संखुवासभा विद्यालयको कक्षाकोठा निर्माण गर्न जापानले अनुदान सहयोग गरेको छ

By Raj Shrestha

0
52
नेपालका लागि जापानका राजदूत किकुता युताकाले संखुवासभा जिल्लामा नयाँ कक्षाकोठा निर्माणका लागि एनपीओ नेपाल स्वयंसेवी समाज सेवाका अध्यक्ष लाक्पा नुरबु शेर्पासँग अनुदान सम्झौतामा हस्ताक्षर गरेका छन् ।

बिहीबार काठमाडौंस्थित जापानी राजदूतावासमा सम्झौतापत्रमा हस्ताक्षर भएको थियो ।

यो परियोजना जापान सरकारको ग्रासरुट्स ह्युमन सेक्युरिटी प्रोजेक्ट्स (GGP) को लागि अनुदान सहायता अन्तर्गत वित्त पोषित छ र USD 185,971 (लगभग NPR 23.2 मिलियन) को अनुदान समावेश छ। एघार कक्षाकोठा निर्माण गरी शैक्षिक वातावरण अभिवृद्धि गर्ने लक्ष्य राखिएको छ । यस परियोजनाले पहिले जीर्ण विद्यालय भवनमा अध्ययन गर्न बाध्य भएका विद्यार्थीहरूलाई सहयोग गर्ने जापानी दूतावासले बिहीबार जारी गरेको प्रेस विज्ञप्तिमा उल्लेख छ ।

श्री हिमालय माध्यमिक विद्यालय सन् १९६० मा स्थापना भएको थियो र हाल यस विद्यालयमा ३८० भन्दा बढी विद्यार्थी अध्ययनरत छन् । पर्खालमा दरार र छत चुहावटका कारण हालका विद्यालय भवनको अवस्था असुरक्षित छ । यी खतरनाक र जीर्ण कक्षा कोठाहरूले विद्यार्थीहरूलाई उनीहरूको पढाइमा ध्यान केन्द्रित गर्न कठिनाइहरू निम्त्याउँछ। आयोजनाको व्यवस्थापन एनपीओ नेपाल स्वयंसेवी समाज सेवाले गर्नेछ, प्रेस विज्ञप्तिमा भनिएको छ ।

यस परियोजनाले विद्यार्थीहरूलाई सुरक्षित र रमाइलो सिकाइ वातावरण प्रदान गर्ने र विद्यार्थीहरूको शिक्षाको गुणस्तरमा सुधार ल्याउने जापानी दूतावासको विश्वास छ। शैक्षिक संस्थालाई यस सहयोगले जापान र नेपालका जनताबीचको मित्रतालाई अहिले र भावी पुस्ताका लागि थप प्रगाढ बनाउने विश्वास लिएको दूतावासले जनाएको छ ।

#worldwidekhabar

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here