नेपाली राष्ट्रिय क्रिकेट प्रशिक्षक पुबुदु दासानायकेले राजीनामा दिएका छन्

0
31
गत वर्षको डिसेम्बरमा दुई वर्षका लागि पुनः नियुक्त भएका श्रीलंकामा जन्मिएका क्यानेडियनले आफ्नो राजीनामाका लागि व्यक्तिगत र पारिवारिक कारण बताउनुभएको छ ।

नेपालका राष्ट्रिय क्रिकेट प्रशिक्षक पुबुदु दासानायकेले व्यक्तिगत कारण देखाउँदै राजीनामा दिएका छन् ।

श्रीलंकामा जन्मिएका क्यानेडियन गत वर्ष डिसेम्बरमा राष्ट्रिय क्रिकेट प्रशिक्षकमा पुनः नियुक्त भएका थिए । नेपालसँगको पाँच वर्षको कार्यकालपछि उनले अक्टोबर २०१५ मा राजीनामा दिएका थिए । सन् २०१४ को आईसीसी विश्व ट्वान्टी-२० मा राष्ट्रिय टोलीलाई मार्गदर्शन गर्न उनको महत्वपूर्ण भूमिका थियो।

उनी दुई वर्षको कार्यकालका लागि नियुक्त भएका हुन् ।

‘यो रातारात भएको होइन, केही व्यक्तिगत र पारिवारिक कारणले यो निर्णय लिनुपरेको हो,’ काठमाडौंमा पत्रकार सम्मेलन गर्दै दशानायकले भने । "यो सबैभन्दा कठिन निर्णयहरू मध्ये एक हो ... कि मैले बीचमा टोली छोड्नु पर्छ।"

५२ वर्षीय दासानायकेले गत वर्ष सेप्टेम्बरमा नेपाली राष्ट्रिय क्रिकेट प्रशिक्षक पदबाट राजीनामा दिएका श्रीलंकालाई विश्वकप विजेता प्रशिक्षक डेभ व्हाटमोरको उत्तराधिकारी बनाएका थिए । उनले व्यक्तिगत कारण पनि बताए । गत वर्ष जनवरीमा नियुक्त भएपछि उनले नौ महिना मात्रै टोलीलाई प्रशिक्षक बनाएका थिए ।

त्यसपछि नेपाल क्रिकेट संघले अक्टोबर १८ मा मुख्य प्रशिक्षकका लागि आवेदन आह्वान गरेको थियो। हट सिटका लागि ६० जना उम्मेदवारहरूमध्ये प्रशिक्षक भर्ना समितिले सात जनालाई अन्तर्वार्ताका लागि छनोट गरेको थियो।

दशानायकेसँगै भारतीय प्रशिक्षक मोन्टी देसाई पनि दौडमा थिए ।

तर, अन्तिम कार्यकालमा राष्ट्रिय टोलीले तीव्र गतिमा प्रगति गरेको भन्दै समितिले दासानायकेलाई छनोट गरेको हो ।

"नेपाल क्रिकेट संघसँग काम गर्ने यो अवसर पाएकोमा म खुसी र धन्य छु। म आशावादी छु कि अब म नेपाली क्रिकेटलाई उचाइमा पुर्‍याउन सक्षम हुनेछु किनभने हामीसँग वरिष्ठ स्तरमा मात्रै होइन अपार प्रतिभा पनि छ। जुनियर स्तरमा, "दशानायकेले आफ्नो नियुक्ति पछि भनेका थिए। "मलाई यो अद्भुत अवसर प्रदान गरेकोमा म क्यान र सम्पूर्ण व्यवस्थापन, नेपालका क्रिकेट प्रशंसकहरूलाई धन्यवाद दिन चाहन्छु।"

बुधबार राजीनामाको घोषणा गर्दै उनले काम पूरा गर्न नसकेकोमा दुःख लागेको बताए ।

‘काम पूरा गर्न नसकेको माफी चाहन्छु, तर नेपाल सही दिशामा अघि बढेकोमा म भित्रभित्रै खुशी छु,’ उनले भने ।

#worldwidekhabar

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here