युक्रेनले अमेरिकाले उपलब्ध गराएको २ वटा रकेट प्रणाली नष्ट गर्ने रुसको दाबी गलत जानकारी भएको बताएको छ ।

0
57
EASTERN UKRAINE , UKRAINE - JULY 1: Kuzia, the commander of the unit, shows the rockets on HIMARS vehicle in Eastern Ukraine on July 1, 2022. (Photo by Anastasia Vlasova for The Washington Post via Getty Images)
युक्रेनले रुसले अमेरिकाले आपूर्ति गरेको दुईवटा हाई मोबिलिटी आर्टिलरी रकेट सिस्टम नष्ट गरेको दाबी गरेपछि रुसले गलत सूचना फैलाएको आरोप लगाएको छ ।

"रूसी प्रचारकहरूले सक्रिय रूपमा अमेरिकी HIMARS आर्टिलरी प्रणालीको कथित विनाशको बारेमा गलत जानकारी फैलाउँदैछन्," युक्रेनको संयुक्त बल टास्क फोर्सले बुधबार एक विज्ञप्तिमा भन्यो। "हामी जोड दिन्छौं कि यो सन्देश वास्तविकतासँग मेल खाँदैन र यो नकली बाहेक केहि होइन।"

यसअघि बुधबार रुसी रक्षा मन्त्रालयले डोनेट्स्क क्षेत्रमा हवाई हमला गर्दा HIMARS मल्टिपल लन्च रकेट प्रणालीलाई नष्ट गरेको दाबी गरेको थियो।

"उच्च सटीक हावा प्रक्षेपण मिसाइलहरूले अमेरिकी निर्मित दुई HIMARS बहु प्रक्षेपण रकेट लन्चरहरू र तिनीहरूका दुईवटा गोलाबारुद भण्डारहरू नष्ट गर्यो," रूसी रक्षा मन्त्रालयले बुधबार एक ब्रीफिंगमा भन्यो।

मन्त्रालयले कथित हडतालको फुटेज जारी गर्‍यो, तर CNN ले भिडियोमा कुनै HIMARS MLRS पहिचान गर्न सकेन। CNN ले स्वतन्त्र रूपमा दुवै दाबी प्रमाणित गर्न सकेन।

संयुक्त राज्यले युक्रेनमा आठ HIMARS पठाउने प्रतिबद्धता जनाएको छ, र कम्तिमा चार HIMARS पहिले नै रुस विरुद्धको लडाईमा प्रवेश गरिसकेका छन्।

HIMARS को मात्र प्रयोग होइन, तर अन्य पश्चिमी हतियारहरू पनि रूसी रेखाहरूमा गहिरो स्ट्राइकहरूको बढ्दो संख्यासँग जोडिएको छ, किनकि धेरैजसोसँग लामो दायराहरू छन् र केही सोभियत युगका उपकरणहरू भन्दा बढी सटीकता युक्रेनले मैदानमा फिल्डिङ गरिरहेको थियो। युद्धको सुरुवात।

"अमेरिकी साझेदारहरूले उपलब्ध गराएको HIMARS आर्टिलरी प्रणालीले दुश्मनको रणनीतिक रूपमा महत्त्वपूर्ण बिन्दुहरूमा निरन्तर विनाशकारी प्रहार गर्दछ, जसले उपकरण, कर्मचारी र कब्जा गर्ने सेनाहरूको समर्थनको ठूलो क्षति पुर्‍याउँछ," युक्रेनको संयुक्त बल टास्क फोर्सले आफ्नो बयानमा थप्यो। 

#worldwidekhabar

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here