हाईल्याण्ड पार्क सामूहिक गोलीबारीमा कथित स्नाइपरको लागि प्रहरीले अशान्त गृह जीवनको चित्र चित्र रेकर्ड गर्दछ

0
75
पछाडिको एकाइको प्रवेशद्वार जहाँ रोबर्ट "बबी" क्रिमो III, कथित शूटर, जुलाई 7, 2022 मा हाइल्याण्ड पार्कमा चौथो जुलाई परेडमा सामूहिक गोलीबारी भएको तीन दिन पछि, आफ्नो बुबाको हाइवुड घरमा बस्थे।
भर्खरै जारी गरिएको पुलिस रेकर्ड अनुसार, घरेलु विवादको जवाफमा 2010 र 2014 को बीचमा कम्तिमा नौ पटक कथित स्वतन्त्रता दिवस परेड स्नाइपरको पारिवारिक घरमा हाइल्याण्ड पार्क पुलिसलाई बोलाइएको थियो।

अधिकांश घटनाहरूमा गोली प्रहार गर्ने संदिग्धका आमाबाबु, रोबर्ट क्रिमो जुनियर र डेनिस पेसिना बीचको मौखिक वा शारीरिक झगडाको आरोपहरू समावेश थिए। हाईल्याण्ड पार्क पुलिस विभाग द्वारा जारी गरिएको रिपोर्टहरूले कहिलेकाहीं अशान्तिपूर्ण घरको चित्र चित्रण गर्दछ जहाँ रोबर्ट "बबी" क्रिमो III हुर्केका थिए र उनले कथित रूपमा चौथो जुलाई परेडको मजा लिइरहेका दर्जनौं मानिसहरूलाई गोली हानेका थिए। ती मध्ये सातजनाको गोली हानी मृत्यु भयो, र बबी क्रिमोलाई पहिलो-डिग्री हत्याको सात गणनाको आरोप लगाइएको छ।

अगस्ट २०१० मा एक झगडाको क्रममा, क्रिमो जुनियरले पुलिसलाई पेसिनासँगको आफ्नो सम्बन्ध "असफल" भएको बताए र पेसिनाले उनको जुत्ताले उनको टाउकोमा प्रहार गरेको र मादक पदार्थ सेवन गरेको बताए। पेसिनाले प्रहरीलाई भने कि क्रिमो जुनियरले उनको उपस्थितिको बारेमा टिप्पणी गरेपछि उनको "अपमान र बेइज्जत" गरेको थियो र ती टिप्पणीहरूले उनलाई रक्सी पिउन बाध्य तुल्यायो। प्रहरीले पेसिनालाई घरेलु हिंसाको बारेमा जानकारी भएको प्याकेट प्रस्ताव गरेको तर उनले केही दिन अघि नै फरक घरेलु घटनाको प्याकेट रहेको बताएको बताए।

प्रतिवादीका आमाबाबुलाई व्यक्तिगत रूपमा र उनीहरूको वकिलमार्फत टिप्पणीको लागि सम्पर्क गर्ने रिपोर्टरहरूको प्रयास असफल भयो, र अदालतको रेकर्ड अनुसार पेसिना वा क्रिमो जुनियरलाई लेक काउन्टीमा घरेलु हिंसाको आरोप लगाइएको छैन।

तर रोबर्ट क्रिमो III का अभिभावकहरूले हालैका दिनहरूमा ध्यानाकर्षण गरेका छन् कि गोली हान्ने संदिग्धका बुबाले FOID कार्ड अनुप्रयोगलाई प्रायोजित गरे जसले क्रिमोलाई कानुनी रूपमा बन्दुक किन्न अनुमति दियो उसले कथित रूपमा हाइल्याण्ड पार्क छुट्टी प्यारेडगोअरहरूलाई आतंकित गर्न प्रयोग गरेको थियो।

सार्वजनिक अभिलेखहरूको समीक्षाले वर्षौंदेखि क्रिमो परिवारको घरमा विशेष गरी आमा र बुबाबीच दोहोरिएको हाईल्याण्ड पार्क प्रहरीको संलग्नता देखाउँछ। क्रिमो जुनियर, अहिले बन्द गरिएको हाईल्याण्ड पार्क डेलीका पूर्व मालिक, २०१९ मा मेयरको लागि असफल दौडिए।

[हाइल्याण्ड पार्क गोलीकाण्डका पीडितहरूको अन्त्येष्टि आज सुरु]

अक्टोबर 2010 मा, पेसिना र क्रिमो जुनियर बीचको झगडाको कारण पुलिसलाई घरमा बोलाइएको थियो। पुलिस रिपोर्ट अनुसार, क्रिमो जुनियरले भने कि पेसिनाले उनीसँग "फटाफट कुरा" गरिरहेको थियो, उसको ड्रेसरबाट आफ्ना सबै सामानहरू हान्यो र उसलाई हिर्काएको थियो। एक पेचकस संग। पेसिनाले प्रहरीलाई दिएको बयानमा क्रिमो जुनियरले "मलाई सधैं झैं घिनलाग्दो बयान दिइरहेको र मेरो नाम बोलाउने गरेको" बताए। क्रिमो जुनियरले पछि प्रहरीलाई भने कि पेसिनाले उनलाई स्क्रू ड्राइभरले हिर्काउने प्रयास नगरेको र प्रहरीलाई दिएको बयानमा त्यो विवरण दिन अस्वीकार गरे।

