आईओएम नेपालले विपद् जोखिम न्यूनीकरण र व्यवस्थापन सम्बन्धी विशेष तालिम प्रदान गर्दछ

0
41
आप्रवासनका लागि अन्तर्राष्ट्रिय सङ्गठन (आईओएम), नेपालले देशका ५५० भन्दा बढी गाउँ र सहरी नगरपालिकालाई विपद् जोखिम न्यूनीकरण तथा व्यवस्थापन (डीआरआरएम) सम्बन्धी विशेष तालिम प्रदान गरेको आईओएम नेपाल कार्यालयले जनाएको छ ।

आईओएमद्वारा विभिन्न निकायहरूको आर्थिक सहयोगमा कार्यान्वयनमा आएको यो परियोजनाले देशभरका सबै स्थानीय तहहरू बीचको बिन्दुहरू जोड्ने लक्ष्य राखेको छ र यो देशका ७५ प्रतिशतभन्दा बढी नगरपालिकामा पुगेको छ।

संघीय मामिला तथा सामान्य प्रशासन मन्त्रालयको नेतृत्वमा आईओएमले नवनिर्वाचित स्थानीय तहका अधिकारीहरूलाई DRRM कानून, नीति र कार्ययोजनाको स्थानीयकरण गर्न सक्षम बनाउन तालिम सञ्चालन गर्दै आएको छ । तालिमले विपद् जोखिम न्यूनीकरण गर्न र भविष्यमा आइपर्ने विपद्को सामना गर्न समुदाय र सरकारको क्षमता अभिवृद्धि गर्ने क्षमताको आधार समावेश गर्दछ।

नेपालमा सन् २०१८ देखि आईओएमले प्रभावकारी र प्रभावकारी विपद् रोकथाम, तयारी, प्रतिकार्य र पुन:प्राप्ति गतिविधिमा सहयोग गर्दै आएको छ।

#worldwidekhabar

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here