निर्वाचन प्रचारप्रसारका लागि वातावरण बनाउन आयोगको स्मरण

0
45
नेपाल निर्वाचन आयोगले कुनै पनि राजनीतिक दल वा उम्मेदवारले निर्वाध रुपमा चुनावी अभियान चलाउन सक्ने वातावरण बनाउन सरोकारवालाको पुनः ध्यानाकर्षण गराएको छ ।

आयोगले कात्तिक ८ गते ७७ वटै जिल्लाका जिल्ला प्रशासन कार्यालयलाई मंसिर १० गते हुने प्रतिनिधिसभाको निर्वाचनमा उम्मेदवार राजनीतिक दल र उम्मेदवारलाई स्वतन्त्र र आफ्नो विवेकमा चुनावी अभियान चलाउन वातावरण बनाउन निर्देशन दिएको थियो । आयोगले निर्वाचन कर्मचारी, पर्यवेक्षक र मतदाताको सुरक्षा र सुरक्षाको प्रत्याभूति गर्न र निर्वाचन निष्पक्ष, निष्पक्ष र शान्तिपूर्ण वातावरणमा सम्पन्न गर्न सम्बन्धित निकायलाई निर्देशन दिएको छ ।

उम्मेदवारबीचको विवादपछि चुनावी प्रचार बिथोल्ने र सवारीसाधन तोडफोड गरेको समाचार चितवन र अन्य केही जिल्लामा विभिन्न सञ्चारमाध्यमका साथै सामाजिक सञ्जालमा भाइरल हुन थालेपछि आयोगले आइतबार जारी गरेको विज्ञप्तिमा यसतर्फ ध्यानाकर्षण भएको जनाएको छ । मुद्दातर्फ तानिएको थियो ।

आयोगका उपप्रवक्ता कमल भट्टराईले जारी गरेको प्रेस विज्ञप्ति अनुसार आयोगले पुनः गृह मन्त्रालयको ध्यानाकर्षण गराउँदै निर्वाचनका उम्मेदवारलाई स्वतन्त्र रुपमा निर्वाचन प्रचारप्रसार गर्न र मतदातालाई सहज हुने वातावरण बनाउन निर्देशन दिएको छ । कुनै डर बिना आफ्नो मतदान।

स्थानीय प्रशासनलाई पनि अनुमति नलिई सार्वजनिक स्थलमा चुनावी प्रचार प्रसार गर्न नदिन आग्रह गरिएको छ । आयोगले निर्वाचन आचारसंहिता २०७९ को दफा १३ (ख र च) लाई उद्धृत गर्दै एकभन्दा बढी राजनीतिक दल वा तिनका भ्रातृ संगठन वा उम्मेदवारले चुनावी र्‍याली, र्‍याली, कोण सभा लगायतका कार्यक्रम आयोजना गरेमा स्थानीय प्रशासनले कारबाही गर्नुपर्ने बताएको छ । द्वन्द्वबाट बच्नको लागि उनीहरूलाई आफ्नो कार्यक्रम स्थल वा मार्ग परिवर्तन गर्न निर्देशन दिनुहोस्।

#worldwidekhabar

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here