युई.ए.डब्लु. ले अटोमेकरहरूसँग वार्ता सुरु गर्नु अघि नै हडतालको धम्कीहरू

0
50
जब पनि युनाइटेड अटो वर्कर्स युनियनले डेट्रोइटका तीन अटोमेकरहरूसँग नयाँ सम्झौताको लागि वार्ता गर्न थाल्छ, हडतालको धम्की सामान्यतया कोकोमो, इन्डियानाको पुरानो क्रिस्लर ट्रान्समिशन प्लान्टको भुइँमा सुनिन्छ।

यो वर्ष चर्चा अलि चर्को छ ।

तलब, निवृत्तिभरण र स्वास्थ्य हेरचाहमा सामान्य झगडाको अलावा, युनियनले थप परिणामात्मक लक्ष्यमा आफ्नो दृष्टि राखेको छ: यो वर्षहरूमा र सम्भवतः दशकहरूमा विद्युतीय सवारीका ब्याट्रीहरू उत्पादन गर्ने संयुक्त उद्यम प्लान्टहरूमा आफ्नो खुट्टा सुरक्षित गर्न कटिबद्ध छ। ।

उद्योगले आन्तरिक दहन इन्जिनबाट ई.भि.यास  मा ऐतिहासिक संक्रमणबाट गुज्रिरहेको बेला, अटोमेकरहरूलाई विद्युतीय ब्याट्री प्लान्टहरूका लागि हजारौं कामदारहरू चाहिन्छ।  युई.ए.डब्लु., अटोमेकरहरूको १४६,००० कर्मचारीहरूको प्रतिनिधित्व गर्दै, यस वर्षको सम्झौतालाई भविष्यको उद्योगको रोजगारीहरूमा प्रतिनिधित्व सुनिश्चित गर्ने महत्त्वपूर्ण अवसरको रूपमा हेर्छ।

कोकोमो प्लान्टको उपकरणमा गेजहरू ठीक गर्ने उपकरण निरीक्षक माइकल हन्टरले भने, "मैले लगभग ३० वर्ष पूरा गरेको छु, र यो सम्झौता अलि फरक देखिन्छ।" "मलाई लाग्छ कि यो हडतालको धेरै बलियो सम्भावना छ।" यस हप्ता युनियन र दुई अटोमेकरहरू, फोर्ड र स्टेलान्टिस, फियाट क्रिसलर र पि.यस.ए. प्यूजोको २०२१ मर्जरबाट गठन भएको कम्पनी बीच सम्झौता वार्ता सुरु हुनेछ। अमेरिकाको सबैभन्दा ठूलो अटोमेकर जनरल मोटर्ससँगको वार्ता अर्को हप्ता सुरु हुनेछ।

युनियनको आग्रहमा,  युई.ए.डब्लु. बार्गेनरहरू र अटो एक्जिक्युटिभहरू बीचको परम्परागत मैत्री ह्यान्डशेक गयो, वार्ताहरू सामान्य भन्दा झनै विवादास्पद हुने संकेत हो। युनियन र कम्पनीहरू बीचको चार वर्षको सम्झौता राति ११:५९ मा समाप्त हुनेछ। सेप्टेम्बर १४ मा।

वार्ताहरू शान फाइनका लागि पहिलो ठूलो परीक्षा हुनेछ, जसले यस वर्ष पहिलो  युई.ए.डब्लु. अध्यक्षको रूपमा सदस्यहरूको प्रत्यक्ष मतदानद्वारा चुनिने कार्यभार ग्रहण गरे। क्रिसलर मेटल कास्टिङ प्लान्टमा इलेक्ट्रीशियनको रूपमा - कोकोमोमा आफ्नो क्यारियर सुरु गर्ने फाइनले युनियनको स्थितिको लागि आधार तयार पारेको छ: उनले भने कि  युई.ए.डब्लु. ले सामान्य तलब वृद्धि, ज्याला स्तरहरूको उन्मूलन र लागतको पुनर्स्थापना खोज्नेछ। -जीवनको तलब र नयाँ कामदारहरूको लागि निवृत्तिभरण जुन वर्ष पहिले हटाइएको थियो जब अटोमेकरहरू आर्थिक रूपमा संघर्ष गरिरहेका थिए।

स्टेलान्टिसको बेलभिडेरे, इलिनोइसमा रहेको कारखाना बन्द गर्ने योजनाको कारण लागत घटाउनको लागि उनी कुनै पनि प्लान्ट बन्द गर्न रोक्न चाहन्छन्। तर फेन  को सर्वोपरि ब्याट्री प्लान्टहरूमा ढोकामा एक खुट्टा प्राप्त गर्दैछ र त्यसपछि $ ३२ प्रति घण्टाको शीर्ष एसेम्ब्ली-लाइन ज्याला भन्दा बढि ज्याला सुरक्षित गर्दै अब  युई.ए.डब्लु.- प्रतिनिधित्व प्लान्टहरूमा भुक्तानी गरिन्छ।

"नयाँ उद्योगको जन्म भइरहेको छ," फेनले  युई.ए.डब्लु. सदस्यहरूलाई भिडियो सन्देशमा भने। "यो हाम्रो परिभाषित क्षण हो। हाम्रो समुदाय र हाम्रो देश राम्रो, सुरक्षित, जीवन-मजदुरी युनियन रोजगारको योग्य छ।"

सबै तीन अटोमेकरहरूले ब्याट्री कम्पनीहरूसँग इन्डियाना, मिशिगन, केन्टकी र टेनेसीमा संयुक्त उद्यम कारखानाहरू निर्माण गर्ने योजना घोषणा गरेका छन्। एक पटक ग्यासबाट चल्ने सवारी साधनहरू चरणबद्ध भएपछि, युनियनले यी प्लान्टहरूलाई अटोमेकरहरूले हजारौं कामदारहरूलाई स्थानान्तरण गर्ने ठाउँको रूपमा हेर्छन् जसले अब इन्जिन र प्रसारणहरू बनाउँछन्। उद्योग विश्लेषकहरूले सन् २०३० सम्ममा अमेरिकी नयाँ सवारी साधनको बिक्रीको ७ प्रतिशतबाट ४० प्रतिशतसम्म ईभी बिक्री हुने अपेक्षा गरेका छन्।

अब गाडीहरू जम्मा गर्ने कामदारहरूलाई काम गर्न अन्य ठाउँहरू पनि आवश्यक पर्न सक्छ, र कसै-कसैले पूर्ण रूपमा आफ्नो जागिर गुमाउन सक्छन्। ई.भि.यास  निर्माण गर्न सजिलो भएकोले, तिनीहरूलाई उत्पादन गर्न ४०% कम कामदारहरू लाग्छ।

worldwidekhabar

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here