नेपालका विभिन्न प्रदेशमा भारी वर्षाको सम्भावना रहेको छ।

0
33
काठमाडौं, २९ जुन

मनसुनी वायुको प्रभावले देशभरको मौसममा आंशिकदेखि पूर्ण बदली रही केही स्थानमा भारी वर्षाको सम्भावना रहेको छ ।

मनसुनी न्यून चापीय रेखाका कारण नेपालको उत्तरतर्फको दक्षिणी भेगमा भारी वर्षा भएको जल तथा मौसम विज्ञान विभागले जनाएको छ ।

तर शुक्रबारदेखि मौसममा क्रमिक सुधार आउने विभागले जनाएको छ ।

यस प्रणालीले देशका अधिकांश स्थानमा मेघगर्जन र चट्याङसहित हल्कादेखि मध्यम वर्षाको सम्भावना रहेको छ । त्यसैगरी प्रदेश नं १, मधेस प्रदेश, वाग्मती, गण्डकी र लुम्बिनी, सुदूरपश्चिम र कर्णाली प्रदेशका केही स्थानमा भारी वर्षाको सम्भावना रहेको छ भने राति देशभर मेघगर्जन र चट्याङसहित हल्कादेखि मध्यम वर्षाको सम्भावना रहेको छ ।

मौसम पूर्वानुमान महाशाखाको अद्यावधिक जानकारी अनुसार कास्कीमा २३ दशमलव ८ मिलिमिटर, धनगढीमा ४२ दशमलव १, विराटनगरमा ३१ दशमलव ६, नेपालगन्जमा ३ दशमलव २, सिमरामा ९ दशमलव ८ र काठमाडौंमा ४ दशमलव १ मिलिमिटर वर्षा भएको छ ।

#worldwidekhabar

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here