तारा एयर दुर्घटनास्ठलबाट २१ जनाकाे शव फेला परेकाे छ

0
58
चालक दलका तीन सदस्यसहित २२ जना सवार रहेको ट्विन ओटर १४ हजार ५ सय फिटको पहाडमा खसेको थियो । 

उद्धारकर्ताहरूले तारा एयरको दुर्घटनास्थलबाट २१ वटा शव निकालेका छन् भने बाँकी एक जनाको सोमबार दिउँसो पनि क्षेत्रको खोजी जारी छ। तारा एयरका प्रवक्ता सुदर्शन बर्तौलाले कूल बरामद गरिएका शवमध्ये १० जनाको उद्धार गरिएको आधार कोवाङमा ल्याइएको पोष्टलाई जानकारी दिनुभयो । ‘दुर्घटनास्थलमा नेपाली सेना, सशस्त्र प्रहरी बल, नेपाल प्रहरी, पर्वतारोहण उद्धारका कर्मचारी र बाँकी शवको खोजीमा स्थानीयसहित करिब एक सय जना रहेका छन् । सोमबार बिहान विमान बेपत्ता भएको करिब २० घण्टापछि उत्तरपश्चिम नेपालको मुस्ताङ जिल्लाको थासाङको सानो स्वारे भीरमा आइतबार बिहान दुर्घटना भएको यात्रुवाहक विमानको भग्नावशेष फेला परेको छ ।
 
मुख्य इम्प्याक्ट बिन्दुबाट १०० मिटरको परिधिमा शव छरिएका छन् । एयरलाइन्स र नेपाल नागरिक उड्डयन प्राधिकरणले सोमबार दिउँसो मृतकको नाम सार्वजनिक गरेको हो ।
 तारा एयरको ट्विनअटर विमानमा चालक दलका तीन सदस्यसहित २२ यात्रु सवार पोखराबाट आइतबार बिहान ९ः५५ बजे जोमसोमका लागि उडेको थियो । तर, करिब १२ मिनेटपछि बिहान १० बजेर ७ मिनेटमा एयर ट्राफिक कन्ट्रोलरसँग सम्पर्क विच्छेद भएको नागरिक उड्डयन प्राधिकरणले जनाएको छ । अधिकारीहरुका अनुसार विमान १४,५०० फिट अग्लो पहाडमा ठोक्किएको थियो । आघातले शव सबै पहाडमा उडेको थियो,’ एयरलाइन्सका प्रवक्ता बर्तौलाले भने ।
विमान सम्पर्कविहीन भएलगत्तै खोज र उद्धार टोली खटाइएको थियो तर खराब मौसमले सञ्चालनमा बाधा पुर्याएको थियो।

नेपाली सेनाले आइतबार साँझ खराब मौसम र उज्यालो फेल भएकाले खोज तथा उद्धार कार्य स्थगित गरेको घोषणा गरेको हो ।
सोमबार बिहान नेपाली सेनाका प्रवक्ता ब्रिगेडियर जनरल नारायण सिलवालले ट्वीटरमा विमानको भग्नावशेषको तस्विर शेयर गर्दै दुर्घटनास्थल रहेको पुष्टि गरेका हुन् ।
#worldwidekhabar

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here