चुनाव जित्न प्रगतिशील शक्ति निर्माण गर्न सबैले हातेमालो गर्नुपर्छ : अध्यक्ष प्रचण्ड

0
45
cWoIf k|r08–;Daf]wg sf7df8f}F, !& sflQsM /fhwfgLdf laxLaf/ cfof]lht k|ltlglw;ef / k|b]z;ef ;b:o lgjf{rgdf jfd nf]stflGqs u7aGwg uf]/vfsf pDd]bjf/sf] kl/rofTds tyf e]63f6 sfo{qmdnfO{ ;Daf]wg ub}{ uf]/vf If]q g+ @ sf pDd]bjf/ k'iksdn bfxfn …k|r08Ú . tl:a/M ls/0f/fh lji6÷/f;;
अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ले प्रतिनिधिसभा र प्रदेशसभा सदस्यको निर्वाचनमा प्रगतिशील शक्तिलाई जिताउन सबै लाग्नुपर्नेमा जोड दिएका छन् ।

आज यहाँ आयोजित प्रतिनिधिसभा र प्रदेशसभा सदस्य निर्वाचनका लागि गोरखाबाट वाम लोकतान्त्रिक गठबन्धनका उम्मेदवारहरुको परिचय कार्यक्रमलाई सम्बोधन गर्दै अध्यक्ष प्रचण्डले यो निर्वाचन अन्य निर्वाचनभन्दा फरक भएकाले यस निर्वाचनलाई आम निर्वाचनका रुपमा नलिन नेता कार्यकर्तालाई आग्रह गरे ।

गोरखाबाट विकास र समृद्धिको नयाँ यात्रा सुरु हुने बताउँदै उनले आर्थिक समृद्धिमार्फत जनताको मन जित्न नसकेसम्म राजनीतिक परिवर्तन दीर्घकालीन नहुने बताए ।

साथै गोरखा क्षेत्र नं २ बाट प्रतिनिधिसभा सदस्यका उम्मेदवार प्रचण्डले थपे, ‘आर्थिक समृद्धिको यात्राको शुरुवात जनतालाई दैनिक जीवनमा अनुभूति गराउन र मस्यौदा तयार गर्न नसकेसम्म परिवर्तन लामो समयसम्म रहँदैन । आर्थिक समृद्धि ।"

त्यस्तै नेपाल समाजवादी पार्टीका अध्यक्ष डा बाबुराम भट्टराईले जनसंघर्षबाट प्राप्त उपलब्धिको रक्षाका लागि सबै शक्ति एकजुट हुनुपर्ने बताउनुभयो ।

‘संविधान, गणतन्त्र र संघीयताको रक्षाका लागि हामी एकजुट भएर उभिनुपर्छ, प्रगतिशील शक्तिले चुनाव जित्छ’, उनले भने ।

अध्यक्ष भट्टराईले राजनीतिक दलहरूले कृषिमा आधारित अर्थतन्त्रको विकास गरी पूर्वाधार विकासमा ध्यान दिनुपर्नेमा जोड दिए ।

कांग्रेस पूर्व केन्द्रीय सदस्य कमला पन्त, गोरखा क्षेत्र नं २ (ख) का उम्मेदवार सुरेन्द्र पाण्डे, गोरखा क्षेत्र नं १ (क) का उम्मेदवार कृष्ण धिताल, क्षेत्र नं २ (क) का उम्मेदवार फणिन्द्र देवकोटाले गठबन्धन दललाई जनताको हित सम्बोधन गर्न सक्ने योजना र योजना लिएर आउन आग्रह गरे । विकासको आकांक्षा, चुनावमा गठबन्धनलाई साथ दिन मतदातालाई आग्रह ।

‘संविधान, गणतन्त्र र सङ्घीयताका लागि खतरा अझै पनि कायम छ, सत्तारुढ दललाई चुनावी तालमेल गर्न प्रेरित गरेको छ,’ पाण्डेले भने ।

कांग्रेस गण्डकी प्रदेशका महासचिव किरणबाबु श्रेष्ठले राजनीतिक स्थायित्व र समृद्धिका लागि संविधान निर्माणका लागि गठबन्धन बनेको दाबी गरे । ‘अहिलेसम्मका उपलब्धिलाई खारेज गर्ने प्रयासको प्रतिवाद गर्न खोजिएको हो,’ आगामी मंसिर २० गते एकैपटक हुन लागेको दोहोरो निर्वाचनको मतदानमा गठबन्धनका उम्मेदवारलाई भोट दिन सबैमा आग्रह ।

#worldwidekhabar

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here