पोखरामा ग्राउण्ड ह्यान्डलिङ सञ्चालन गर्न निगम इच्छुक

0
54
नेपाल वायुसेवा निगम (नेपाल एयरलाइन्स) ले निर्माणाधीन पोखरा अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थलमा ग्राउन्ड ह्यान्डलिंग सेवा उपलब्ध गराउन नेपाल नागरिक उड्डयन प्राधिकरण (क्यान)सँग अनुरोध गरेको छ ।

निगमले मंगलबार एक औपचारिक विज्ञप्ति जारी गर्दै क्यानलाई यसको ग्राउन्ड सञ्चालनका लागि अन्तर्राष्ट्रिय हवाई यातायात संघ (आईएटीए) द्वारा प्रमाणित गरेको र यसले नेपालको सबैभन्दा व्यस्त त्रिभुवन अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल (टीआईए) र ग्राउन्ड सञ्चालन सफलतापूर्वक सञ्चालन गरेको स्मरण गराएको छ। गौतम बुद्ध अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल (GBIA)।

निगमका प्रवक्ता अर्चना खड्काले हस्ताक्षर गरेको विज्ञप्तिमा पोखरामा राष्ट्रिय तथा अन्तर्राष्ट्रिय एयरलाइन्सलाई प्रभावकारी ग्राउन्ड ह्यान्डलिङ उपलब्ध गराउन निगमसँग आवश्यक अनुभव, दक्ष जनशक्ति र प्राविधिक स्रोत रहेको उल्लेख छ ।

त्यस्तै, काठमाडौं–दिल्ली उडान घटेकोमा दुःख व्यक्त गरेको छ ।

निगमले सेप्टेम्बर १५ मा नेपाल र भारतको राजधानीबीच हप्तामा १४ उडान गर्न अनुमति माग्दै क्यानलाई पत्राचार गरेको थियो । तर, प्राधिकरणले १० मात्रै अनुमति दिएको छ ।

विज्ञप्तिमा भनिएको छ, ‘यसले निगमको आम्दानी घटाउने मात्र होइन, यात्रुलाई पुनः रुट गर्नुपर्ने भएकाले खर्च पनि बढ्नेछ ।

काठमाडौं-दिल्ली रुट सरकारी स्वामित्वको वाहकका लागि सबैभन्दा लाभदायक र ऐतिहासिक स्लटको रूपमा सञ्चालन हुने रुटमध्ये एक हो। यसको मतलब यो मार्ग नयाँ प्रवेश गर्ने वा अन्य कुनै पनि श्रेणीको विमान अपरेटरलाई समायोजन गर्न एयरलाइनबाट फिर्ता लिन सकिँदैन - यो तथ्य निगमले नागरिक उड्डयन प्राधिकरणलाई लक्षित गरेको विज्ञप्तिमा उल्लेख गरेको छ।

यसका साथै निगमले भैरहवाको जीबीआईए र नयाँ दिल्लीबीच क्यानका आवश्यकता पूरा गर्दै हप्तामा चार उडान गर्ने जनाएको छ । "यस तथ्यलाई पनि प्रकाशमा राख्दै, हामी आशा गर्दछौं कि क्यानले आफ्नो निर्णयमा पुनर्विचार गर्नेछ," खड्काले भने।

हाल, NAC, नेपालको ध्वजवाहक, नयाँ दिल्ली, मुम्बई, बैंगलोर, दोहा, दुबई, क्वालालम्पुर, रियाद, हङकङ, बैंकक र नारिता गरी १० अन्तर्राष्ट्रिय गन्तव्यहरूमा उडान गर्दछ।

#worldwidekhabar

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here