नेपाली काँग्रेसका नेता शशांक कोइरालाले राष्ट्रिय निकुञ्ज ऐन संशोधन गर्ने प्रतिबद्धता व्यक्त गरेका छन्

0
105
नेपाली काँग्रेसका नेता तथा पूर्व नवलपरासी क्षेत्र नं १ बाट प्रतिनिधिसभा सदस्यका उम्मेदवार डा शशांक कोइरालाले लामो समयदेखि वन्यजन्तु र राष्ट्रिय निकुञ्जले सिर्जना गरेको समस्या समाधानका लागि राष्ट्रिय निकुञ्ज ऐन संशोधन गर्ने प्रतिबद्धता व्यक्त गर्नुभएको छ । पार्कको बफर जोन।

आज यहाँ चुनावी सभालाई सम्बोधन गर्दै उनले पञ्चायतकालमा बनेको अराजक ऐनका कारण समस्या भएको बताए । उनले पार्क प्रभावित जनताको समस्या समाधानका लागि ऐन परिमार्जन गर्नुपर्नेमा जोड दिए ।

‘पार्क र मध्यवर्ती क्षेत्रबाट प्रभावित बस्तीमा पूर्वाधार विकासले गति लिन सकेको छैन, संसदीय निर्वाचनपछि गठन हुने वाम लोकतान्त्रिक गठबन्धन सरकारले ऐन संशोधन गर्छ,’ नेता कोइरालाले भने । उनले भूमिहीनलाई जग्गाधनी प्रमाणपत्र वितरण र दुम्किबास राजमार्ग निर्माण जस्ता महत्वपूर्ण कार्यक्रम ऐनले सिर्जना गरेको अवरोधका कारण अघि बढ्न नसकेको दाबी गरे ।

उनले वन्यजन्तुबाट हुने मानवीय तथा बालीमा हुने नोक्सानीलाई न्यूनीकरण गरी उचित मुआब्जा दिनुका साथै निकुञ्ज तथा मध्यवर्ती क्षेत्र प्रभावित क्षेत्रको विकासलाई अगाडि बढाउन गठबन्धनका उम्मेदवारलाई चुनावमा विजयी बनाउनुपर्ने तर्क गरे ।

मध्यवर्ती क्षेत्रका जनताको जीवनस्तर उकास्न निर्वाचनपछि तुरुन्तै गैँडाकोट र त्रिवेणी जोड्ने नारायणी करिडोर राजमार्ग निर्माणको प्रक्रिया अघि बढाइने कांग्रेस नेताले दोहोर्‍याए।

#worldwidekhabar

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here