क्रिस्टियानाे राेनाल्डाे बनाम लियाेनेल मेस्सी – कसले धेरै फ्रि-किक गाेल गरेका छन्?

0
92
लियाेनेल मेस्सी क्रिस्टियानो रोनाल्डो
लियाेनेल मेस्सी
क्रिस्टियानो रोनाल्डो

दुई दिग्गजहरू आफ्नो कलाका मालिक हुन् ...

क्रिस्टियानो रोनाल्डो र लियोनेल मेस्सी विश्वका उत्कृष्ट फ्रि-किक विशेषज्ञ हुन्। यद्यपि, दुई खेलाडीहरूले फरक प्रक्षेपण देखाएका छन् जब यो तिनीहरूको फ्रिकिक रूपान्तरण दरमा आउँछ। आफ्नो करियरको प्रारम्भिक दिनहरूमा, क्रिस्टियानो रोनाल्डोले डेड-बल परिस्थितिबाट शानदार गोल गरेर आफ्नो नाम कमाए। म्यानचेस्टर युनाइटेड कलर्समा उनको पहिलो गोल नोभेम्बर 1, 2003 मा प्रिमियर लिगमा पोर्ट्समाउथ विरुद्ध फ्रिकिकबाट आएको थियो भनेर कमैलाई याद छ। समयसँगै उनको 'नकलबल' प्रविधिले सबै वर्गबाट ​​प्रशंसा पायो, विशेष गरी च्याम्पियन्स लिगमा आर्सनल विरुद्धको त्यो अपमानजनक स्ट्राइक पछि।

यसैबीच, मेस्सीले आफ्नो करियर सुरु गर्दा फ्री-किकबाट उत्कृष्ट गोलकर्ता थिएनन्। वास्तवमा, जब उनी 20 मार्च 2012 मा बार्सिलोनाको सबै समयको प्रमुख गोलकर्ता बने, उनीसँग जम्मा पाँच फ्रि-किक गोलहरू थिए। तर सोही क्यालेन्डर वर्षमा, उनले सात रन बनाए, र त्यसपछि अर्को सात वर्षको लागि प्रति अभियान छ फ्रि-किक गोलको नजिक पुगे। उनको उत्कृष्ट उपज 2018 मा आयो जब उसले एक क्यालेन्डर वर्षमा 10 अंक बनाए।

यो उल्लेखनीय छ कि जब मेस्सीले फ्रि-किक्सको कुरा गर्दा आफूलाई विश्वको उत्कृष्ट मध्ये एकको रूपमा स्थापित गर्न आए, रोनाल्डोको पराक्रम घट्दै थियो। पोर्चुगिजले रियल म्याड्रिडमा आफ्नो अन्तिम चार सिजनमा नौ, युभेन्टसमा तीनमा एक र युनाइटेडमा दोस्रो पटक आएपछि मात्रै गोल गरे। सन् २०१४-१५ देखि रोनाल्डो (१४९) ले मेस्सी (३००) भन्दा निकै कम फ्रि-किक्स लिएका कारण पनि यही हो। फ्रि-किक प्रयासहरूमा यो असमानता हुन सक्छ किनभने त्यहाँ अन्य खेलाडीहरू थिए जस्तै ग्यारेथ बेल, मिरालेम पजानिक, र पाउलो डिबाला जसले उनीसँग कर्तव्यहरू साझा गर्थे। यसबाहेक, रोनाल्डो कहिलेकाहीँ गोलमा अप्रत्यक्ष प्रयासको लागि बक्स भित्रको स्थिति लिन रुचाउँछन्।

मेस्सी र रोनाल्डोको फ्रिकिक रेकर्ड

रोचक कुरा के छ भने मेस्सी र रोनाल्डो दुवैले आफ्नो करियरमा अहिलेसम्म ५८–५८ फ्रिकिक गोल गरेका छन् । र, दुवैले एउटै खेलमा तीन पटक दुई–दुई गोल गरेका छन् । तर, मेस्सी कुराकानीको दरमा रोनाल्डोभन्दा निकै अगाडि छन् । अर्जेन्टिनाले आफूले लिएका फ्रिकिकमध्ये ८.९% गोल गरेका छन् भने रोनाल्डोले ६.२% गोल गरेका छन्। लक्ष्यहरूको ब्रेकडाउनलाई हेरौं।

#worldwidekhabar

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here