प्रमुख निर्वाचन आयुक्त थपलियाले निर्वाचनको वातावरण बनाउन व्यवसायीलाई आग्रह गरेका छन् 

0
47
प्रमुख निर्वाचन आयुक्त (सीईसी) दिनेशकुमार थपलियाले मंसिर १० गते हुने प्रतिनिधिसभा र प्रदेशसभा सदस्य निर्वाचनको वातावरण बनाउन निजी क्षेत्रका उद्योगी तथा व्यवसायीलाई सहयोग गर्न आग्रह गरेका छन् ।

आयोगमा आज आयोजित ‘निजी क्षेत्रसँगको अन्तरक्रिया’ विषयक कार्यक्रमलाई सम्बोधन गर्दै उनले यस्तो बताएका हुन् । कार्यक्रममा निजी क्षेत्रका प्रमुख संघसंस्था तथा व्यक्तिहरुको सहभागिता रहेको थियो ।

सो अवसरमा प्रमुख निर्वाचन अधिकृत थपलियाले संस्थागत सामाजिक उत्तरदायित्व अन्तर्गत आयोगका सूचना तथा सन्देशलाई सूचना संयन्त्रमार्फत् प्रचारप्रसार गर्न उद्योगी तथा व्यवसायी क्षेत्रलाई आग्रह गरे ।

उनले आयोगको सामाजिक साइटमा जडान भई आफ्नो संगठनात्मक संयन्त्र र सामाजिक साइटहरू मार्फत निर्वाचनसँग सम्बन्धित स्रोतहरू जस्तै मतदाता शिक्षा, निर्वाचन आचारसंहिता र आयोगले उत्पादन गरेका सन्देश र सूचनाहरू सम्प्रेषण गर्न आग्रह गरे।

राष्ट्र र लोकतन्त्रका लागि उद्यमीहरूको सहयोग महत्वपूर्ण हुने दोहोर्‍याउँदै प्रमुख निर्वाचन आयुक्तले आफ्नो संस्थामा कार्यरत कर्मचारीले मतदानको दिन मतदान गर्न सक्ने गरी सहजीकरण गर्न आग्रह गरे । उनले मुलुकको अर्थतन्त्र अहिले निकै कठिन अवस्थामा रहेको भन्दै निर्वाचनपछि स्थितिमा सुधार आउने विश्वास व्यक्त गरे ।

"तरलताको सङ्कट, ब्याजदरमा बृद्धि र घट्दै गएको बचतको बारेमा सुनिरहेका छौं। यसले उद्यमीहरूले आफ्नो व्यवसाय छाड्न थालेको जस्तो अवस्था सिर्जना भएको छ। यो पनि एक न कुनै रूपमा चुनावसँग सम्बन्धित छ। यो हाम्रो आशा छ। निर्वाचन सम्पन्न भएपछि अर्थतन्त्रलाई सकारात्मक दिशामा लैजान सहयोग पुग्नेछ,’ उनले भने ।

निर्वाचनमा हुने खर्च धेरैजसो अनुत्पादक हुने विश्वव्यापी अभ्यासले देखाएको बताउँदै प्रमुख निर्वाचन आयुक्त थपलियाले निर्वाचनलाई किफायती बनाउन निर्वाचन आयोगको प्रयासबाट निजी क्षेत्रका व्यवसायीलाई असुविधा भएमा माफी दिन आग्रह गरे ।

निर्वाचनको दिन अत्यावश्यक सेवाका सवारी साधन तथा अन्य सवारी साधनलाई आवश्यकता र सान्दर्भिकताका आधारमा व्यवस्थित र व्यवस्थित रुपमा सञ्चालन गर्न दिने गरी गृहकार्य भइरहेको उनले जानकारी दिए ।

नेपाल उद्योग वाणिज्य महासंघका कार्यवाहक अध्यक्ष चन्द्र ढकालले निर्वाचनलाई सफल बनाउन निर्वाचन आयोगले निजी क्षेत्रसँग पनि अन्तरक्रिया गरेको बताए । उनले आयोगको अनुरोधलाई आफ्नो संयन्त्रमार्फत कार्यान्वयन गर्ने प्रतिबद्धता व्यक्त गरे ।


महासंघका उपाध्यक्ष अञ्जन श्रेष्ठले मतदानको दिन व्यवसायीका सवारी साधन चलाउन र निर्वाचन पर्यवेक्षणको जिम्मेवारी दिन निर्वाचन आयोगलाई आग्रह गरे ।

नेपाल एसोसिएसन अफ टुर एण्ड ट्राभल एजेन्ट्स (नाटा)का अध्यक्ष रमेश थापाले आयोगको अनुरोधलाई कार्यान्वयन गर्न व्यवसायी समुदाय प्रतिबद्ध रहेको बताए । उनले निर्वाचनको दिन पर्यटकका लागि यातायात सेवा सहज रुपमा सञ्चालन गर्न आयोगलाई आग्रह समेत गरे ।

कार्यक्रममा निजी क्षेत्रका अन्य सहभागीले निर्वाचन सञ्चालनमा उद्यमी संयन्त्रलाई सहभागी गराउन आयोगलाई सुझाव दिए ।

#worldwidekhabar

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here