फुटबल फर्न्सलाई महिला विश्वकपमा यान.जेट. मा घरमै पछ्याउन गाह्रो छ

0
77
न्यूजील्याण्डको युवा फुटबल फर्न्सले महिला विश्वकपको सह-आयोजकको रूपमा लगभग असम्भव मिशनको सामना गर्नु परेको छ - विश्वमा 26 औं स्थानमा र आफ्नो अन्तिम 10 खेलहरूमा जित बिना। अझै कडा, यसलाई पछ्याउन गाह्रो कार्य छ।

फर्न्सको रग्बी समकक्ष, ब्ल्याक फर्न्सले गत वर्ष न्यूजील्याण्डमा भएको महिला रग्बी विश्वकप जितेको थियो। फाइनलमा, जुन अकल्याण्डको इडेन पार्कमा महिला रग्बी खेलको लागि सबैभन्दा ठूलो भीडको अगाडि खेलिएको थियो, ब्ल्याक फर्न्सले इङ्गल्याण्डको टोलीलाई पराजित गर्यो जसले लगातार सबैभन्दा धेरै जितको लागि विश्व रेकर्ड बनाएको थियो।

राष्ट्रिय खेलको रूपमा रग्बीको नियम भएको देशमा, न्यूजील्याण्डका ब्ल्याक फर्न्सले मोहित भए, जसले प्रतियोगितामा पर्याप्त अन्डरडगहरूका रूपमा प्रवेश गरे। खेलाडीहरू स्थानीय सेलिब्रेटी बने र न्यूजील्याण्डमा महिला खेलकुदका लागि नयाँ मैदान जितेका छन्।

त्यो अभियानको छायामा फुटबल फर्न्सले आफ्नो फुटबल विश्वकपको सामना गर्दै छन्, उच्च अपेक्षाहरू र थप अन्तर्राष्ट्रिय सफलताको लागि भोकाएका जनताको अगाडि। तिनीहरू कालो फर्नहरू भन्दा धेरै ठूला कुकुरहरू हुन्; ६ विश्वकपमा उनीहरुले एक खेल पनि जितेका छैनन् ।

न्युजिल्यान्डरहरूले रग्बी विश्वकपलाई राष्ट्रिय उत्सवमा परिणत गरे तर, यदि फुटबल फर्न्सले असाधारण केही हासिल गर्न सकेन भने, महिला विश्वकप एक पार्टी बन्ने खतरामा छ जसमा आयोजकहरू चाँडै छोड्छन्।

खेलहरूमा ठूलो भीड ल्याउन र 43,000 जनाले फाइनल हेरेका रग्बी विश्वकपमा तीसँग मिलाउन धेरै, विशेष गरी प्रारम्भिक सफलता लिनेछ। प्रारम्भिक टिकट बिक्री अष्ट्रेलियामा न्यूजील्याण्डको तुलनामा धेरै तेज थियो, जहाँ फुटबलमा स्थापित दर्शकहरू छैनन्।

जादुलाई पुन: कब्जा गर्ने आशामा, फुटबल फर्न्स कोच जितका क्लिमोभाले ब्ल्याक फर्न्स कोच वेन स्मिथको सल्लाह लिएका छन्, जसले विश्वकप सफलताको कारण नाइटहुड पाएका थिए।

"उहाँ अद्भुत हुनुहुन्छ," क्लिमकोवाले भने। "मैले उहाँलाई पहिले व्यक्तिगत रूपमा भेटेको थिइनँ र हाम्रो कुराकानी अविश्वसनीय थियो। मलाई सधैं उसले टोलीलाई प्रशिक्षण दिने तरिका मनपर्थ्यो र उसले आफ्ना खेलाडीहरूको बारेमा कसरी कुराकानी गरिरहेको थियो र उसले आफ्ना खेलाडीहरूसँग जोड्ने तरिका मनपर्थ्यो।


"उहाँबाट सबैभन्दा ठूलो टेकअवेहरू संलग्न र जडान भएका सबैका लागि यो यात्राको मजा लिनु हुनेछ। जडान भनेको त्यस्तो चीज हो जसमा हामीले कडा मेहनत गरिरहेका छौं, फिल्डमा र फिल्ड बाहिर जडान। यो कहिल्यै अन्त्य नहुने कथा हो।"

