जसरी सिराजले योर्कर बलिङ गर्दै थिए, हामी १५ रन जोगाउन सक्छौं भन्ने पूर्ण विश्वास थियो [“जुन हिसाबले सिराज योर्कर हाल्दै थिए …”]: चहलले अन्तिम ओभरमा १५ रन डिफेन्ड गरेकोमा आरसीबीका पूर्व सहकर्मीको प्रशंसा गरे

0
34
मोहम्मद सिराज, युजवेन्द्र चहल र दीपक हुडा (दायाँ) त्रिनिदादमा जुलाई २२ मा भएको पहिलो वेस्ट इन्डिज-भारत एकदिवसीयमा वेस्ट इन्डिजको विकेट खसेको मनाउँदै।
त्रिनिदादमा शुक्रबार भएको अन्तिम ओभरको अन्तिम बलमा भारतले वेस्ट इन्डिजलाई तीन रनले पराजित गरेको छ ।

अन्तिम ओभरमा मोहम्मद सिराजले १५ रन बनाएका थिए । २०२१ को आईपीएल बाहेक, उनी सधैं डेथ ओभरमा सबैभन्दा खराब प्रदर्शन गर्ने बलरहरूको सूचीमा देखिएका छन्। तैपनि, भारत विश्वस्त थियो, युजवेन्द्र चहलले खेलमा आफ्नो योर्कर ल्याइरहेका थिए। सिराजले अन्तिम ओभरमा रोमारियो शेफर्डलाई घाँटी थिच्नका लागि तीमध्ये कम्तीमा पाँच जनालाई खेलबाट बाहिर निकाले। खेलको अन्तिम बलमा शेफर्डलाई जायफल बनाउन साँझको अन्तिम योर्कर बनाउनुहुँदा, उसले जीवनभर गरेजस्तै गरी हिँड्यो।

सिराजको योर्करले भारतले वेस्ट इन्डिजलाई अन्तिम ओभरमा हराउन मद्दत गर्‍यो, पहिलो एकदिवसीयको अन्तिम बलमा आयोजकलाई पराजित गर्‍यो। ३०९ रनको लक्ष्य पछ्याउँदै आयोजकलाई ५० औं ओभरमा १५ रन चाहिएको थियो तर सिराजले ११ रन मात्र बनाउन सकेन ।

पहिलो दुईमा मात्र एक लेग बाइ दिएर फाइनल ओभर सुरु गरेपछि, सिराजले अर्को तीन कानूनी बलमा एक वाइड बाहेक आठ ओभर स्वीकार गरे। अन्तिम बलमा चार आवश्यक पर्दा गति विन्डिजतर्फ सरेको देखिन्छ। 28-वर्षीयले अन्तिम डेलिभरी सही रूपमा पाए, रोमारियो शेफर्डमा angling, जो लाइनमा छुटे र केवल एक बाइ सङ्कलन गर्न सके।

"जुन हिसाबले सिराज योर्कर हाल्दै थिए , हामीलाइ  पूरा बिश्वास था कि १५ रन बच सक्ते है (सिराजले जसरी योर्कर बलिङ गर्दै थिए, हामी १५ रन रक्षा गर्न सक्छौं भन्ने पूर्ण विश्वास थियो)," चहलले खेलपछिको प्रेसरमा भने।

चहलले भने, "उनले यसअघि बलिङ गरेका दुई ओभरमा एक वा दुई पटक मात्रै यो योर्कर मिस गरेका थिए।"

‘प्रेशर पक्कै पनि छ, उनीहरुले ब्याटिङ गर्ने तरिका, अन्तिम ओभरमा १५ रन चाहिन्छ, एक प्रहारले खेल बदल्न सक्छ। विशेष गरी जब सञ्जु [स्यामसन] ले वाइडमा त्यो स्टप बनायो, हामी अझ आत्मविश्वासी भयौं।

३२ वर्षीय लेगी तीन खेलको शृङ्खलाको पहिलो खेलमा शुक्रबार मैदानमा उत्रिएको भारतीय टोलीका सबैभन्दा वरिष्ठ बलर थिए। आफ्नो 64 औं एकदिवसीय खेल्दै, चहलले सिराज र बलिङ लाइनअपमा अन्यको अनुभव खेल हेर्न पर्याप्त थियो भन्ने विश्वास गरे।

“अन्य बलरहरू अनुभवहीन थिए भन्ने होइन। समग्रमा हेर्दा सबैले धेरै खेल खेलेका छन्। आईपीएलमा, प्रथम श्रेणी क्रिकेटमा।

वेस्ट इन्डिजले घरेलु मैदानमा अघिल्ला तीन एकदिवसीय खेलमा बंगलादेशसँग ०-३ ले पराजित गर्दा १८० रनको अन्तर पार गर्न सकेन। उनीहरूको ब्याटिङ आश्चर्यचकित भयो कि भनेर सोध्दा, चहलले विन्डिजको ब्याटिङलाई श्रेय दिए तर यो पनि व्यक्तिको बारेमा मात्र नभएर सर्तहरू पनि भएको बताए।

"यदि तपाईले बंगलादेशको विकेट हेर्नुभयो भने, यो बिल्कुलै फरक थियो," उनले भने। “बंगलादेशको शृङ्खलामा १८०-२०० रन आउँदै थियो र बल धेरै टर्निङ भइरहेको थियो, जबकि यो अर्को विकेट थियो। उनीहरुले मिडल अर्डरमा जसरी ब्याटिङ गरे, त्यसको श्रेय उनीहरुका ब्याट्सम्यानलाई पनि दिनुपर्छ । विकेट खसेको थिएन तर हामीलाई थाहा थियो कि यदि हामीले एक वा दुई विकेट पनि प्राप्त गर्यौं भने फेरि दबाब आउनेछ।

आईपीएलले कठिन ओभर बलिङ गर्न मद्दत गरेको छ

१० ओभर बाँकी रहँदा भारतले युजभेन्द्र चहलको तीन ओभर खेल्न बाँकी थियो। र 32-वर्षीयले निराश भएन, खेलको मर्ने अंगहरूमा ब्रान्डन किंगको महत्त्वपूर्ण विकेट लिनुभयो।

चहलले इनिङ्सको अन्तिम चरणमा बलिङ गरेको यो पहिलो पटक होइन। इण्डियन प्रिमियर लिगमा बैंगलोर र अहिले राजस्थानका लागि खेल्दा उनले वर्षौंदेखि विकास गरेको बानी र भूमिका हो।

उनले भने, ‘त्यहाँ (आईपीएलमा) मैले हरेक खेलमा १६औँ, १७औँ वा १८औँ ओभर बलिङ गरेको छु ।

“मेरो भूमिका मलाई 14 औं पछि दुई ओभर बलिङ गर्ने भनेर स्पष्ट गरिएको थियो, त्यसैले म नेटमा अभ्यास गर्छु। जब म प्रशिक्षक, बलिङ कोचसँग बस्छु हामी दिमागको योजनामा ​​काम गर्छौं।

#worldwidekhabar

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here