यति एयरको विमान दुर्घटना पर्यटन उद्योगमा ठूलो धक्का : टान

0
23
ट्रेकिङ एजेन्सीज एसोसिएसन अफ नेपालले देशको पर्यटकीय केन्द्र पोखरामा आइतबार भएको यति एयरलाइन्सको विमान दुर्घटनाले नेपालको उड्डयन तथा पर्यटन क्षेत्रमा ठूलो धक्का पुगेको जनाएको छ ।

टानका महासचिव विनोद सापकोटाले आज एक विज्ञप्ति जारी गर्दै उक्त दुर्घटनाले कोभिड–१९ को महामारीबाट पुनरुत्थान गर्न लागिपरेको आन्तरिक पर्यटन उद्योगमा अपूरणीय क्षति पुगेको बताए ।

पोखरा क्षेत्रीय अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थलमा हालै राष्ट्रियबाट अन्तर्राष्ट्रिय स्तरको स्तरोन्नति गरेर उडान सुरु गरिएको थियो र देशको पर्यटकीय केन्द्रमा भएको दुर्घटनाले सम्पूर्ण आन्तरिक पर्यटन व्यवसायमा नै ठूलो धक्का पुगेको टानले निष्कर्ष निकालेको छ ।

टानका अध्यक्ष निल्हारी बाँस्तोलाले नेपालको आकाश र उड्डयन सेवालाई सुरक्षित बनाउन राज्यले महत्वपूर्ण कदम चाल्न आग्रह गर्नुभयो । उनले आगामी दिनमा यस्ता घटना हुन नदिन राज्यका जिम्मेवार निकायलाई पहल गर्न सुझाव दिए ।

६८ यात्रु र चालक दलका चार सदस्यसहित ७२ यात्रु लिएर गत जनवरी १५ मा काठमाडौंबाट पोखराका लागि छुटेको ९N-ANC ATR-72-500 कल साइनको विमान सेती नदीमा दुर्घटना भएको थियो।

नेविसंघले दुःख व्यक्त गरेको छ

नेपाल वायु सेवा निगम (नेपाल एयरलाइन्स) का पदाधिकारीहरु दुर्घटनामा परी ज्यान गुमाएकामा दुःख व्यक्त गरेको निगमले जनाएको छ ।

निगमले आज एक विज्ञप्ति जारी गर्दै शोकाकुल परिवारजनमा धैर्य धारण गर्ने शक्ति मिलोस् भन्ने कामना गर्दै शोकसन्तप्त परिवारजनप्रति हार्दिक समवेदना प्रकट गरेको छ । उक्त दुर्घटनालाई नेपालको उड्डयन इतिहासकै सबैभन्दा दुःखद घटना भएको बताएको छ ।

यसले देशको उड्डयन क्षेत्रलाई सुरक्षित र भरपर्दो बनाउन प्रभावकारी अनुसन्धान गर्न आग्रह गर्दै घटनासँग सम्बन्धित तथ्य पत्ता लाग्ने अपेक्षा गरेको छ ।

हान शोक गर्छ

होटल एशोसिएसन नेपालले दुर्घटनाप्रति दुःख व्यक्त गरेको छ । हानद्वारा जारी विज्ञप्तिमा भनिएको छ, "घटनाबाट संघ र यस मातहतका अन्य सबै संघसंस्थाहरू दुःखित छन्। दुःखको यस घडीमा दुर्घटनामा मारिएका सम्पूर्ण यात्रु तथा चालक दलका सदस्यहरू तथा शोकसन्तप्त परिवारजनमा समवेदना प्रकट गर्दछौं।" ।

नेपालको आकाश असुरक्षित छ भन्ने सन्देश राष्ट्रिय तथा अन्तर्राष्ट्रिय तहमा फैलिएको भन्दै उक्त दुर्घटनाले देशको उड्डयन क्षेत्रमा मात्रै नभई सिंगो राष्ट्र र पर्यटन क्षेत्रमा नकारात्मक प्रभाव पारेको बताउँदै यो हामी सबैको दायित्व भएको बताए । देशको आकाश सुरक्षित बनाउन राज्य र सरोकारवाला ।

WorldWide Khabar

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here