मानिसहरू किन अनलाइन ओभरसेयर गर्छन्?

0
54
जब हामी बलियो भावनाहरू महसुस गर्छौं, हामी प्रायः मानिसहरूसँग कुराकानी गर्न सोशल मिडिया प्रयोग गर्छौं।
जब हामी बलियो भावनाहरू महसुस गर्छौं, हामी प्रायः मानिसहरूसँग कुराकानी गर्न सोशल मिडिया प्रयोग गर्छौं।

सामाजिक सञ्जालले हाम्रो व्यक्तिगत र व्यावसायिक जीवन बिचको रेखाहरूलाई धमिलो पार्दैछ, हामीलाई संवेदनशील जानकारी पोस्ट गर्ने जोखिममा छोड्दैछ जुन हाम्रो "साथीहरू" सूचीभन्दा धेरै टाढा हुन सक्छ।

फिनल्याण्डकी प्रधानमन्त्री सान्ना मारिनले भर्खरै एक निजी इन्स्टाग्राम खातामा पोस्ट गरिएको आफ्नो साथीहरूसँग नाच्ने र पिउने गरेको भिडियो प्रेसमा लीक भएपछि यो कठिन तरिका पत्ता लाग्यो। मारिनलाई माफी माग्न बाध्य पारिएको थियो, र विश्वव्यापी मिडिया आँधीबेहरी सहे पछि, औषधि परीक्षणको लागि स्वैच्छिक पनि।

अन्य प्रकारको ओभरसेयरिङले पनि परिणामहरू ल्याउन सक्छ। 2020 मा, अष्ट्रेलियामा पुलिसले एक निजी व्हाट्सएप समूहमा गिरफ्तार पूर्व फुटबलर ड्यानी लेडलीको फोटो साझा गर्यो, र फोटोहरू सार्वजनिक गरियो। तेह्र अधिकारीहरूलाई निलम्बन वा सरुवा गरिएको थियो, केहीलाई गोपनीयता र मानव अधिकार उल्लङ्घनको आरोपमा।

धेरै रोजगारदाताहरूले यस प्रकारको जोखिम कम गर्न नीतिहरू प्रस्तुत गरिरहेका छन्। हाम्रो अनुसन्धानले अनलाईन ओभरसेयरिङलाई कुन कुराले ड्राइभ गर्छ देखाउँछ — र हामी आफूलाई सोशल मिडिया स्क्यान्डलबाट टाढा राख्न केही सुझावहरू प्रस्ताव गर्न सक्छौं।

ओभरसेयरिङ को जोखिम

मानिसहरूको आफ्नो व्यावसायिक र व्यक्तिगत जीवन बीच सीमाहरूको लागि फरक प्राथमिकताहरू छन्। कोही आफ्नो काम सम्बन्धलाई औपचारिक राख्न रुचाउँछन्, कोहीले सहकर्मीहरूलाई साथीको रूपमा व्यवहार गर्छन्। यद्यपि, हामीले हाम्रो व्यावसायिक र व्यक्तिगत जीवनको बीचमा बलियो सीमाहरू कायम राख्ने छनौट गरे पनि, हामीले अझै पनि हाम्रो जीवनको विवरणहरू सामाजिक सञ्जालमा अरूले खुलाएका पाउन सक्छौं।

अनुसन्धानले रिपोर्ट गरेको छ कि हामी मध्ये आधा भन्दा बढी परिवार, साथीहरू र सहकर्मीहरूले साझा जानकारी, फोटो वा भिडियोहरू सार्वजनिक रूपमा साझा गर्न चाहँदैनन् भनेर चिन्तित महसुस गर्छन्। तैपनि हामी मध्ये धेरैले सामाजिक सञ्जालमा हाम्रो आफ्नै जीवन ("ओभर सेयरिङ") को बारेमा अनुपयुक्त विवरण पनि प्रकट गर्छौं, र पछि पछुताउँछौं।

अप्ठ्यारोको सम्भावना भन्दा परे, सामाजिक सञ्जालमा अन्धाधुन्ध साझेदारीले तपाईंको व्यावसायिक जीवनको लागि महत्त्वपूर्ण नकारात्मक परिणामहरू ल्याउन सक्छ। धेरै रोजगारदाताहरूले जागिरका उम्मेद्वारहरूको अनुसन्धान गर्न सक्रिय रूपमा सोशल मिडिया प्रयोग गर्छन्, जबकि केही कर्मचारीहरूले सोशल मिडिया पोस्टहरूको कारण आफ्नो जागिर गुमाएका छन्।

