डलासमा भेटेरन्स डे शोमा दुई ऐतिहासिक विमान एकआपसमा ठोक्किएका छन्

0
131
डलासमा एक एयर शोको क्रममा शनिबार दुई ऐतिहासिक सैन्य विमानहरू ठोक्किए र दुर्घटनाग्रस्त भए, आगोको बलमा विस्फोट भयो र आकाशमा कालो धुवाँ पठाउँदै। जहाजमा कति जना सवार थिए भन्ने खुलेको छैन ।

आपतकालीन टोलीहरू डलास कार्यकारी एयरपोर्टमा दुर्घटनास्थलमा दौडिए, शहरको डाउनटाउनबाट लगभग 10 माइल (16 किलोमिटर)। घटनास्थलको समाचार फुटेजले एयरपोर्टको परिधि भित्र घाँसे क्षेत्रमा विमानको टुक्रा टुक्रा भएको देखाएको छ। डलास फायर-रेस्क्युले डलास मर्निङ न्यूजलाई भने कि जमिनमा मानिसहरु मध्ये कुनै चोटपटक रिपोर्ट गरिएको छैन।

एन्थोनी मोन्टोयाले दुईवटा विमान आपसमा ठोकिएको देखे।

"म त्यहाँ उभिएँ। म पूर्ण स्तब्ध र अविश्वासमा थिएँ, "एक साथीसँग एयर शोमा भाग लिने 27 वर्षीया मोन्टोयाले भने। “वरिपरि रहेका सबैजना हासेका थिए। सबैको आँसु झर्दै थियो । सबैजना स्तब्ध थिए।"

अधिकारीहरूले उक्त विमानमा कति जना सवार थिए भन्ने बताएनन्, तर एयर शो गर्ने कम्पनीका अध्यक्ष ह्याङ्क कोट्सले भने, एउटा विमान, बी-१७ फ्लाइङ फोर्ट्रेस बमवर्षक विमानमा सामान्यतया चारदेखि पाँचजनाको चालक दल हुन्छ। । अर्को, P-63 किंगकोबरा लडाकु विमानमा एउटै पाइलट छ। विमानमा भुक्तान गर्ने ग्राहकहरू थिएनन्, विमानको स्वामित्वमा रहेको स्मारक वायुसेनाका कोट्सले भने। तिनीहरूको विमान उच्च प्रशिक्षित स्वयंसेवकहरू, प्राय: सेवानिवृत्त पाइलटहरू द्वारा उडाइन्छ, उनले भने। राष्ट्रिय यातायात सुरक्षा बोर्ड अन्वेषकहरूको टोली आइतबार दुर्घटनास्थलमा आइपुग्नेछ।

डलासका मेयर एरिक जोनसनले भने कि एनटीएसबीले दुर्घटनास्थललाई नियन्त्रणमा लिएको थियो, स्थानीय पुलिस र फायरलाई सहयोग प्रदान गर्दै।

"भिडियोहरू हृदयविदारक छन्," जोनसनले ट्विटरमा भने।

विमानहरू दिउँसो १:२० बजे ठोक्किएर दुर्घटनाग्रस्त भएको संघीय उड्डयन प्रशासनले एक विज्ञप्तिमा जनाएको छ। डलास शो ओभर मेमोरेटिभ एयर फोर्स विंग्सको समयमा टक्कर भयो।

विक्टोरिया येगर, प्रसिद्ध वायुसेना परीक्षण पायलट चक येगरकी विधवा र आफैं एक पाइलट पनि शोमा थिए। उनले टक्कर देखेनन्, तर जलिरहेको भग्नावशेष देखे।

