सत्तारुढ गठबन्धनले प्रतिगामीलाई हराउँछ : अध्यक्ष प्रचण्ड

0
45
दार्चुलाको गोकुलेश्वरमा चुनावी सभालाई सम्बोधन गर्दै अध्यक्ष प्रचण्डले नेकपा (एमाले)का अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले प्रतिगामी बाटो हिँडेको र सत्ता गठबन्धनले त्यस्ता प्रतिगामी तत्वलाई चुनावमा पराजित गरेको आरोप लगाए ।

‘चुनाव आउँदा केपी ओली राष्ट्रवादको कुरा गर्छन्, गोहीको झैँ आँसु बगाउँछन् । कालापानी र लिपुलेक क्षेत्र समेटेर नेपालको नयाँ नक्सा ल्याउने उहाँ होइन, तत्कालीन नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी थियो, त्यो पार्टीका दुई अध्यक्षमध्ये म पनि एक थिएँ,’ उनले भने ।

 ओली प्रधानमन्त्री हुँदा दुई पटक प्रस्ताव राखेकाले उनले ओली पुनः प्रधानमन्त्री बन्ने सम्भावनालाई अस्वीकार गरे । "मैले उहाँलाई प्रधानमन्त्री बन्न समर्थन गरेको थिएँ, तर अहिले त्यस्तो सम्भावना छैन।"

“केपी ओलीले संविधानसभाको विरोध गर्दै नेपालमा गणतन्त्र स्थापना नहुने घोषणा गरेकाले नयाँ संविधान गाएपछि म अलिकति भ्रममा परें । नेपालमा राजनीतिक स्थायित्व सुनिश्चित हुने विश्वासका साथ पार्टी एकताको प्रस्ताव राखेको छु । त्यसपछि उनी प्रधानमन्त्री बने । तर, ओलीले सत्ता पाएपछि उनको वास्तविक नियत बुझेँ । संविधान भत्काउने र उत्पीडित जात, वर्ग र समुदायको अधिकार उल्ट्याउन पर्खिरहेका थिए,’ उनले भने ।

एमाले अध्यक्ष ओलीले प्रधानमन्त्रीका रुपमा दुई पटक संसद विघटन गर्ने तरिकाले आफू आफ्नो ‘गाडीमा आधारित सिद्धान्त’बाट पछि हटेको स्पष्ट पारेको माओवादी केन्द्रका अध्यक्षले ओलीको भनाइलाई उद्धृत गर्दै भने । 2006 मा जनआन्दोलन II को समयमा एक गोरु-संचालित कार्ट, जसको मतलब ओलीले गणतन्त्र असम्भव थियो)।

#worldwidekhabar

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here