ब्राजिलका राष्ट्रपतिले ब्रिक्सलाई आईएमएफ र विश्व बैंकको रणनीतिक विकल्प भनेका छन्

0
63
बि.आर.आई.सि.यास. (ब्राजिल, रुस, भारत, चीन र दक्षिण अफ्रिका) विकासोन्मुख देशहरू बीचको सहयोग बढाउनको लागि वैकल्पिक रणनीतिक प्लेटफर्म हो किनभने अन्तर्राष्ट्रिय अर्थव्यवस्था व्यवस्थापनका परम्परागत संस्थाहरूले विश्वसनीयता गुमाउँदैछन्, ब्राजिलका राष्ट्रपति लुइज इनासियो लुला दा सिल्भाले मंगलबार भने।

"आईएमएफ र विश्व बैंकको व्यवस्थापनमा समानता र असंतुलनको अभाव अस्वीकार्य छ। <...> यो जडताको बीचमा ब्रिक्सको उदय भयो, जुन विकासशील देशहरू बीचको सहयोग प्रवर्द्धन गर्ने रणनीतिक प्लेटफर्म हो," उनले संयुक्त राष्ट्र संघको ७८ औं सत्रमा भने। साधारण सभा।

अगस्टमा जोहानेसबर्ग शिखर सम्मेलन पछि नयाँ सदस्यहरूलाई बि.आर.आई.सि.यास. ढाँचामा सहयोग गर्न आमन्त्रित गर्ने पाँच देशहरूको समूहले हालै गरेको निर्णयले "२१ औं शताब्दीको आर्थिक, भौगोलिक र राजनीतिक बहुलवादलाई प्रतिबिम्बित गर्ने क्रमको लागि प्रयासहरूलाई बलियो बनाउन मद्दत गर्दछ," राजनीतिज्ञ। नोट गरियो। "हामी बहुपक्षीय संस्थाहरूको गम्भीर संकटको प्रकाशमा निष्पक्ष विश्वव्यापी व्यापार स्थापना गर्न काम गर्ने शक्ति हौं," उनले औंल्याए।

अर्जेन्टिना, इजिप्ट, इरान, युएई, साउदी अरबी र इथियोपियालाई अगस्टको अन्त्यमा दक्षिण अफ्रिकाको अध्यक्षतामा जोहानेसबर्गमा भएको ब्रिक्स शिखर सम्मेलनमा ब्रिक्सको पूर्ण सदस्य बन्ने निर्णय गरिएको थियो। सदस्यता जनवरी १, २०२४ देखि लागू हुनेछ।

worldwidekhabar

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here