भावनाहरूले ओभरसेयरिङ ड्राइभ गर्दछ

हामी मध्ये धेरै किन ओभरसेयर गर्ने प्रवृति छ? हाम्रो अनुसन्धानले सुझाव दिन्छ कि भावनाहरू केन्द्रीय छन्। जब हामी बलियो भावनाहरू महसुस गर्छौं, हामी प्रायः साथीहरू, परिवार र सहकर्मीहरूसँग कुराकानी गर्न र समर्थन प्राप्त गर्न सोशल मिडिया प्रयोग गर्छौं। हामी खुसी वा उत्साहित महसुस गर्दा, वा रिस र निराशाले हामीलाई हाम्रा रोजगारदाताहरू बारे बाहिर निकाल्न प्रेरित गर्न सक्छ, हामी राम्रो समाचार साझा गर्न सक्छौं।

भावनात्मक हुँदा, हाम्रो लागि काम र सामाजिक जीवन बीचको सीमा पार गर्न सजिलो छ, सामाजिक सञ्जाल पोस्टहरूको नतिजालाई कम आँकलन गर्दै जुन चाँडै भाइरल हुन सक्छ।

हामीसँग मानिसहरूलाई आफ्नो वा अरूको लागि ओभरसेयर गर्न र सोशल मिडिया स्क्यान्डल सिर्जना गर्नबाट जोगिनका लागि पाँच सरल सुझावहरू छन्।

स्पष्ट सीमाहरू सेट गर्दै

तपाईंको सामाजिक जीवन र काम बीचको सीमाहरू बारे स्पष्ट हुनुहोस्। यी सीमाहरू सुरक्षित गर्न नियमहरू, सीमाहरू र स्वीकार्य व्यवहारहरू सेट गर्नुहोस्। तपाईंका साथीहरू, सहकर्मीहरू र परिवारलाई तपाईंको अपेक्षाहरू थाहा दिनुहोस्। यदि कसैले तपाइँको सीमा नाघेको छ भने, तपाइँको चिन्ता बढाउनुहोस्। आफ्नो सीमाको सम्मान नगर्ने व्यक्तिहरूसँगको आफ्नो सम्बन्धलाई विचार गर्नुहोस्।

तपाईं विभिन्न सामाजिक मिडिया प्लेटफर्महरूमा अलग-अलग व्यावसायिक र सामाजिक खाताहरू कायम गरेर, र तपाईंको व्यावसायिक खातामा काम गर्न सान्दर्भिक चीजहरू मात्र साझेदारी गरेर सीमाहरू स्थापना गर्न सक्नुहुन्छ।

अरुको सिमानाको सम्मान गरौ

सचेत हुनुहोस् र अरूको सीमाहरूको सम्मान गर्नुहोस्। तिनीहरूको अनुमति बिना अरूको फोटो वा भिडियो साझा नगर्नुहोस्। यदि कसैले आफ्नो फोटो खिच्न, भिडियो रेकर्ड गर्न वा नाम ट्याग गर्न चाहँदैनन् भने, उहाँको इच्छालाई सम्मान गर्नुहोस्। सामाजिक सञ्जालमा अरूलाई त्यस्तै व्यवहार गर्नुहोस् जसरी तपाईं व्यवहार गर्न चाहनुहुन्छ।

सामाजिक सञ्जाल बन्द गर्नुहोस्

तपाईंको प्रोफाइल र पोष्टहरू कसले हेर्न सक्छ भनेर नियन्त्रण गर्न आफ्नो गोपनीयता सेटिङहरू समायोजन गर्नुहोस्। धेरै जसो सामाजिक मिडिया प्लेटफर्महरूले प्रयोगकर्ताहरूलाई उनीहरूको गोपनीयता अनलाइन सुरक्षित गर्न मद्दत गर्न सुविधाहरू प्रदान गर्दछ। फेसबुकको "गोपनीयता जाँच उपकरण", उदाहरणका लागि, तपाइँ के साझा गर्दै हुनुहुन्छ र कोसँग तपाइँलाई हेर्न दिन्छ।