दुई पटक, क्रिमो जुनियर र पेसिनाले मादक पदार्थ सेवन गरी गाडी चलाउने प्रयास गरेको भन्दै एकअर्कालाई पुलिस बोलाएका थिए, जुन झन् बढ्यो। जुन 2011 मा, क्रिमो जुनियरले पुलिसलाई बोलाए कि पेसिनाले मादक पदार्थको अवस्थामा आफ्नी छोरीलाई उठाउन ड्राइभ गर्ने प्रयास गरिरहेकी थिइन्, र यो कुराको सामना गरेपछि उनले क्रिमो जुनियरलाई छोड्नबाट रोकिन्। नोभेम्बर २०१३ मा, पेसिनाले क्रिमो जुनियरले मादक पदार्थ सेवन गरी काममा जान खोजेको भन्दै प्रहरीलाई बोलायो।

पेसिनाले 2012 मा लेक काउन्टीमा प्रभावमा ड्राइभिङ गरेकोमा दोषी स्वीकार गरे। 2002 मा, पेसिनाले 27 मिनेटको लागि झ्यालहरू सहितको कारमा एक्लै क्रिमो III, त्यसपछि 2 वर्षको उमेरमा छोडेपछि बच्चालाई खतरामा पार्ने आरोपमा दोषी स्वीकार गरे। खेलौना पसलको पार्किङ, अदालतको रेकर्ड अनुसार। त्यो घटनाको समयमा बाहिर लगभग 79 डिग्री थियो।

[ यी हुन् हाईल्याण्ड पार्कमा चौथो जुलाईको परेड गोलीबारीका पीडितहरू ]

सेप्टेम्बर 2019 मा, क्रिमो III ले बन्दुकको अनुमतिको लागि आवेदन गर्नुभन्दा केही महिना अघि, क्रिमो III ले "उनी सबैलाई मार्न गइरहेको छ" भनी "घरमा धम्की दिएका थिए" भन्ने रिपोर्ट पछि प्रहरीले स्वास्थ्य जाँच गर्यो। पुलिस रिपोर्टले नोट गर्दछ कि एक व्यक्ति जसको पहिचान रिपोर्टमा रिडेक्ट गरिएको छ उसले धम्की र क्रिमोको चक्कुहरूको संग्रहको कारण "घर जान डराएको" बताएको छ।

पुलिसले क्रिमोको कब्जाबाट चक्कुहरू हटायो र इलिनोइस राज्य पुलिसलाई "स्पष्ट र वर्तमान खतरा" रिपोर्ट दायर गर्यो।

क्रिमो जुनियरले न्यु योर्क पोस्ट र एबीसी न्यूजलाई बताए कि उनी आफ्नो छोराको बन्दुक अनुमति आवेदनलाई प्रायोजित गर्ने भूमिकाको बाबजुद पनि यस आक्रमणको लागि जिम्मेवार छैन किनभने उनले कानूनको पालना गरिरहेको बताएका थिए।

"तपाईलाई थाहा छ, उसले कानुनी प्रक्रिया पार गर्यो। मलाई थाहा छैन कि यो अपराध हो। के भयो भनेर म डरलाग्दो महसुस गर्छु। भयानक परे," क्रिमो जूनियरले एबीसी न्यूजलाई भने।

इलिनोइस राज्यका पुलिस निर्देशक ब्रेन्डन केलीले बुधवार क्रिमोका बुबालाई जिम्मेवार ठहराउन सकिन्छ कि भनेर टिप्पणी गर्न अस्वीकार गरे।

[हाइल्याण्ड पार्क पुलिस 'स्पष्ट र वर्तमान खतरा' चेतावनी कथित परेड शूटरलाई राइफल किन्नबाट जोगाउन अपर्याप्त, राज्य पुलिस भन्छन्]

स्टिभ ग्रीनबर्ग, एक अधिवक्ता जसले प्रतिवादीका आमाबाबुको छोटकरीमा प्रतिनिधित्व गरे, ट्रिब्यूनलाई भने कि क्रिमो जुनियरले आफ्नो छोराको FOID कार्ड आवेदन महिनौं पछि प्रायोजित गर्दा 2019 धम्कीहरूबारे अनभिज्ञ थिए। क्रिमो जुनियरलाई कम्तिमा पनि थाहा थियो कि पुलिसले उनको छोराको कोठामा रहेका हतियारहरू जफत गरेको थियो, पुलिस रिपोर्ट अनुसार। पछि बुबाले प्रहरीबाट २४ इन्चको समुराई तरवार, १६ वटा चक्कु र एउटा छुरासहितका हतियारहरू संकलन गरे।

