चिनियाँ विश्व सम्पदा स्थलमा १७ नयाँ प्रजाति फेला परेका छन्

0
51
सन् २०१८ यता दक्षिणपश्चिम चीनको गुइझोउ प्रान्तको माउन्ट फान्जिङ्शानमा कुल १७ नयाँ प्रजातिहरू फेला परेको स्थानीय अधिकारीहरूले बताएका छन्।

फन्जिङ्शानले स्रोत अनुसन्धान र जैवविविधता अनुसन्धानलाई निरन्तर बलियो बनाएको छ र प्रजाति संरक्षणलाई व्यापक रूपमा प्रवर्द्धन गरेको छ। नयाँ प्रजातिमा १० वटा माकुरा, एउटा लङ्गिकर्न, दुई साना स्तनपायी र चारवटा बोटबिरुवा समावेश छन्, फान्जिङ्शान राष्ट्रिय प्रकृति रिजर्भको व्यवस्थापन ब्यूरोका अधिकारी ली हाइबोले भने।

२०१८ देखि, रिजर्वले २,४०० भन्दा बढी विशेषज्ञ र विद्वानहरूलाई आकर्षित गर्दै वैज्ञानिक अनुसन्धान र सम्बन्धित गतिविधिहरूको लागि केन्द्रको रूपमा सेवा गरेको छ। तथ्याङ्कले देखाउँछ कि फान्जिङ्शानमा ३,११७ जनावर र ४,७८३ बिरुवाहरू छन्।

सन् २०१८ को जुलाईमा भएको ४२औँ विश्व सम्पदा समितिको बैठकमा फान्जिङ्शानलाई विश्व सम्पदा सूचीमा समावेश गरिएको थियो।

worldwidekhabar

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here