भारतले PSLV रकेटमा ९ उपग्रह प्रक्षेपण गरेको छ

0
44
भारतीय अन्तरिक्ष अनुसन्धान संगठन (ISRO) ले शनिबार पृथ्वी पर्यवेक्षण उपग्रह EOS-06 र आठ न्यानो-उपग्रहहरू ध्रुवीय उपग्रह प्रक्षेपण वाहन (PSLV-C54) रकेटमा आफ्नो उद्देश्य सूर्य-सिंक्रोनस ध्रुवीय कक्षामा प्रक्षेपण गर्यो, अधिकारीहरूले भने।

PSLV-C54/EOS-06 मिसनलाई स्थानीय समय अनुसार बिहान ११:५६ बजे दक्षिणी भारतीय राज्य आन्ध्र प्रदेशमा अवस्थित बंगालको खाडीको किनारमा रहेको श्रीहरिकोटाको सतीश धवन अन्तरिक्ष केन्द्र (SDSC) मा प्रक्षेपण गरिएको थियो।

"PSLV-C54/EOS-06 मिशनको सफल उपलब्धिको घोषणा गर्न पाउँदा म साँच्चै खुसी छु," इसरोका अध्यक्ष एस. सोमनाथले भने। "हामीले यो पनि देख्यौं कि यस मिसनमा रकेटको प्रदर्शन यसको सबै चरण र कार्यहरूमा अत्यन्त राम्रो थियो।"

स्याटेलाइट प्रक्षेपण अन्तरिक्ष केन्द्रबाट प्रत्यक्ष प्रसारण गरिएको थियो। यो PSLV को 56 औं उडान थियो, र कथित रूपमा यस वर्ष भारतीय अन्तरिक्ष एजेन्सी द्वारा अन्तिम मिसन गरिएको थियो।

1,117-kg EOS-06 पेलोडहरूमा एक समुद्री मोनिटर, समुद्री सतह मोनिटर, Ku-band Scatterometer, र ARGOS, एक फ्रान्सेली पेलोड समावेश छ जुन मौसम निगरानीमा काम गर्ने इन्डो-फ्रान्सेली उपग्रहहरूको अवस्थित फ्लीटलाई बलियो बनाउनको लागि हो।

ग्राहक पेलोडहरूमा भुटान (INS-2B) को लागि ISRO nano-satellite-2 समावेश छ, जसमा NanoMx र APRS-Digipeater नामक दुई पेलोडहरू हुनेछन्। NanoMx एक मल्टिस्पेक्ट्रल अप्टिकल इमेजिङ पेलोड हो।

WorldWide Khabar

Home » Sample Page » भारतले PSLV रकेटमा ९ उपग्रह प्रक्षेपण गरेको छ

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here