कम्बोडियाको अन्तर्राष्ट्रिय व्यापार वर्षको १० महिनामा झण्डै १५ प्रतिशतले बढेको छ

0
47
कम्बोडियाको अन्तर्राष्ट्रिय व्यापार मात्रा २०२२ को पहिलो १० महिनामा ४४.५ बिलियन अमेरिकी डलर पुगेको छ, जुन गत वर्षको सोही अवधिको ३८.७ बिलियन डलरको तुलनामा १४.९ प्रतिशतले बढेको छ, एक आधिकारिक रिपोर्टले शनिबार देखाएको छ।

यस वर्षको जनवरी–अक्टोबरको अवधिमा राज्यको कुल निकासी १८.७ अर्ब डलर रहेको थियो, जुन वर्षको तुलनामा १९ प्रतिशतले बढेको थियो भने कुल आयात १२ प्रतिशतले बढेर २५.८ अर्ब डलर पुगेको भन्सार तथा अन्तःशुल्क महाशाखाको प्रतिवेदनले जनाएको छ । ।

चीन कम्बोडियाको सबैभन्दा ठूलो व्यापार साझेदार बनेको छ, त्यसपछि संयुक्त राज्य अमेरिका, भियतनाम, थाइल्याण्ड र सिंगापुर रहेको प्रतिवेदनमा उल्लेख छ।

कम्बोडियाको वाणिज्य मन्त्रालयका राज्यका उपसचिव पेन सोभिचेटले सामाजिक-आर्थिक गतिविधिहरूको पूर्ण पुन: सुरुवात, स्वतन्त्र व्यापार सम्झौताहरू, र विश्वव्यापी मागमा भएको वृद्धिलाई वृद्धिको श्रेय दिए।

"क्षेत्रीय बृहत् आर्थिक साझेदारी (RCEP) व्यापार सम्झौता र कम्बोडिया-चीन स्वतन्त्र व्यापार सम्झौता (CCFTA), जुन दुबै यस वर्षको सुरुमा लागू भएको थियो, जसले आगामी वर्षहरूमा हाम्रो वैदेशिक व्यापार वृद्धिलाई बढावा दिनेछ र जारी राख्नेछ, "उनले सिन्ह्वालाई भने।

#worldwidekhabar

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here