रुसले मस्कोमा युक्रेनी ड्रोन हमला असफल भएको बताएको छ

0
76
रूसी वायु प्रतिरक्षाले मंगलबार मस्कोमा युक्रेनी ड्रोन आक्रमणलाई असफल बनायो जसले अधिकारीहरूलाई सहरको अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थलहरू मध्ये एकलाई छोटो समयका लागि बन्द गर्न प्रेरित गर्‍यो, अधिकारीहरूले भने, पश्चिमी विश्लेषणले भने कि रूसले हालै शुरू गरेको काउन्टर अफेन्सनलाई ढिलो गर्न सफल भएको छ।

रूसी राजधानीमा अघिल्लो समान आक्रमणहरू पछ्याउने ड्रोन आक्रमण, भाडा प्रमुख येभगेनी प्रिगोजिन द्वारा ११ दिन अघि सुरु गरिएको एक निरर्थक विद्रोह पछि शहरमा पहिलो ज्ञात आक्रमण थियो। रुसी राष्ट्रपति भ्लादिमिर पुटिनको दुई दशकभन्दा बढी शासनकालमा उहाँका वाग्नर सेनाहरूले सबैभन्दा ठूलो — छोटो समयका लागि — चुनौतीपूर्ण रूपमा मस्कोमा मार्च गरे।

युक्रेनका अधिकारीहरू, जसले सामान्यतया रूसी भूमिमा आक्रमणहरूबारे टिप्पणी गर्नबाट जोगिइरहेका छन्, यसले ड्रोन आक्रमण सुरु गरेको हो कि भनेर भनेन।

रुसी रक्षा मन्त्रालयले पाँचमध्ये चार ड्रोनलाई मस्कोको बाहिरी भागमा हवाई प्रतिरक्षाद्वारा खसालेको र पाँचौंलाई इलेक्ट्रोनिक युद्धका माध्यमबाट जाम गरी जबरजस्ती तल खसालिएको बताएको छ।

मस्कोका मेयर सर्गेई सोब्यानिनले कुनै हताहत वा क्षति नभएको बताए।

मस्कोमा अघिल्लो ड्रोन आक्रमणहरू जस्तै, रूसी सेनाको घोषणालाई प्रमाणित गर्न असम्भव थियो कि यसले ती सबैलाई खसाल्यो।

ड्रोन आक्रमणले अधिकारीहरूलाई अस्थायी रूपमा मस्कोको भानुकोभो एयरपोर्टमा उडानहरू प्रतिबन्धित गर्न र मस्कोका अन्य दुई मुख्य एयरपोर्टहरूमा उडानहरू डाइभर्ट गर्न प्रेरित गर्‍यो। Vnukovo मस्कोको दक्षिणपश्चिममा लगभग १५ किलोमिटर (नौ माइल) छ।

मेमा, दुई साहसी ड्रोन आक्रमणहरूले रूसी राजधानीलाई हल्लायो, ​​जुन रूसमा कीभको सबैभन्दा गहिरो हमला भएको थियो।

युक्रेनी सेनाले उत्तरी आक्रमणको प्रारम्भिक चरणमा आफ्नो देशको दक्षिण र पूर्वमा रुसी प्रतिरक्षाको अनुसन्धान जारी राखेका बेला यो आक्रमण भएको हो।

युक्रेनको सुरक्षा र रक्षा परिषद्का सचिव ओलेक्सी दानिलोभले भने कि सेनाले हाल रुसी उपकरण र कर्मचारीहरू नष्ट गर्नमा ध्यान केन्द्रित गरिरहेको छ र पछिल्ला केही दिनको लडाई विशेष गरी "फलदायी" भएको छ। उनले कुनै प्रमाण प्रदान गरेनन् र यसलाई स्वतन्त्र रूपमा प्रमाणित गर्न सम्भव थिएन।

युक्रेनीहरू माइनफिल्डहरू, एन्टी-ट्याङ्क खाडलहरू र अन्य अवरोधहरू, साथै कथित रूपमा कथित रूपमा २० किलोमिटर (१२ माईल) गहिराइसम्म स्तरित रक्षात्मक लाइनहरू विरुद्ध छन् किनभने तिनीहरूले रूसी कब्जाकर्ताहरूलाई हटाउने प्रयास गर्छन्।

worldwidekhabar

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here