ओहायोमा सयौं उडान ट्याक्सी बनाइने

0
50
उही ओहायो नदी उपत्यका जहाँ राइट भाइहरूले मानव उडानको अग्रगामी गरेका थिए, राज्य र जोबी एभिएसन इंक बीच सोमबार घोषणा गरिएको सम्झौता अन्तर्गत, छिट्टै अत्याधुनिक विद्युतीय विमानहरू निर्माण गर्नेछ जुन ठाडो रूपमा टेक अफ र अवतरण हुनेछ।

"जब तपाइँ एयर ट्याक्सीहरूको बारेमा कुरा गर्दै हुनुहुन्छ, त्यो भविष्य हो," रिपब्लिकन गभर्नर माइक डेवाइनले एसोसिएटेड प्रेसलाई भने। "हामीले यो सिर्जना गर्न गइरहेको प्रत्यक्ष रोजगार र अप्रत्यक्ष रोजगारहरूका लागि मात्र नभई यो धेरै, धेरै रोमाञ्चक पाउँछौं, तर इन्टेल जस्तै, यो ओहायोले भविष्यमा हेरिरहेको छ भन्ने मानिसहरूको लागि संकेत हो। यो हाम्रो लागि ठूलो कुरा हो। ”

संसारभरि, विद्युतीय ठाडो टेकअफ र ल्यान्डिङ, वा ईभिटोयल विमानहरू मुख्य प्रवाहमा प्रवेश गर्दैछन्, यद्यपि प्रश्नहरू आवाजको स्तर र चार्जिङ मागहरूको बारेमा रहन्छन्। अझै, विकासकर्ताहरू भन्छन् कि विमानहरू ती दिन नजिक छन् जब तिनीहरूले व्यक्तिगत मानिसहरू वा साना समूहहरूलाई छत र पार्किङ ग्यारेजहरूबाट तिनीहरूको गन्तव्यहरूमा शटल गर्नको लागि व्यापक स्तरको विकल्प उपलब्ध गराउनेछन्, तलको भीडभाडपूर्ण बाटोहरूलाई बेवास्ता गर्दै।

डेटन इन्टरनेशनल एयरपोर्टमा १४०-एकर (५७-हेक्टर) साइटमा आफ्नो पहिलो स्केल उत्पादन सुविधा पत्ता लगाउने जोबीको निर्णयले राज्यका नेताहरूले राखेको दुई दशकको आधारभूत कार्यलाई पूरा गर्छ, रिपब्लिकन लेफ्टिनेन्ट गभर्नर जोन हस्टेडले भने। महत्त्वपूर्ण रूपमा, साइट राइट-प्याटरसन एयर फोर्स बेस र अमेरिकी वायुसेना अनुसन्धान प्रयोगशालाहरूको मुख्यालयको नजिक छ।

"एक सय वर्षको लागि, डेटन क्षेत्र उड्डयन नवीनता मा एक नेता भएको छ," हुस्टेड भन्नुभयो। “तर ठूलो मात्रामा विमान निर्मातालाई कब्जामा लिनुले त्यहाँको स्थानीय अर्थतन्त्रलाई सधैं बेवास्ता गरेको छ। यो घोषणासँगै त्यो आकांक्षा साकार भएको छ ।”

राइट भाइहरू, ओरभिल र विल्बर, डेटनमा बस्थे र काम गरे। १९१० मा, तिनीहरूले त्यहाँ पहिलो अमेरिकी हवाई जहाज कारखाना खोल्यो। ऐतिहासिक बिन्दुहरू जडान गर्न, जोबीको औपचारिक घोषणा सोमबार ओर्भिल राइटको घर, हथर्न हिलमा हुनेछ र राइट मोडेल बी फ्लायरको प्रतिकृतिको औपचारिक फ्लाईपास्टको साथ समापन हुनेछ।

जोबी को उत्पादन विमान १०० माइल (१६०.९३ किलोमिटर) को अधिकतम दायरा संग २०० माइल (३२१.८७ किलोमिटर) प्रति घण्टा को गति मा एक पाइलट र चार यात्रुहरु लाई ढुवानी गर्न को लागी डिजाइन गरिएको छ। यसको शान्त शोर प्रोफाइल धेरै शहरहरूको पृष्ठभूमिमा मुश्किलले सुन्न सकिने छ, कम्पनीले भन्यो। योजना तिनीहरूलाई २०२५ मा सुरु हुने एरियल राइड सेयरिङ नेटवर्कहरूमा राख्ने छ।

सान्ता क्रुज, क्यालिफोर्नियामा आधारित कम्पनीको प्रयासलाई टोयोटा, डेल्टा एयरलाइन्स, इन्टेल र उबरसँगको साझेदारीले समर्थन गरेको छ। जोबी एक १४-वर्ष पुरानो कम्पनी हो जुन २०२१ मा सार्वजनिक भयो र U.S. एयर फोर्स एयर योग्यता प्रमाणीकरण प्राप्त गर्ने पहिलो ईभिटोयल फर्म बन्यो।

