चुनावपछि पनि गठबन्धनको सरकार : प्रधानमन्त्री देउवा

0
61
??????????? ??????? ???????????? ????????? ?????? ?????? ??????? ??????? ?????????? ????????????? ??? ?????? ?????????? ?????? ????????? ????? ? ?????? ? ???????? ???????÷????
प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाले निर्वाचनपछि पनि मुलुकमा गठबन्धनको सरकार हुनु आवश्यक भएको बताएका छन् ।

‘संविधान समावेशी राजनीतिको रक्षाका लागि निर्वाचनपछि गठबन्धन सरकार अपरिहार्य छ’, नेपाली काँग्रेसका सभापति समेत रहेका प्रधानमन्त्री देउवाले धेरैको प्रयासबाट प्राप्त लोकतन्त्र र समावेशी संविधानको रक्षा गर्नुपर्ने बताए । अजयमेरु गाउँपालिकाको भद्रपुरमा आयोजित चुनावी सभामा उनले यस्तो टिप्पणी गरेका हुन् ।

‘केपी ओली दार्चुला पुगेपछि लिम्पियाधुरा फिर्ता लिन सकिन्छ ?’, उनले दार्चुलामा विपक्षी नेताको भाषण होइन, अतिक्रमित भूमि फिर्ता गराउन कूटनीतिक संवाद आवश्यक रहेको जिज्ञासा राखे । त्यसैले ओलीको भाषणले कुनै अर्थ राख्दैन,’ देउवाले भने ।

राष्ट्रपतिलाई दबाब दिएर संसद विघटन गर्ने कार्यका विरुद्धमा हालको गठबन्धन बनेको प्रधानमन्त्रीले जानकारी दिए । उनले आगामी निर्वाचनपछि गठबन्धनको सरकार बन्ने विश्वास व्यक्त गरे । "हामीले पर्याप्त भएको महसुस गरेपछि हामी अदालत गएका छौं," उनले सम्झाए।

सरकार प्रमुखले डडेल्धुरामा मेडिकल कलेज र विमानस्थल बनाउने प्रतिबद्धता जनाएका छन् । ‘उपचार नहुँदा कुनै पनि गर्भवती महिलाको मृत्यु हुँदैन,’ देउवाले वाचा गरे ।

प्रधानमन्त्री देउवाले विमानस्थल निर्माणका लागि सम्भाव्यता अध्ययन गर्ने आश्वासन दिए । नेपाली कांग्रेसका सभापति समेत रहेका नेता देउवाले डडेल्धुरा जिल्लामा धेरै विकासका काम भएको बताउँदै बाँकी रहेका काम पनि सम्पन्न गर्ने प्रतिबद्धता व्यक्त गरे ।

अर्कातिर उनले नेपाली कांग्रेस र नेकपा (माओवादी केन्द्र) मिलेर सुदूरपश्चिम प्रदेशको विकासले गति लिने दाबी गरे । खगराज भट्टलाई औँल्याउँदै देउवाले भने, "उनी नेकपा (माओवादी केन्द्र)का नेता हुन्, उहाँको पार्टी र हाम्रो पार्टीले हातेमालो गरे सुदूरपश्चिम प्रदेशको विकास हुन्छ, डडेल्धुरा सबैभन्दा विकसित हुन्छ।"

सम्बोधन गर्दै उनले शिक्षा, स्वास्थ्य, खानेपानी र भौतिक पूर्वाधारमा जोड दिनुपर्ने बताए ।

#worldwidekhabar

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here