यस दीपावलीमा ‘देउसी भैलो’ गीतका नयाँ संगीतीय परिप्रेक्ष्य रमेश पाठक, बिनोद बीसी र बेनिशा पौडेल

0
102
लोकप्रिय गायक तथा सर्जक रमेश पाठक बिनोद बि.सी र बेनिशा पौडेलको "देउसी भैली" गीत

लोकप्रिय गायक तथा सर्जक रमेश पाठकबिनोद बि.सीको “देउसी भैली” गीत सार्वजनिक भएको छ । यस गीतमा शब्द, संगीत रमेश पाठक, बिनोद बिसीकै रहेको छ, भने स्वर पनि रमेश पाठक, बिनोद बि.सी. र बेनीसा पौडेलको रहेको छ । यस गीतको छाँयाकन तथा सम्पादन ओम प्रसाइँले गरेका छन् । टेक लामाले निर्देशन गरेको योे गीतमा कृष्ण रसाल, शिला गजुरेल, रीता सानु,रिहान शंखर लगाएतका कलाकारहरुले अभिनय गरेका छन् । गीतको मिक्सिङ÷मास्टरीङ नरेन्द्र वियोगीको रहेको छ भने रेकर्ड वेभ स्टुडियो अनामनगरमा भएको हो । गीतको भिडियो रमेश पाठक आधिकारिक युटुब च्यानलबाट डिजिटल बजारमा आएको छ ।

रमेश पाठक र बिनोद बि.सीको साथीभाइ हुनुको कारणले, जम्मा देउसी भैली गीत आजकल बहुजनीय छ। यो गीतमा संगीत र शब्दको माझमा यस्तै जोड हुन्छ जसले सुनुवार र सम्झनुवारलाई एकसाथ जोडेर रमाइलो गराउँछ। रमेश पाठक र बिनोद बि.सी.को संगीतले मात्रै होइन, त्यो छायाकन र सम्पादनको विशेषताले पनि मानोकियो छ। टेक लामाले निर्देशन गरेको यो गीतमा कृष्ण रसाल, शिला गजुरेल, रीता सानु, रिहान शंखर र अन्य कलाकारहरूले उत्कृष्ट अभिनय गरेका छन्।

यस गीतले नै नयाँ अनुष्ठानहरू र आधुनिकताको सन्देश दिन्छ। यो गीत नै जमानाको परिवेशलाई चिरेको छ, जसले हाम्रो संस्कृति, रीति, र परम्परालाई बचाउँदैछ। गीतमा नरेन्द्र वियोगीको मिक्सिङ् र मास्टरिङ्ग रहेको छ र यसले गीतलाई ध्वनिमा निस्कन्छ। रेकर्ड वेभ स्टुडियो अनामनगरमा भएको हो, जसले गीतलाई औदारिक बनाउँछ। रमेश पाठकको आधिकारिक युट्युब च्यानलबाट गीतको भिडियो डिजिटल बजारमा उपलब्ध छ।

यसै बर्ष मात्र रमेश पाठकको मायााकै पिर, तिमी नै तिमी,सातै सुरमा ,तिम्रै झल्को रातदिन ,दशै आयो मनै रमायो,हैरानै गरायौंनि लगाएतका गीत सार्वजकि भैसकेका छन् । साथै, बिनोद बि.सीको गुलाबको फुल, पच्पन्न झ्याले दरबार, लाको हैन गफ, ब्वाइफ्रेन्ड चाहियो मलाइ ,मायाको पछ्यौरी लगाएतका गीत सिर्जना भैसकेका छन् । बिनोद बि.सी.को गीतहरू पनि आफ्नो अलग स्वाद र सन्देशले मानिन्छ।

worldwidekhabar

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here