एप्पल उत्पादनहरु यि.यू. सम्झाैता पछि साझा चार्जिङ बिन्दु प्रयाेग गर्न सेट

0
70
- ल्यापटपहरूसँग अन्य उपकरणहरू भन्दा संक्रमणको लागि धेरै समय हुनेछ

- एप्पलले पहिले नै USB-C पोर्टलहरूको साथ भविष्यका आईफोनहरूको परीक्षण गरिरहेको छ

जिलियन ड्यूश द्वारा
जुन ७, २०२२, ३:५४ PM GMT+5:45 जुन ७, २०२२, ५:५८ PM GMT+5:45 मा अद्यावधिक गरिएको

मंगलबार भएको युरोपेली युनियन सम्झौता अन्तर्गत सबै स्मार्टफोन र ट्याब्लेटहरूले साझा चार्जर प्रयोग गर्नुपर्नेछ।

यो योजनाले सबै कम्पनीहरूलाई - विशेष गरी Apple Inc. लाई फोन, ट्याब्लेट, ई-रीडरहरू र डिजिटल क्यामेराहरूलाई USB-C चार्जर प्रयोग गर्न बाध्य पार्नेछ, वार्ताकारहरूले घोषणा गरे। लगभग 15 उत्पादन प्रकारहरू स्कोपमा समावेश छन्, हेडसेटहरू, भिडियो-गेम कन्सोलहरू र हेडफोनहरू सहित।

गत वर्ष अनावरण गरिएको योजना, मंगलबार अस्थायी रूपमा स्वीकृत गरिएको थियो र युरोपेली आयोगका अनुसार प्रत्येक वर्ष उपभोक्ताहरूलाई अनुमानित 250 मिलियन यूरो ($ 267 मिलियन) बचत गर्नेछ। युरोपेली संसद र 27 EU देशहरूले सम्झौतामा हस्ताक्षर गर्न आवश्यक छ।

फोन र ट्याब्लेट निर्माताहरूले 2024 को पतन सम्म पालना गर्नुपर्नेछ। ल्यापटपहरू स्विच गर्न थप समय पाउनेछन्, वार्ताकारहरूले ल्यापटप उत्पादकहरूलाई नयाँ नियमहरू लागू भएको ४० महिना पछि दिनेछन्।

"एक सामान्य चार्जर हाम्रो दैनिक जीवनमा धेरै इलेक्ट्रोनिक उपकरणहरूको लागि सामान्य ज्ञान हो," आन्तरिक बजार आयुक्त थियरी ब्रेटनले एक विज्ञप्तिमा भने। "युरोपियन उपभोक्ताहरूले आफ्ना सबै पोर्टेबल इलेक्ट्रोनिक्सका लागि एउटै चार्जर प्रयोग गर्न सक्षम हुनेछन् - सुविधा बढाउन र फोहोर घटाउने महत्त्वपूर्ण कदम।"

यो प्रस्तावले सुरुमा एप्पललाई रिसाएको थियो, जसले यसले नवाचारलाई कम गर्ने बताएको थियो। तर कम्पनीले हाल भविष्यका आईफोन मोडेलहरूको परीक्षण गरिरहेको छ जसले हालको लाइटनिङ चार्जिङ पोर्टलाई थप प्रचलित USB-C कनेक्टरसँग बदल्छ। हालको एप्पल ल्यापटप मोडेलहरूले पहिले नै USB-C चार्जर प्रयोग गर्दछ।

आयोगले भविष्यमा ताररहित चार्जिङका लागि मापदण्डहरू सेट गर्न सक्षम हुनेछ, युरोपेली संसदका प्रमुख वार्ताकार एलेक्स एगियस सालिबाले भने, किनभने EU "अहिलेको अवस्थामा समाप्त हुन चाहँदैन जहाँ हामी बजारको लागि कानून बनाउने छौं। मूलतः मर्दै छ।"

#worldwidekhabar

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here