सन् १९९२ मा न्युजिल्यान्ड, पाकिस्तान र सेमिफाइनल खेलेका थिए

0
32
ठूलो तस्वीर

समानान्तरहरू छन्। तिनीहरूको केही मतलब नहुन सक्छ, तर तिनीहरू त्यहाँ छन् यदि तपाईं क्रिकेट प्रशंसक हुनुहुन्छ जसले तिनीहरूलाई खोज्दै हुनुहुन्छ। र यदि तपाईं पाकिस्तान प्रशंसक हुनुहुन्छ भने, तपाईं सधैं 1992 को समानान्तर खोज्दै हुनुहुन्छ।

खैर, यहाँ एक जोडी छ। न्यूजिल्याण्डले अष्ट्रेलियालाई पराजित गर्दै प्रतियोगिताको सुरुवात गरेको हो । न्युजिल्यान्ड आफ्नो समूह तालिकाको शीर्ष स्थानमा थियो (हो, त्यहाँ 1992 मा कुनै समूह थिएन, तर निटपिक गरौं), नकआउट अघि एक पटक मात्र हार्यो। न्यूजील्याण्डको नम्बर 4 थियो, र छ, टूर्नामेंटको अग्रणी ब्याटर (स्मार्ट तथ्याङ्कहरू भन्दा कम अधिकार अनुसार।)

त्यसपछि हामी पाकिस्तान पुग्छौं। एक पाकिस्तान जो टूर्नामेंटबाट बाहिर थियो, केवल मानव समझभन्दा बाहिरका शक्तिहरूको लागि - कुदरत का निजाम *, तपाइँ भन्न सक्नुहुन्छ - तिनीहरूलाई सेमिफाइनलमा लैजानको लागि। तिनीहरू त्यहाँ गति, बायाँ-हात स्विंग, र रिस्टपिन, अन्य चीजहरू (जस्तै-जस्तै-92 विषयवस्तुसँग मिल्दो नमिल्ने चीजहरू), बाघहरू जो अब कुनामा पर्दैनन् द्वारा इन्धनमा आउँछन्।

यस प्रतियोगितालाई हेर्ने अन्य तरिकाहरू छन्, तर हामीसँग यसको लागि विस्तृत रणनीति बोर्ड छ। यसले तपाईंलाई बताउनेछ कि पहिले ब्याटिङ गर्नु महत्त्वपूर्ण फाइदा हुन सक्छ, न्युजिल्यान्डले पाकिस्तानका ब्याट्सम्यानलाई छोटो र पिचमा बलिङ गर्न चाहन्छ, र शाहीन शाह अफ्रिदी विरुद्ध फिन एलेन मुख्य लडाई हुन सक्छ।

ती सबैले SCG मा बुधबारको भिडन्तमा भूमिका खेल्नेछ। तर खेलमा अन्य शक्तिहरू पनि हुनेछन्, कम्तिमा हाम्रो कल्पनामा। विश्वकपको नकआउट खेलमा न्यूजिल्याण्डको इतिहास। विश्वकपमा न्यूजिल्याण्ड-पाकिस्तान नकआउट खेलको इतिहास। कुदरत का निजाम। प्रकृतिको नियम।

जे हुन्छ, प्रकृतिले चाहेजस्तो हुन्छ ।

* सेप्टेम्बरमा कराँचीमा भएको तेस्रो T20I मा इङ्ल्यान्डसँग पाकिस्तानको हारपछि, तिनीहरूका मुख्य प्रशिक्षक सकलेन मुश्ताकले खेलपछिको पत्रकार सम्मेलनमा अनौठो दार्शनिक तरिकामा प्रतिक्रिया दिए। "कुदरत का निजाम है, हम क्या कर सक्ते हैं? [यो प्रकृतिको नियम हो, यो हाम्रो नियन्त्रणमा छैन]" उनीहरूको उच्चारणको लगत्तै सामाजिक सञ्जालमा व्यापक रूपमा खिल्ली उडायो, यी शब्दहरूले दक्षिण अफ्रिकाको झटका पछि पूर्ण रूपमा नयाँ अर्थ प्राप्त गर्यो। नेदरल्याण्ड्सको हातबाट अपराजित बनेर पाकिस्तानको विश्वकपको सेमिफाइनल पुग्ने बाटो खुलेको छ ।

फारम गाइड

न्यूजील्याण्ड WLWWL (अन्तिम पाँच T20I पूरा, सबैभन्दा भर्खरको पहिलो)

पाकिस्तान WWWLL

स्पटलाइट मा

टिम साउथी र ट्रेन्ट बोल्ट तीनवटा ढाँचामा चारवटा विश्वकपको फाइनलमा पुगेका छन्, तर उनीहरूले सेतो बल ट्रफीमा हात हाल्न सकेका छैनन्। यो उनीहरूको अन्तिम मौका हुन सक्छ, र यदि उनीहरूले बाबर आजम र मोहम्मद रिजवानको बिरूद्ध नयाँ बल घुमाउन पाए, जो व्यक्तिगत रूपमा र यस प्रतियोगितामा एक ओपनिंग संयोजनको रूपमा ठूलो दबाबमा छन् भने उनीहरूले यसमा केही गर्न सक्छन्।

मिचेल स्यान्टनरले यो विश्वकपमा अहिलेसम्म बायाँ हातका ब्याट्सम्यानलाई सात बल मात्र बलिङ गरेका छन् । सही समयमा शान मसूद र मोहम्मद नवाजलाई परिचालन गरेमा पाकिस्तानसँग उसलाई दबाबमा पार्न सक्ने उपकरणहरू छन्। उनीहरूले शकिब अल हसनको धम्कीको प्रतिरोध गर्न जति गरे, उनीहरूले नवाजलाई क्रम बढाएर मोहम्मद हरिसलाई फिर्ता राख्न सक्छन्।

