अमेरिकाले एनकोरिया विरुद्ध नयाँ शक्ति प्रदर्शनमा आणविक-सक्षम बमवर्षक उडाएको छ

0
79
उत्तर कोरियाले अमेरिका विरोधी व्यापक प्रदर्शन गरेको केही दिनपछि संयुक्त राज्य अमेरिकाले उत्तर कोरिया विरुद्ध आफ्नो पछिल्लो शक्ति प्रदर्शनमा शुक्रबार कोरियाली प्रायद्वीपमा आणविक सक्षम बमवर्षक विमानहरू उडाएको थियो। राजधानीमा जुलुस ।

लामो दूरीको बि-५२ बमवर्षकहरूले प्रायद्वीपमा अन्य अमेरिकी र दक्षिण कोरियाली लडाकु विमानहरूसँग संयुक्त हवाई अभ्यासमा भाग लिएका थिए, दक्षिण कोरियाको रक्षा मन्त्रालयले एक विज्ञप्तिमा भन्यो। उत्तर कोरियाले आफ्नो आणविक हतियार विस्तार गर्न गरेको दबाबको जवाफमा दक्षिण कोरियामा रणनीतिक सम्पत्तिहरूको अस्थायी अमेरिकी तैनाथीको श्रृंखलामा बमवर्षकहरूको फ्लाईओभर सबैभन्दा नयाँ हो।

दुई हप्ता अघि, अमेरिकाले छ वर्षमा पहिलो पटक दक्षिण कोरियाली पानीमा करिब १५० टोमाहक मिसाइलहरू लैजान सक्ने आणविक शक्तियुक्त पनडुब्बी तैनाथ गरेको थियो। युएसएस मिशिगनको आगमन उत्तर कोरियाले अघिल्लो अमेरिकी-दक्षिण कोरियाली अभ्यासको विरोध गर्न पुनः क्षेप्यास्त्र परीक्षण सुरु गरेको एक दिन पछि आयो जुन यसलाई आक्रमणको पूर्वाभ्यासको रूपमा हेर्छ।

दक्षिण कोरियाको रक्षा मन्त्रालयले बी-५२ बमवर्षक तैनाथले प्रायद्वीपमा अमेरिकी रणनीतिक सम्पत्तिको दृश्यता बढाएको बताएको छ। यसले भन्यो कि सहयोगीहरूले संयुक्त रक्षा आसनलाई सुदृढ पार्न आफ्नो दृढ संकल्प प्रदर्शन गरिरहेका छन् र अमेरिकी रणनीतिक बमवर्षकहरू समावेश संयुक्त अभ्यास जारी राख्नेछ।

आइतवार, १२०,००० भन्दा बढी उत्तर कोरियालीहरूले कोरियाली युद्ध सुरु भएको ७३ औं वार्षिकोत्सव मनाउन प्योङयाङमा जन र्‍यालीमा भाग लिए। जुलुसहरूको क्रममा, अधिकारीहरू र बासिन्दाहरूले संयुक्त राज्य अमेरिकाले उत्तर कोरियामा आक्रमणको योजना बनाएको आरोप लगाउँदै युद्धमा संयुक्त राज्य अमेरिका विरुद्ध "निर्दयी बदला" लिने भाषण दिए।

कोरियाली युद्ध युद्धविरामको साथ समाप्त भयो, शान्ति सन्धि होइन, प्रायद्वीपलाई युद्धको प्राविधिक अवस्थामा छोडेर। उत्तर कोरियाको सम्भावित आक्रमणको विरुद्धमा अमेरिकाले दक्षिण कोरियामा लगभग २८,००० सेना तैनाथ गरेको छ।

worldwidekhabar

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here