चर्चित कलाकार किरण केसीको आज जन्मदिन,वरिष्ठ पत्रकार डब्बु क्षेत्री तथा वरिष्ठ कलाकार लक्ष्मी गिरी नगद सहित सम्मानित हुदै

0
381

काठमाडौं– लोकप्रिय वरिष्ठ हाँस्यकलाकार किरण केसी आज असार १५ गतेदेखि आफ्नो जन्मदिन मनाउँदै छन। कृषकहरुको महत्वपूर्ण चाड समेत परेको दिन भएकोले जन्मदिनको साथमा दहि चिउरा भोजको आयोजना गरि कृषिको महत्व समेत दर्शाउदै आएका केसीले प्रत्येक वर्ष यस दिनलाई हांस्यव्यंङ्ग क्षेत्रको विकास र प्रवद्र्धनात्मक कार्यक्रम समेत गर्दै आईरहेका छन ।

आफ्नो जन्मदिनको दिन भव्य रुपमा कार्यक्रम आयोजना गर्दै हरेक वर्ष कलाकारिता क्षेत्रबाट लामो समय देखी योगदान गर्ने वरिष्ठ कलाकार तथा पत्रकारिता क्षेत्रमा लामो समय देखि निरन्तर कलम चलाउदै आएका एक जना पत्रकारलाई गरि वर्षमा दुईजना व्यक्तित्वहरुलाई नगद दश /दश हजार सहित सम्मान गर्दै आएका ख्याति प्राप्त हांस्य कलाकार केसीले यो पटक आफ्नो जन्मदिनमा लकडाउनका कारण सम्मान कार्यक्रमलाई मात्र निरन्तरता दिई अन्य कार्यक्रम नगरिने उनले बताए । केसीले यो पटकको जन्मदिनमा कलाकारिता क्षेत्रबाट वरिष्ठ चरित्र अभिनेत्री लक्ष्मी गिरी तथा लामो समयदेखि मनोरन्जन क्षेत्रमा कलम चलाउदै आएका चलचित्र क्षेत्रमा महत्वपूर्ण योगदान दिएका वरिष्ठ पत्रकार डब्बु क्षेत्रीलाई नगद सहित सम्मान गर्ने निर्णय गरेका छन ।
कलाकारिता क्षेत्रमा जति ख्याती कमाएका छन उतिनै समाजसेवामा निरन्तर अहोरात्र खटिने वरिष्ठ समाजसेवीको रुपमा समेत चिनिएका केसीले लकडाउनको समयमा समेत समाजसेवामा सक्रिय भएर लागे । दैनिक गुजारा गरेर खाने श्रमजिवीलाई परेको पिडा होस, या भोकाएका पशुपन्छि, स्वास्थ्य सेवाबाट बन्चित मानिसहरुको सेवामा अहोरात्र खटिएका केसीले देशमा परेको जुनसुकै दैवी विपत्तिमा गरिएको समाजसेवाको सम्पूर्ण जनमानसबाट उनको कार्यको प्रशंसा हुने गरेको छ । समाज सेवाको नाउमा चन्दा संकलन गरेर चन्दा संकलकहरुको भिडमा आफ्नै परिश्रम र मिहिनेतले आर्जेको खर्च जुटाएर समाजसेवीको रुपमा चिनिएका केसीलाई ‘रातामकै’को उपमाले समेत चिनिन्छ ।

मदनकृष्ण श्रेष्ठ तथा हरिवंश आचार्य अर्थात मह जोडीको समुहमा रहेर अभिनय यात्रा प्रारम्भ गरेका केसी पछिल्लो समय चर्चित कलाकार शिवहरि पौडेलसंगै सहकार्य गरि सफल चलचित्र निर्माताको रुपमा समेत स्थापित छन।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here