खण्डित भूराजनीतिक वातावरणको बीचमा भारत जि २० शिखर सम्मेलनको आयोजना गर्न तयार छ

0
56
ग्लोबल साउथको चिन्ता, युक्रेन द्वन्द्वको नतिजा, उदास आर्थिक परिदृश्य, र समावेशी वृद्धिलाई बढावा दिने जस्ता जटिल विश्वव्यापी चुनौतिहरूलाई सम्बोधन गर्न शनिबारबाट सुरु हुने दुईदिने जि २० शिखर सम्मेलनमा भारतले लक्ष्य रेखाको लागि ड्यास बनाउने तयारी गरेको छ। खण्डित भूराजनीतिक वातावरणको बीचमा।

प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदी, अमेरिकी राष्ट्रपति जो बाइडेन, जर्मन चान्सलर ओलाफ स्कोल्ज, फ्रान्सेली राष्ट्रपति इमानुएल म्याक्रोन र जि २० समूहका अन्य नेताहरू साथै अन्तर्राष्ट्रिय मुद्रा कोष, विश्व बैंक र आर्थिक सहयोग संगठन जस्ता धेरै प्रमुख विश्व निकायका प्रमुखहरू। एण्ड डेभलपमेन्ट (ओईसीडी) शिखर सम्मेलनका लागि राष्ट्रिय राजधानीमा भिडभाड भइरहेको छ ।

यो पहिलो पटक हो कि भारतले जि २० को वार्षिक शिखर सम्मेलनको आयोजना गरिरहेको छ र नयाँ दिल्लीले नेताहरूलाई भव्य स्वागत गर्न र शिखर सम्मेलनलाई सफल बनाउन सबै स्टपहरू हटाएको छ। दशकौंमा यस्तो उच्च-प्रोफाइल कार्यक्रम आयोजना गर्न शहरले ठूलो परिवर्तन पनि गरेको छ।

worldwidekhabar

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here