अप्रिल 2019 मा, हाइल्यान्ड पार्क पुलिस फेरि 18 वर्षको उमेरको लागि स्वास्थ्य जाँचको लागि अनुरोध गर्दै विभागले कल प्राप्त गरेपछि गोली हान्ने संदिग्धसँग संलग्न भयो। क्रिमो III ले कथित रूपमा चक्कुले आत्महत्याको प्रयास गरेको थियो। प्रहरी प्रतिवेदनका अनुसार चिकित्सकहरू संलग्न थिए।

नाम बताउन अस्वीकार गर्ने परिवारका छिमेकीले बिहीबार ट्रिब्यून रिपोर्टरलाई भने कि पुलिस हाईल्याण्ड पार्कको घरमा साप्ताहिक आधारमा आउनेछ जब कथित शूटरका आमाबाबु त्यहाँ सँगै बस्छन्।

[हामीलाई हाईल्याण्ड पार्क चौथो जुलाई परेडमा सामूहिक गोलीबारीको बारेमा के थाहा छ]

एक पत्रकारले बिहीबार घरको अगाडिको पोर्चमा एउटी महिलालाई देखे तर कसैले ढोकाको जवाफ दिएनन्। अगाडि ल्यानमा घाँस जंगली बढ्यो। नक्कली दाग ​​गिलास-शैली विनाइल स्टिकरहरूले झ्यालहरू सजाइयो, जसको पछाडि सेतो पर्दाहरू कोरिएका थिए। घरपछाडि, रातो-खैरो ईंटमा एक भूतिया चित्र देखा पर्‍यो: टाउकोको लागि पहेंलो स्माइली अनुहारको साथ सैन्य क्यामोमा लुगा लगाएको लामो राइफल समातेको अग्लो व्यक्तित्व। यो कालो मुस्कान र आँखा झरेको छ।

छिमेकीले ट्रिब्यूनलाई भने कि शूटिंगको दिन, उनीहरूले क्रिमो III लाई उनकी आमाको चाँदीको होन्डा फिटमा घरबाट बाहिर निकालेको देखे जब उनीहरू रोकिएको स्वतन्त्रता दिवस परेडबाट फर्केका थिए।

क्रिमो III आफ्नी आमासँग हाईल्याण्ड पार्कको घरमा बसेको विश्वास गरिएको छैन, बरु हाइवुडमा आफ्नो बुबाको घरको सम्पत्तिमा रहेको अपार्टमेन्टमा बस्नुभयो, उनका काका, पल क्रिमोका अनुसार।

55 वर्षीय क्रिमोले भने कि नरसंहारले उनलाई स्तब्ध बनायो र उसलाई थाहा थिएन कि उसको भतिजासँग बन्दुक छ जब उसले आफ्नो ड्राइभवेमा तान्यो। "म मेरो हृदयको तलबाट माफी चाहन्छु। म विक्षिप्त छु,’ क्रिमोले भने ।

"उनी अर्को अपार्टमेन्टमा बस्छन्। हामीले एकअर्कालाई देखेका छैनौं, "उनले चिट्ठामा अर्को संरचनालाई उल्लेख गर्दै भने। "उनले मलाई कुनै आक्रामकता देखाएनन् वा केहि पनि देखाएनन्। कहिल्यै। मैले देखेको कुनै पनि कुराको कुनै संकेत छैन। ”

हिंसात्मक म्युजिक भिडियो र सामाजिक सञ्जाल पोष्टहरूमा प्रयोग गरिएको मास शूटरको लोगो घरको छेउमा रहेको शेडको ढोकामा टाँगिएको थियो। लोगो सुमेन सिसुको लोगोसँग झन्डै मिल्दोजुल्दो देखिन्छ, एक अति-दायाँ, राष्ट्रवादी फिनिश राजनीतिक संघ, तर दक्षिणी गरिबी कानून केन्द्र, जसले क्रिमोको अनलाइन रेकर्डमा पोरिंग गरिरहेको थियो, यस हप्ताको सुरुमा भने यसको अर्थ, यदि कुनै हो भने, रहन्छ। अस्पष्ट।

एउटा चाँदीको Acura कूप घरको अगाडिको ल्यानमा बसेको थियो, यसको टायर वरिपरि झारहरू बढ्दै थिए। अगाडिको बम्परमा धारिलो दाँत भएको रातो मुस्कान ट्याप गरिएको थियो, र ढोकाहरूमा '47' नम्बर कोरिएको थियो। पल क्रिमोले उक्त कार आफ्नो भतिजाको भएको बताए ।

क्रिमो III का एक छिमेकी, जसले आफ्नो नाम दिन अस्वीकार गरे, बुबाले कहिलेकाहीं खुशीको आदानप्रदान गर्थे, तर उनको छोरो नजिकै बस्नेहरूसँग मिलनसार गर्दैन। २१ वर्षीय कथित सामूहिक शूटर प्रायः आफ्नो इलेक्ट्रिक स्कुटरमा चढ्ने गर्थे, उनीहरूले थपे, र सबै कालो लगाएर कडा, चर्को संगीत बजाउने गर्थे।

#worldwidekhabar

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here