ओहायो राज्य, यसको JobsOhio आर्थिक विकास कार्यालय र स्थानीय सरकारबाट $ ३२५ मिलियन सम्मको प्रोत्साहन र जोबीको आफ्नै नगद $ ५०० मिलियनको साथ, कम्पनीले एक वर्षमा ५०० विमानहरू प्रदान गर्न र २,००० सिर्जना गर्न सक्षम ओहायो सुविधा निर्माण गर्ने योजना बनाएको छ। कामहरू। संयुक्त राज्यको ऊर्जा विभागले जोबीलाई स्वच्छ ऊर्जा परियोजनाको रूपमा सुविधाको विकासमा सहयोग गर्न ऋणको लागि आवेदन दिन आमन्त्रित गरेको छ।

जोबीका सीईओ जोबेन बेभर्टले एपीलाई भने कि कम्पनीले व्यापक र प्रतिस्पर्धी खोज पछि ओहायो रोजेको छ। यसको आर्थिक प्याकेज सबैभन्दा ठूलो थिएन, तर क्षेत्रमा अनुभवी कार्यबलको साथ उड्डयनको जन्मस्थलमा सञ्चालन ल्याउने मौकाले सम्झौतालाई शिलबन्द गरेको छ, उनले भने।

"बोइङ र एयरबसका पार्टपुर्जाहरू आपूर्ति गर्ने सन्दर्भमा ओहायो नम्बर १ राज्य हो," बेभर्टले भने। "ओहायो उत्पादन कार्यहरूमा राष्ट्रमा नम्बर ३ हो र उत्पादन क्षमताको गहिराइ, त्यो कार्यबल, हाम्रो लागि महत्त्वपूर्ण छ। हामी यो उत्पादन सुविधा निर्माण गर्न खोज्छौं।

JobsOhio का अध्यक्ष र सीईओ जेपी नौसेफले उड्डयनमा आफ्नो समर्पणले डेटन क्षेत्रलाई गम्भीर आर्थिक चुनौतिहरू पार गरेको बताए। यसमा २००० को प्रारम्भमा दशौं हजार अटो र अटो पार्ट्स निर्माण कार्यहरू गुमाउनु र २००९ मा एटलान्टा उपनगरमा एटीएम निर्माता एनसीआर कर्पोरेशनको मुख्यालय गुमाउनु समावेश छ।

"यसले हाम्रो नट र बोल्टको निर्माणको साथ उड्डयनमा आविष्कारको विरासत र विरासतलाई विवाह गर्दछ," नौसेफले भने। "यसले वास्तवमै ती दुईलाई सँगै विवाह गर्दछ, र यो यस शहरमा पहिले कहिल्यै सँगै विवाह भएको थिएन। समुदायको लागि डेटनको आकार। र स्प्रिंगफील्ड, (जसका मानिसहरू) ठूलो गर्व गर्छन्, (र) कुनै नराम्रो, असभ्य दशकहरू छन्, यो एक अद्भुत परियोजना हो।

बेभिर्टले मानक कानुनी र नियामक अवरोधहरू हटाउने क्रममा विकास साइट नजिकै अवस्थित भवनहरूबाट तुरुन्तै सञ्चालन र भाडामा लिन सुरु हुने बताए। साइट अन्ततः २ मिलियन वर्ग फुट (६१०,००० वर्ग मिटर) निर्माण ठाउँ समायोजन गर्न पर्याप्त ठूलो छ।

उत्पादन सुविधाको निर्माण २०२४ मा सुरु हुने अपेक्षा गरिएको छ, उत्पादन २०२५ मा सुरु हुने छ।

टोयोटा, एक दीर्घकालीन लगानीकर्ता, २०१९ मा जोबी सँग काम गर्यो डिजाइन गर्न र सफलतापूर्वक आफ्नो पायलट उत्पादन लाइन मारिना, क्यालिफोर्नियामा सुरु गर्न। अटोमेकरले जोबीलाई सल्लाह दिन जारी राख्नेछ किनकि यसले आफ्नो व्यावसायिक यात्री एयर ट्याक्सीको स्केल उत्पादनको लागि तयारी गरिरहेको छ, कम्पनीले भन्यो।

यो घोषणा ओहायोको कंग्रेसनल प्रतिनिधिहरूको द्विपक्षीय समूहले भर्खरै प्रयासहरू बढाएको छ - डीवायिन द्वारा पहिलेको अपील पछि - अमेरिकी वायुसेनाको नयाँ अमेरिकी अन्तरिक्ष कमाण्ड मुख्यालय वा ओहायोमा स्पेस फोर्स एकाइहरूलाई प्रलोभन दिन। त्यहाँ पनि, राज्य नेताहरूले राइट्सको एयरोस्पेस विरासत, साथै ओहायोमा जन्मेका अन्तरिक्ष यात्री जोन ग्लेन र नील आर्मस्ट्रङको उल्लेख गर्छन्।

worldwidekhabar

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here