नोभाक जोकोभिचले सातौं विम्बल्डन उपाधि र २१औं ग्राण्डस्लाम जितेका छन्

0
73
नोभाक जोकोभिच पर्खिरहेका थिए। उनले निक किर्गियोसको ध्यान गुमाउने र आफ्नो बाटो गुमाउने प्रतीक्षा गरे। उसको शत्रुको ठूला सर्भिसहरूमा उचित पढ्नको लागि पर्खियो। आफ्नो स्तर अवसरमा नउठ्दासम्म पर्खियो।

जोकोभिच कुनै खेलमा, सेटमा, खेलमा घाटाबाट चिन्तित छैनन्। उनलाई समस्या समाधान गर्न मन लाग्दैन । र विम्बल्डनमा, धेरै समयदेखि, उनी हार्दैनन्।

आइतबार भएको खेलमा जोकोभिचले आफ्नो लगातारको प्रतिभा प्रयोग गर्दै किर्गियोसलाई ४-६, ६-३, ६-४, ७-६ (३) ले हराए ।

शीर्ष वरीयता प्राप्त जोकोभिचले ग्रास-कोर्ट ग्रान्डस्लाम प्रतियोगितामा २८ खेलसम्म अपराजित रहँदै आफ्नो करियरलाई २१ ठूला उपाधिमा पुर्‍याए, रोजर फेडेररसँगको टाई तोडे र इतिहासमा सबैभन्दा बढी राफेल नाडालको २२ रनभन्दा एक मात्र पछि गए। पुरुष टेनिस को।

पुरुषमा भने फेडेररले मात्र आठ पटक विम्बल्डनमा जोकोभिचभन्दा धेरै उपाधि जितेका छन् । व्यावसायिक युगमा, अल इङ्ल्यान्ड क्लबमा जित्दा ३५ वर्षीय जोकोभिचभन्दा फेडेरर मात्र (एक वर्षभन्दा कम) उमेरका थिए।

घामले भरिएको दिउँसो उसको पुनरागमनले क्वार्टरफाइनलमा पछ्याएको थियो, जब जोकोभिचले १० औँ वरियताका जननिक सिन्नरसँगको दुई सेटको घाटालाई मेटाए र सेमिफाइनलमा ९ नम्बर क्याम नोरीले सुरुवाती सेट कब्जा गरे। गत वर्ष विम्बल्डनमा भएको उपाधि खेलमा जोकोभिचले सुरुवाती सेट हारेका थिए । 2019 को फाइनलमा, उनले फेडेरर विरुद्ध दुई च्याम्पियनशिप अंक मेटाए।

आइतवार जोकोभिचको बाटोमा गएका दुईवटा विशेष क्षणहरू थिए, किर्गियोसले छोडेनन् किनकि उसले एकल शब्दहरू चलाउन थालेको थियो, आफू वा आफ्नो टोलीलाई चिच्याउने (जसमा पूर्ण-समय कोच समावेश छैन), असहमत हुने कारण खोज्दै। कुर्सी अम्पायर (र सरापको लागि चेतावनी कमाउने) र पानीको बोतल चकाउँदै।

दोस्रो सेटमा, जोकोभिचले ५-३ को अग्रता लिएका थिए, किर्गियोसले लभ-४० मा पुगे - ट्राइ ब्रेक प्वाइन्ट। तर किर्गियोसले केही अनौपचारिक रिटर्न खेले, र जोकोभिचले अन्ततः समात्यो। र त्यसपछि, तेस्रो सेटमा, किर्गियोसले 4-अल, 40-प्रेममा सेवा दिएर, उसले फेरि सिल गरिएको जस्तो देखिने खेललाई छोड्यो, जोकोभिच त्यहाँ तोड्यो।

४०औँ वरियताका किर्गियोस सन् २००१ मा गोरान इभानिसेभिकपछि विम्बल्डनमा पहिलो पटक गैर वरीयता प्राप्त पुरुष च्याम्पियन बन्न खोजिरहेका थिए। इभानिसेभिक अहिले जोकोभिचका प्रशिक्षक छन् र खेलको लागि सेन्टर कोर्टको अतिथि बक्समा थिए।

अष्ट्रेलियाका २७ वर्षीय किर्गियोस यसअघिका २९ ग्राण्ड स्लाम खेलमा क्वार्टरफाइनलमा पुग्न सकेका थिएनन् — र अन्तिम पटक ७ १/२ वर्षअघिसम्म पुगेका थिए।

केही तरिकामा, उसले आइतबार शो चोर्यो। उनले खुट्टाको बीचमा प्रहार गर्ने प्रयास गरे। उसको पछाडि नेटमा केही प्रहार गर्नुहोस्। Pounded 136 mph सम्म सेवा गर्दछ र 30 aces उत्पादन गर्दछ। अन्डरआर्म सर्भ प्रयोग गरियो, त्यसपछि नक्कली बनाइयो।

#worldwidekhabar


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here