नयाँ काेराेना भाइरस सबवेरियन्टहरु खाेप र अघिल्लाे ओमिक्राेन संक्रमणबाट एन्टिबडीहरू बचाउँछन्, अध्ययनहरूले सुझाव दिन्छ

0
89
हार्वर्ड मेडिकलको बेथ इजरायल डेकोनेस मेडिकल सेन्टरका अन्वेषकहरूको नयाँ तथ्याङ्क अनुसार, ओमिक्रोन सबभेरिएन्ट BA.4 र BA.5 पहिलेको कोविड-19 संक्रमण भएका र पूर्ण रूपमा खोप लगाइएका र बढाइएको व्यक्तिहरूमा एन्टिबडी प्रतिक्रियाहरूबाट बचेको देखिन्छ। विद्यालय।

यद्यपि, Covid-19 खोपले अझै पनि गम्भीर रोगहरू विरुद्ध पर्याप्त सुरक्षा प्रदान गर्ने अपेक्षा गरिएको छ, र खोप निर्माताहरूले संस्करणहरू विरुद्ध बलियो प्रतिरक्षा प्रतिक्रिया ल्याउन सक्ने अपडेट गरिएका शटहरूमा काम गरिरहेका छन्।

न्यु इंग्ल्यान्ड जर्नल अफ मेडिसिनमा बुधबार प्रकाशित नयाँ अनुसन्धानका अनुसार अघिल्लो संक्रमण वा खोपहरूले निस्कने एन्टिबडीहरूको स्तर मूल कोरोनाभाइरसको तुलनामा BA.4 र BA.5 सबभेरिएन्टहरू विरुद्ध धेरै गुणा कम हुन्छ।

"हामीले BA1 र BA2 को तुलनामा BA4 र BA5 विरुद्ध खोप र संक्रमणबाट उत्प्रेरित एन्टिबडी टाइटरहरू बेअसर गर्नेमा 3 गुणा कमी देख्यौं, जुन पहिले नै मूल COVID-19 भेरियन्टहरू भन्दा धेरै कम छन्," कागजका लेखक डा डेन बारौच। र बोस्टनको बेथ इजरायल डेकोनेस मेडिकल सेन्टरको भाइरोलोजी र भ्याक्सिन अनुसन्धान केन्द्रका निर्देशकले सीएनएनलाई ईमेलमा लेखे।

"हाम्रो डेटाले सुझाव दिन्छ कि यी नयाँ ओमिक्रोन सबभेरिएन्टहरूले उच्च स्तरको खोप प्रतिरोधात्मक क्षमताको साथसाथै प्राकृतिक BA1 र BA2 प्रतिरक्षाको साथ जनसंख्यामा संक्रमणको वृद्धिको नेतृत्व गर्न सक्षम हुनेछ," बारौचले लेखे। "यद्यपि, खोप प्रतिरोधी क्षमताले BA4 र BA5 सँग गम्भीर रोगहरू विरुद्ध पर्याप्त सुरक्षा प्रदान गर्ने सम्भावना छ।"

भर्खरै प्रकाशित निष्कर्षहरू कोलम्बिया विश्वविद्यालयका वैज्ञानिकहरूले छुट्टै अनुसन्धान प्रतिध्वनि गर्छन्।

उनीहरूले भर्खरै पत्ता लगाए कि BA.4 र BA.5 भाइरसहरूले अन्य ओमिक्रोन सबभेरिएन्टहरूको तुलनामा पूर्ण रूपमा खोप लगाइएका र बढाइएको वयस्कहरूको रगतबाट एन्टिबडीहरूबाट बच्ने सम्भावना बढी हुन्छ, जसले खोप-ब्रेकथ्रु कोभिड-१९ संक्रमणको जोखिम बढाउँछ।

त्यो छुट्टै अध्ययनका लेखकहरू भन्छन् कि तिनीहरूको नतिजाले भाइरस विरुद्ध केही पूर्व प्रतिरोधात्मक क्षमता भएका व्यक्तिहरूमा पनि पुन: संक्रमणको उच्च जोखिमलाई औंल्याउँछ। यूएस सेन्टर फर डिजिज कन्ट्रोल एण्ड प्रिभेन्सनले अनुमान गरेको छ कि अमेरिकाको जनसंख्याको ९४.७% 16 वर्ष र माथिका मानिसहरूसँग खोप, संक्रमण वा दुबै मार्फत कोभिड-१९ निम्त्याउने कोरोनाभाइरस विरुद्ध एन्टिबडीहरू छन्।

BA.4 र BA.5 ले संयुक्त राज्यमा गत हप्ता अनुमानित 35% नयाँ कोविड-19 संक्रमणहरू निम्त्याएको छ, जुन अघिल्लो हप्ताको 29% बाट बढेको छ, अमेरिकी रोग नियन्त्रण र रोकथाम केन्द्रहरूले मंगलबार साझा गरेको तथ्यांक अनुसार।

BA.4 र BA.5 अहिलेसम्म रिपोर्ट गरिएको सबैभन्दा छिटो फैलिने भेरियन्टहरू हुन्, र तिनीहरूले संयुक्त राज्य अमेरिका, युनाइटेड किंगडम र बाँकी युरोपमा आगामी केही हप्ताहरूमा कोविड-19 प्रसारण हावी हुने अपेक्षा गरिएको छ, युरोपेली केन्द्रका अनुसार। रोग रोकथाम र नियन्त्रण।

#worldwidekhabar

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here