साथै तपाइँ तपाइँको प्रोफाइल मा के जानकारी राख्नुहुन्छ विचार गर्नुहोस्। यदि तपाइँ तपाइँको व्यक्तिगत सामाजिक मिडिया प्रोफाइल तपाइँको रोजगारदाता संग सम्बन्धित हुन चाहनुहुन्न भने, तपाइँको प्रोफाइल मा तपाइँको रोजगारदाता लाई सूचीबद्ध नगर्नुहोस्।

सचेत भएर सेयर गरौ

भावुक हुँदा सामाजिक सञ्जाल प्रयोग नगर्नुहोस्। विशेष गरी यदि तपाईं चोट, रिस वा उत्तेजना जस्ता बलियो भावनाहरू महसुस गर्दै हुनुहुन्छ भने, पोस्ट गर्नु अघि आफ्नो भावनाहरू प्रशोधन गर्न आफैलाई समय दिनुहोस्। आफैलाई सोध्नुहोस्: कति जना मानिसहरूले यो पोस्ट देख्नेछन्? कसैलाई चोट पुग्छ? कसैलाई फाइदा हुन्छ? यदि मेरा सहकर्मी वा पर्यवेक्षकहरूले यो देखे भने के म सहज महसुस गर्नेछु?

तपाईले साझा गर्नुभएको कुरा तपाईका साथीहरू, शत्रुहरू, सहकर्मीहरू, हाकिमहरू र अन्य 5,000 व्यक्तिहरूले देख्न सक्छन् भन्ने अनुमान गर्नुहोस्। यदि तपाईं ती मध्ये कुनै पनि पोस्ट गर्ने बारे सोच्दै हुनुहुन्छ भनेर हेर्न चाहनुहुन्न भने रोक्नुहोस्।

अनावश्यक सामग्री हटाउनुहोस्

ओभरसेयरिङ र आकस्मिक पोस्टिंग असामान्य छैन। यदि तपाईंले अनावश्यक सामग्री पोस्ट गर्नुभयो भने, यसलाई तुरुन्तै हटाउनुहोस्। यदि तपाइँ अरू कसैको सोशल मिडियामा तपाइँको बारेमा जानकारीको बारेमा चिन्तित हुनुहुन्छ भने, तपाइँको चिन्ता बढाउनुहोस् र यसलाई हटाउन पोस्ट गर्ने व्यक्तिलाई सोध्नुहोस्।

यदि जानकारी धेरै स्रोतहरू मार्फत फैलिएको छ भने, यो अलि गाह्रो छ, तर यो सामग्री हटाउनको लागि जानकारी वा छवि होस्ट गर्ने वेबसाइट वा सेवालाई सम्पर्क गर्न प्रयास गर्न लायक छ। यदि तपाइँलाई अनलाइन सामग्री हटाउन थप सहयोग चाहिन्छ भने, तपाइँ सामग्री हटाउने सेवा पनि प्रयास गर्न सक्नुहुन्छ।

पोस्टिङ सधैंभरि छ

ध्यान दिनुहोस् कि सोशल मिडियामा साझा गरिएको कुनै पनि कुरा निजी हुँदैन। यहाँ सम्म कि "निजी" सन्देशहरू सजिलै फर्वार्ड गर्न सकिन्छ, स्क्रिनसट, पोस्ट र अन्यत्र साझा गर्न सकिन्छ। तपाईंले आफ्नो व्यक्तिगत ब्रान्ड जस्तै सामाजिक मिडिया सामग्री व्यवहार गर्नुपर्छ। यदि तपाइँ यसलाई तपाइँका सहकर्मी र प्रबन्धकहरूलाई भन्नुहुन्न भने, यसलाई अनलाइन पोस्ट नगर्नुहोस्।

सामाजिक सञ्जालले हाम्रो व्यावसायिक र व्यक्तिगत जीवनलाई समृद्ध बनाउन सक्छ, तर गलत विचार गरिएका पोस्टहरू र ओभरसेयरिङले आफू र अरूलाई हानि पुऱ्याउन सक्छ। सामाजिक सञ्जालमा स्मार्ट हुनु भनेको हामीले हाम्रो व्यक्तिगत जीवनमा जस्तै हाम्रो व्यावसायिक जीवनमा अझ राम्रो बनाउन आवश्यक छ।

#worldwidekhabar

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here