दुखद क्रश पछि, हराएका जुत्ताहरू सियोल जिममा मालिकहरूलाई पर्खिरहेका छन्

0
53
दक्षिण कोरियाको सबैभन्दा घातक भीडको भीडमा 150 भन्दा बढी हेलोवीन रिभेलर्सको मृत्यु भएको दिन पछि, प्रकोपको शान्त तर विचलित अनुस्मारक मंगलबार रह्यो: राजधानी सियोलको ब्याडमिन्टन कोर्टमा सयौं परित्याग गरिएका जुत्ताहरू सफा पङ्क्तिहरूमा राखिएका छन्।

प्रहरीले टुक्रा टुक्रा टेनिस जुत्ता, लोफर र चक टेलरहरू जम्मा गरेको छ - पीडितहरू र त्रासदीबाट बचेकाहरूले छोडेका 1.5 टन व्यक्तिगत वस्तुहरूको अंश - मालिकहरू वा तिनीहरूका साथीहरू र परिवारले तिनीहरूलाई फिर्ता पाउने आशामा।

शनिबार साँझ हेलोवीन मनाउन हजारौंको संख्यामा भेला भएपछि नजिकैको रात्रि जीवन जिल्ला इटावोनमा घातक क्रश भयो। भीडको केही भाग स्टोरफ्रन्टको घना पङ्क्ति र जिल्लाको ल्यान्डमार्क ह्यामिल्टन होटेलको बीचमा साँघुरो, डाउनहिल गल्लीमा जाम भयो। पार्टी जानेहरू घाइते र मृतकहरूलाई बाहिर लैजाँदै गरेको देखियो, जबकि कम्बलले ढाकेका दर्जनौं निर्जीव शवहरू नजिकैको फुटपाथमा पङ्क्तिमा राखिएका थिए।

अधिकांश पीडित महिलाहरू थिए र तिनीहरूमध्ये धेरै जुत्ताहरू हराएका थिए, जुन विज्ञहरूका अनुसार भीडको वृद्धिको बललाई प्रतिबिम्बित गर्दछ जसले तिनीहरूको खुट्टाबाट जूताहरू कुचलेको थियो।

जिममा लगभग 250 जोडी जुत्ताहरू त्रासदी पछि इटावनमा फेला परेका परित्याग गरिएका वस्तुहरूको ठूलो संग्रहको हिस्सा हुन्। त्यहाँ सयौं लुगाका टुक्राहरू पनि छन्, जसमा कोटहरू र चलचित्र क्यारेक्टर वेशभूषाहरू, साथै ह्यान्डब्यागहरू, स्मार्टफोनहरू, ब्लुटुथ इयरपीसहरू र केही पासपोर्टहरू छन्, जसमा कम्तिमा एक अमेरिकी नागरिकको हो।

योङ्गसान प्रहरी अधिकारीहरू, जसले जिमलाई आइतवारसम्म 24 घण्टा खुला राख्नेछन्, तुरुन्तै पुष्टि गरेनन् कि कति वस्तुहरू तिनीहरूका मालिकहरूलाई फिर्ता गरिएको छ।

मंगलबार दिउँसोसम्म १ सय ५६ जनाको मृत्यु भएको पुष्टि भएको छ भने १ सय ५१ घाइतेको उपचार भइरहेको छ, जसमध्ये २९ जनाको अवस्था गम्भीर छ। मृत्यु हुनेमा पाँच इरानी, ​​चार चिनियाँ, चार रुसी, दुई अमेरिकी र दुई जापानी नागरिकसहित २६ विदेशी नागरिक रहेको अधिकारीहरूले बताएका छन्।

#worldwidekhabar

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here