गृह मन्त्रालयले मतदानलाई सुरक्षित, निष्पक्ष र शान्तिपूर्ण वातावरणमा सम्पन्न गराउने आश्वासन दिएको छ

0
123
गृह मन्त्रालयले आइतबार हुने निर्वाचनका लागि स्वतन्त्र, निष्पक्ष र शान्तिपूर्ण वातावरणमा ढुक्क हुन मतदातालाई आग्रह गरेको छ । हिंसात्मक गतिविधिमा संलग्न जो कोहीलाई छानबिनको दायरामा राखिएको छ, त्यसैले मतदानको लागि सुरक्षित वातावरण हुनेछ।

निर्वाचनको पूर्वसन्ध्यामा शुक्रबार पत्रकार सम्मेलनको आयोजना गर्दै गृह मन्त्रालयका प्रवक्ता विनोदप्रकाश सिंहले निर्वाचन कर्मचारी, मतदाता र मतपत्रको सुरक्षालाई जोखिममा पार्न सक्ने कुनै व्यक्ति, समूह वा संस्था निगरानीमा रहेको दोहोर्‍याए । सिंहले भने, "यसपटक निर्वाचन सुरक्षा राम्रो छ। म मतदाताहरूलाई मतदानमा उत्साहपूर्वक सहभागी हुन अनुरोध गर्दछु।"

यद्यपि उनले केही दिनदेखि देशले केही अप्रिय गतिविधिहरू देखेको बताए। तर, यस्ता हिंसात्मक गतिविधिमा संलग्नलाई मन्त्रालयले शून्य सहनशीलता अपनाएको छ । "हामीले छानबिन र निगरानी जारी राखेका छौं," प्रवक्ताले दोहोर्याए।

उनका अनुसार मतदान केन्द्र नजिकका ९०३ स्थानमा नेपाली सेनाको बम निष्क्रिय पार्ने टोली परिचालन गरिएको छ । नेपाली सेनाले इटहरी, बर्दिवास, पोखरा र सुर्खेतमा हेलिकप्टर तयारी अवस्थामा राखेको छ भने हवाई गस्ती समेत जारी राखेको छ ।

त्यसैगरी, २०२५ थान कानुनी र अवैध रुपमा हतियार बरामद भएको छ । ४० ठाउँमा हेलिकप्टरबाट मतपत्र ढुवानी गरिएको थियो ।

निर्वाचन सुरक्षाका लागि २ लाख ९८ हजार ५७९ जनशक्ति परिचालन गरिएको छ । निर्वाचन सुरक्षाका लागि जनशक्तिमा नेपाली सेना, नेपाल प्रहरी, सशस्त्र प्रहरी बल, राष्ट्रिय अनुसन्धान विभाग र अस्थायी प्रहरी रहेका छन् । मतदान केन्द्रको संवेदनशीलता अनुसार सुरक्षाकर्मी परिचालन गरिएको छ ।

#worldwidekhabar

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here