिरका गन्तव्यका लागि गोंगबुस्थित नयाँ बसपार्कबाट मात्रै छोड्न भनिएको छ । यो अभ्यास आजदेखि लागू भएको छ ।

काठमाडौं महानगरपालिकाले असार २ गते एक सूचना जारी गर्दै लामो (२५० किलोमिटरभन्दा बढी), मध्यम मार्ग (१०० देखि २५० किलोमिटर) र छोटो मार्ग (२५ देखि १०० किलोमिटर) मा चल्ने सार्वजनिक सवारी साधनलाई उपत्यकाबाट बाहिर निस्कनुपर्ने निर्णय गरेको हो । नयाँ बस पार्कबाट मात्र। त्यसैगरी उपत्यकाबाट बाहिरिने यात्रुवाहक सवारी साधनका सबै टिकट काउन्टरलाई सोही अनुसार कार्यालय बसपार्कमा सार्न निर्देशन दिइएको छ ।

उक्त निर्णय कार्यान्वयन गर्न महानगरपालिकाले आज बिहानदेखि चक्रपथ क्षेत्रबाट उपत्यकाबाट बाहिरिने यात्रुवाहक सवारी साधनका टिकट काउन्टर हटाएको छ । गोङ्गबु, कलङ्की क्षेत्रबाट यस्ता टिकट काउन्टर हटाइएको कामपाका प्रहरी प्रमुख राजुनाथ पाण्डेले बताए ।
  
योसँगै नयाँ बसपार्कबाट दैनिक करिब २०० यात्रुवाहक सवारीसाधन काठमाडौं उपत्यकाबाट बाहिरिने उनको भनाइ छ । ‘यात्रु माइक्रोबस र जीपलाई पार्किङ गर्ने व्यवस्था मिलाइएको छ र बसपार्कमा ल्होत्से मलको पछाडि टिकट काउन्टर राखिएको छ,’ उनले भने ।

worldwidekhabar

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here