गणेशमान सिंहको सन्देशलाई नयाँ पुस्तामा पुर्‍याउनु आवश्यक छ : अध्यक्ष पौडेल

0
51
राष्ट्रपति रामचन्द्र पौडेलले राजनीति शक्ति र बलको माध्यम नभएको गणेशमान सिंहको सन्देश युवालाई पुर्‍याउनु आवश्यक रहेको बताएका छन् ।

मंगलबार भक्तपुरमा गणेशमान सिंहको जीवनकदको शालिक अनावरण कार्यक्रमलाई सम्बोधन गर्दै राष्ट्रपति पौडेलले राष्ट्र निर्माणका लागि आफ्नो जीवन आहुति दिने, आदर्श छवि भएका गणेशमान सिंहको सन्देशलाई वर्तमान र समाजमा पु¥याउनुपर्ने बताए । भावी पुस्ताहरू।

उनले सिंहलाई सबैको नेताका रुपमा लिने र सबैको आराध्यता रहेको बताए ।

‘गणेशमान सिंहलाई म सबैको नेता मान्छु, उहाँ नै त्यही नेता हुनुहुन्छ जसलाई विपक्षी दलका नेताहरूले पनि आदर्श मान्छन् । राष्ट्र निर्माणका लागि आफ्नो जीवन बलिदान दिने नेताको सन्देश हामीले वर्तमान र भविष्यसम्म पुर्‍याउनु पर्छ । पुस्ता, अध्यक्ष पौडेलले भने ।

उनले भने, "राजनीतिक यात्रामा सिंहसँग नजिक हुन पाए र त्यसले मलाई सत्य र आदर्शको बाटोमा हिँड्न प्रेरित गर्‍यो। लोकतन्त्र भनेको सरकार चलाउने माध्यम मात्र होइन जीवनयापन र विचारधारा पनि हो। गणेशमान सिंहको विचारधारालाई व्यवहारमा उतार्नु भयो भने मात्र उहाँप्रति वास्तविक श्रद्धाञ्जली हुनेछ ।”

१ सय ७५ रोपनी जग्गामा फैलिएको गणेशमान सिंहको नाममा बनाइएको पार्कले उपत्यकाको व्यस्त जीवनशैलीमा नयाँ वातावरण प्रदान गर्नेछ । "यस पार्कलाई नछुटाउन सक्ने पर्यटकीय गन्तव्य बनाउनुहोस्।"

worldwidekhabar

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here