फोर्ट वर्थमा बस्ने ६४ वर्षीय येगरले भने, “यो पल्भराइज गरिएको थियो।

"हामी भर्खरै आशा गरिरहेका थियौं कि तिनीहरू सबै बाहिर निस्किएनन्, तर हामीलाई थाहा थियो कि तिनीहरूले गरेनन्," उनले जहाजमा रहेकाहरूका बारेमा भनिन्। B-17, दोस्रो विश्वयुद्धको समयमा अमेरिकी वायु शक्तिको आधारशिला, एक विशाल चार इन्जिन बमवर्षक हो। जर्मनी विरुद्ध दिनको उज्यालो छापा मा प्रयोग गरियो। किंगकोबरा, एक अमेरिकी लडाकु विमान, प्रायः सोभियत सेनाहरूले युद्धको समयमा प्रयोग गर्थे। धेरै जसो B-17 हरू दोस्रो विश्वयुद्धको अन्त्यमा खारेज गरिएका थिए र आज केही मुट्ठी मात्र बाँकी छन्, बोइङका अनुसार, धेरै हदसम्म संग्रहालयहरू र एयर शोहरूमा चित्रित छन्। सामाजिक सञ्जालमा पोस्ट गरिएका धेरै भिडियोहरूले लडाकु विमान बमबारीमा उडेको देखाएको छ, जसले गर्दा तिनीहरूलाई तुरुन्तै जमिनमा दुर्घटना र आगो र धुवाँको ठूलो बल सेट गर्न।

"यो हेर्न साँच्चै डरलाग्दो थियो," लिएन्डरकी 37 वर्षीया अब्रे एनी यंगले भनिन्। टेक्सास, जसले दुर्घटना देख्यो। घटना हुँदा उनका छोराछोरी बुबासँग ह्याङ्गरभित्र थिए। "म अझै पनि यसको अर्थ बनाउन प्रयास गर्दैछु।"

यंगको छेउमा एउटी महिला रोएको र उन्मादपूर्ण रूपमा चिच्याइरहेको सुन्न सकिन्छ जुन युवाले आफ्नो फेसबुक पेजमा अपलोड गरेको भिडियोमा।

एयर शो सुरक्षा - विशेष गरी पुरानो सैन्य विमानहरूको साथ - वर्षौंदेखि चिन्ताको विषय भएको छ। 2011 मा, नेभाडाको रेनोमा P-51 मुस्ताङ दर्शकहरूमा ठोक्किएर 11 जनाको मृत्यु भएको थियो। 2019 मा, हार्टफोर्ड, कनेक्टिकटमा एउटा बमवर्षक दुर्घटना हुँदा सात जनाको मृत्यु भएको थियो। NTSB ले भने कि यसले 1982 यता दोस्रो विश्वयुद्ध-युगका बमवर्षकहरू संलग्न भएको 21 दुर्घटनाहरूको अनुसन्धान गरेको थियो, जसमा 23 जनाको मृत्यु भएको थियो।

विंग्स ओभर डलासले आफूलाई "अमेरिकाको प्रिमियर विश्व युद्ध II एयरशो" को रूपमा बिल गर्दछ, घटनाको विज्ञापन गर्ने वेबसाइटको अनुसार। शो नोभेम्बर 11-13 को लागि निर्धारित गरिएको थियो, भेटरन्स डे सप्ताहांत, र अतिथिहरूले 40 भन्दा बढी विश्वयुद्ध II-युगको विमानहरू हेर्नु पर्ने थियो। यसको शनिबार दिउँसो उडान प्रदर्शनको तालिकामा "बम्बर परेड" र "फाइटर एस्कर्ट्स" समावेश थियो जसमा B-17 र P-63 समावेश थियो।

अघिल्लो पखेटा ओभर डलास घटनाहरूको भिडियोहरूले पुरानो लडाकु विमानहरू तल उडिरहेको चित्रण गर्दछ, कहिलेकाँही नजिकको संरचनामा, सिमुलेटेड स्ट्राफिङ वा बम रनमा। भिडियोहरूले विमानहरूले एरोबेटिक स्टन्टहरू पनि देखाउँछन्।

#worldwidekhabar

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here