विराट कोहलीलाई विश्राम दिए पनि चयनकर्ताहरूले टी-२० विश्वकपको ढोका खुला राखेका छन्

0
69
विराट कोहली र जसप्रित बुमराहले वेस्ट इन्डिज विरुद्धको ५ खेलको टी-२० सिरिज गुमाउने छन् जुन जुलाई २९ बाट सुरु हुनेछ र अगस्ट ७ सम्म चल्नेछ।
विराट कोहली र जसप्रित बुमराहलाई वेस्ट इन्डिजविरुद्धको आगामी टी–२० सिरिजका लागि विश्राम दिइएको छ । औंलाको चोटपछि कुलदीप यादवले भारतीय टोलीमा पुनरागमन गर्ने भएका छन् । यद्यपि, चेतन शर्माको नेतृत्वमा रहेको छनोट समितिले कोहलीलाई समर्थन गर्न जारी राखेको र उनी नोभेम्बरमा हुने T20 विश्वकपको लागि टोली योजनाको अभिन्न अंग रहने जानकारी प्राप्त भएको छ।

भारतले अहिले इंग्ल्याण्डसँगको एकदिवसीय शृङ्खलामा १–० ले अग्रता लिएको छ । ग्रोइनको चोटका कारण पहिलो एकदिवसीय खेलबाट बाहिर रहेका कोहलीले दोस्रो खेल पनि गुमाउने सम्भावना छ ।

पछिल्लो समय कोहलीको फर्ममा धेरै हात खुम्चिएको छ । उनले पछिल्लो दुई वर्षमा शतक प्रहार गरेका छैनन् । कपिल देव जस्ता दिग्गज पूर्व खेलाडीले टोलीमा उनको स्थानमाथि प्रश्न उठाएका छन् । संयोगवश, कपिलले २०२० को सुरुमै कोहली ब्याट्सम्यानको पतन हुने भविष्यवाणी गरेका थिए; उनले कोहलीको आँखाको ज्योति रिफ्लेक्स सुस्त पार्ने कारक हुनसक्ने बताएका थिए र रिफ्लेक्स र हात-आँखाको समन्वयमा सुधार गर्न कोहलीले विशेष व्यायाम गर्नुपर्ने सुझाव दिएका थिए।

छनोटकर्ताहरूले चोटको बारेमा होसियार रहन चाहेका छन् कि यसले थप गम्भीर चीजको रूप लिन सक्छ। यदि खेलाडीले आफूलाई चीजहरूको बाक्लो भागमा हतार गर्छ भने ग्रोइन स्ट्रेनहरू सजिलैसँग उचित आँसुमा बढ्न सक्छ। डबलको समयमा द्रुत एकल वा द्रुत टर्नअराउन्डले खेलाडीको अवस्था अनजानमा बिग्रन सक्छ यदि उसले शतप्रतिशत फिट नभई फिल्ड लियो भने।

यसैबीच, कुलदीप यादव चोटबाट निको भइसकेका छन् र बेंगलुरुको राष्ट्रिय क्रिकेट एकेडेमीमा पुनर्स्थापना पूरा गरेका छन्। भारतको घरेलु मैदानमा दक्षिण अफ्रिकाविरुद्धको टी–२० सिरिजमा नेटमा ब्याटिङ गर्दा उनको औंलामा चोट लागेको थियो ।

छनोट समितिले कार्यभार व्यवस्थापनलाई ध्यानमा राख्दै बुमराहलाई विश्राम दिएको छ । बुमराह नन-स्टप क्रिकेट खेल्दै आएका छन् र भारतीय टोलीसँग टी-२० विश्वकप अघि केही थप शृंखला खेल्ने भएकाले चयनकर्ताहरूले उनलाई विश्राम दिनु राम्रो हुने ठानेका छन्।

वेस्ट इन्डिज विरुद्धको पाँच खेलको T20I शृंखला जुलाई 29 बाट सुरु हुनेछ र अगस्ट 7 सम्म चल्नेछ। पहिलो खेल ट्रिनिडाडको ब्रायन लारा स्टेडियममा हुनेछ, त्यसपछि अन्य दुई खेल हुनेछन्। सेन्ट किट्सको वार्नर पार्कमा।

यो शृङ्खला फ्लोरिडाको सेन्ट्रल ब्रोवार्ड क्षेत्रीय पार्क स्टेडियम टर्फ ग्राउण्डमा खेलिने अन्तिम दुई खेलहरूसँगै समाप्त हुनेछ।

विन्डिजको एकदिवसीय खेलका लागि भारतको टोली घोषणा: धवनको नेतृत्व; रोहित, कोहली, बुमराह, पन्त, हार्दिकलाई आराम दिइएको छ


वेस्ट इन्डिजमा हुने तीन खेलको एकदिवसीय शृङ्खलाका लागि भारतले १६ सदस्यीय टोली घोषणा गरेको छ जसमा शिखर धवनले कप्तानी गर्नेछन् भने रविन्द्र जडेजा उपकप्तानमा छन् । जुलाई २२ देखि सुरु हुने त्रिनिदादमा भारतले तीन ओडिआई खेल्नेछ।

रोहित शर्मा, विराट कोहली, बुमराह, ऋषभ पन्त, शमी र हार्दिक पाण्ड्याजस्ता भारतीय दिग्गज खेलाडीलाई आराम दिइएको छ । टोली व्यवस्थापनले अक्टोबरमा २०२२ मा हुने T20 विश्वकपको निर्माणमा बेन्च स्ट्रेन्थलाई राम्रोसँग हेर्ने लक्ष्य राखेको छ।

UAE T20 विश्वकपबाट प्रारम्भिक बाहिरिएपछि, भारतले एजब्यास्टन टेस्टसम्म 16 T20I मा 27 खेलाडीहरू, र 6 ODI र आठ टेस्टमा प्रत्येक 21 खेलाडीहरू प्रयास गरेको छ।

#worldwidekhabar

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here