केन विलियम्सन (३६ बलमा ३१ रन, एक आउट) र डेरिल मिचेल (१५ बलमा १३ रन, एक आउट) ले यस विश्वकपमा लेगस्पिनरहरू विरुद्ध संघर्ष गरेका छन्। उनीहरूले मध्य ओभरमा शादाब खानलाई कसरी ह्यान्डल गर्ने भन्ने मुख्य लडाइ हुन सक्छ।

टोली समाचार

न्युजिल्यान्डले सुपर 12s चरणमा बायाँ-ह्यान्डर-भारी टोलीहरू विरुद्ध अफ-स्पिन-बलिङ अलराउन्डर माइकल ब्रेसवेललाई छनोट गर्ने आग्रहको प्रतिरोध गर्‍यो, त्यसैले उनीहरूले मसूद र नवाजलाई दिमागमा राखेर छनौट गर्ने सम्भावना कम देखिन्छ। कुनै पनि अन्तिम मिनेटको चोट बाहेक अपरिवर्तित XI को अपेक्षा गर्नुहोस्।

न्यूजिल्याण्ड (सम्भावित): १ फिन एलेन, २ डेभोन कोनवे (विकेटकीप), ३ केन विलियम्सन (कप्तान), ४ ग्लेन फिलिप्स, ५ डेरिल मिचेल, ६ जेम्स निशाम, ७ मिचेल सान्टनर, ८ टिम साउथी, ९ ट्रेन्ट बोल्ट, १० इश सोधी, 11 लोकी फर्ग्युसन।

आफ्नो पहिलो खेलमा भारतसँगको संकुचित हारपछि, पाकिस्तानले चौथो छिटो खेल्नको लागि अतिरिक्त ब्याटिङ त्याग गर्ने निर्णय गर्यो। नकआउट खेलमा आफ्नो ब्याटिङको गहिराइलाई बलियो बनाउन जति लोभलाग्दो हुन सक्छ - मोहम्मद वासिमका लागि आसिफ अलीलाई भित्र्याएर - उनीहरूले उनीहरूको लागि काम गरेको संयोजन परिवर्तन गर्ने सम्भावना कम देखिन्छ।

पाकिस्तान (सम्भावित): १ मोहम्मद रिजवान (विकेट), २ बाबर आजम (कप्तान), ३ मोहम्मद हरिस, ४ शान मसूद, ५ इफ्तिखार अहमद, ६ मोहम्मद नवाज, ७ सादाब खान, ८ मोहम्मद वासिम, ९ नसीम शाह, १० शाहीन शाह अफ्रिदी, ११ हरिस रउफ।

पिच र सर्तहरू

यस विश्वकपमा अहिलेसम्म एससीजीमा खेलिएका ६ मध्ये पाँच खेलमा पहिले ब्याटिङ गर्ने टोलीले जित निकालेको छ । तर टसको प्रभावलाई कम गर्न सक्ने एउटा कारक छ: सेमिफाइनलका लागि प्रयोग गरिने पिच अष्ट्रेलिया र न्युजिल्यान्डबीचको सुपर १२ को ओपनर खेल्ने पिच हो। यो सिड्नीमा अहिलेसम्म प्रयोग भएका तीन पिचमध्ये सबैभन्दा सपाट र ब्याटिङमैत्री थियो।

बुधबार बिहान पानी पर्ने सम्भावना थोरै छ, तर खेल सुरु हुने समयसम्म मौसम सफा हुनुपर्छ।

तथ्याङ्क र ट्रिभिया

- बुधबारको खेल SCG को तेस्रो पुरुष विश्वकप (५० ओभर र T20) सेमिफाइनल हुनेछ। सेन्ट लुसियाको ड्यारेन सामी नेशनल स्टेडियम र कोलम्बोको आर प्रेमदासा स्टेडियमले तीन-तीन सेमिफाइनलहरू आयोजना गरिसकेका छन्, जबकि ओभल र ओल्ड ट्राफोर्डले चार-चार आयोजना गरेका छन्।

- यस विश्वकपको पावरप्ले चरणमा पाकिस्तानले ५.९३ को रन रेटमा स्कोर गरेको थियो। जिम्बाब्वे र नेदरल्यान्ड्सले मात्र सुपर १२ चरणको सुरुवातदेखि खराब प्रदर्शन गरेका छन्।

- गत वर्षको T20 विश्वकपको सेमिफाइनलमा अष्ट्रेलियासँग पराजित भएको पाकिस्तान इलेभेनका पाँच सदस्यहरूले यस संस्करणको प्रतियोगितामा कुनै भूमिका खेलेका छैनन् - फखर जमान (चोटबाट), शोएब मलिक, मोहम्मद हफिज, इमाद वासिम र हसन। अली।

- न्युजिल्याण्ड त्यो प्रतियोगितामा फाइनलमा पराजित भएको थियो; फाइनलमा खेलेको इलेभेनबाट मात्र टिम सेफर्ट यस संस्करणको लागि आफ्नो टोली बनाउन असफल भएका छन्। मार्टिन गुप्टिल उनीहरूको टोलीमा छन् तर अहिलेसम्म उनीहरूको इलेवनमा समावेश गरिएको छैन।

#worldwidekhabar

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here