फुटबल फर्नहरूको लागि जडान गर्न गाह्रो छ। इङ्ल्यान्ड, स्कटल्याण्ड, फिनल्याण्ड, स्वीडेन, डेनमार्क, संयुक्त राज्य अमेरिका, अष्ट्रेलिया र न्युजिल्यान्डमा रहेका खेलाडीलाई लिएर यो टोली प्रतियोगितामा सबैभन्दा टाढाको एक हो। प्रत्येक वर्ष मिलानको तुलनात्मक रूपमा हल्का तालिकाको साथ, एकजुट इकाई बनाउन गाह्रो छ।

तर क्लिमकोभाले आफ्नो अन्तिम विश्वकप टोलीलाई क्रमशः कम गर्न नौ हप्ताको प्रशिक्षण शिविरमा समय बिताएका छन् र खेलाडीहरूले त्यस अवधिमा सँगै प्रशिक्षण गरिरहेका छन्, जुन सम्भवतः उनीहरूले राष्ट्रिय टोलीसँग अनुभव गरेको सबैभन्दा विस्तारित क्याम्प हो।

क्लिमकोभाले भनिन्, "हाम्रा लागि शारीरिक रूपमा तयार हुने र मानसिक रूपमा तयार हुने यो ठूलो अवसर हो।"

फर्न्सको हालको प्रदर्शन प्रभावशाली भएको छैन। डिफेन्डिङ च्याम्पियन अमेरिकासँगको तीन खेलमा ५–०, ४–० र ५–० ले पराजित भएको थियो । ओलम्पिक च्याम्पियन क्यानडासँग ५–१ र १–० ले पराजित भयो । तिनीहरू पनि जापानसँग २-०, पोर्चुगलसँग ५-० र सह-आयोजक अष्ट्रेलियासँग २-१ र ३-१ ले पराजित भएका थिए।

हारको शृङ्खला मात्र नभई धेरै कम गोल गर्ने र धेरैले स्वीकार गरेको ढाँचा देखापर्छ।

"हामीले वास्तवमै गोलको अगाडि राम्रो निर्णयहरू लिनुपर्छ ताकि हामी गोल गर्न सक्छौं, र त्यसपछि हाम्रो लक्ष्यको अगाडि रक्षात्मक रूपमा राम्रो निर्णयहरू गर्नुपर्दछ ताकि हामीले विगतमा स्वीकार गरेका नरम गोलहरू स्वीकार गर्दैनौं," क्लिमकोवाले भने। "त्यसैले म हाम्रो सुधार बक्सबाट बक्समा खुसी छु, तर हामीले बक्स भित्र राम्रो हुन आवश्यक छ।"

न्युजिल्यान्डका हालका अधिकांश खेलाडीका लागि व्यावसायिक अवसरहरू ढिलो आए। वेलिंगटन फिनिक्स, न्यूजील्याण्डको एकमात्र व्यावसायिक पुरुष टोलीले २०२१ मा महिला टोली स्थापना गर्‍यो र यो अष्ट्रेलियाको ए-लिग प्रतियोगितामा खेल्छ। यसले महिलाहरूलाई एमेच्योर स्थानीय लीगदेखि व्यावसायिकतासम्मको बाटो प्रदान गर्दछ।

न्यूजील्याण्डका महिलाहरू प्रायः अमेरिकी कलेजहरूमा भर्ना भएका छन् वा विदेशमा व्यावसायिक अवसरहरू खोज्छन्। ती मध्ये प्रमुख हुन् एस्टोन भिल्लाका गोलकिपर अन्ना लिट; C.J. Bott, Aston Villa को डिफेन्डर; र एश्लेह वार्ड, जो साउथह्याम्पटनबाट खेल्छन्। हाल न्युजिल्यान्डमा खेल्ने एन्नाली लोङ्गोले १२७ खेल खेलिसकेकी छिन्

फुटबल फर्न।

worldwidekhabar

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here