भोलिदेखि पशुपति क्षेत्र सरसफाई अभियान

0
55
भोलि (शनिबार) देखि पशुपति मन्दिर क्षेत्रमा सरसफाई अभियान सुरु हुने भएको छ ।

संस्कृति, पर्यटन तथा नागरिक उड्डयन मन्त्रालय र यसका मातहतका २१ वटा निकायका कर्मचारीलाई तीन महिने अभियानमा अनिवार्य सहभागी हुन निर्देशन दिइएको छ ।

अभियानअन्तर्गत सरकारी कर्मचारीले प्रत्येक शनिबार बिहान ८ बजेदेखि १० बजेसम्म दुई घण्टा समय खर्च गर्नुपर्नेछ ।

पशुपति मन्दिर र वरपरका सम्पदाको संरक्षण र सञ्चालनका लागि स्थापना भएको सरकारी संस्था पशुपति क्षेत्र विकास कोष (प्याडिटी) लाई मात्रै क्षेत्र सफा गर्न गाह्रो भएको संस्कृति, पर्यटन तथा नागरिक मन्त्रीले बताए । उड्डयन सुडान किराती।

मन्त्रालयले सचिवस्तरीय बैठकमार्फत आफ्ना मातहतका सबै निकायका सरकारी कर्मचारीलाई सरसफाई अभियानमा सहभागी हुन निर्देशन दिएको उनले बताए ।

पर्यटन विभाग, पुरातत्व विभाग, राष्ट्रिय अभिलेखालय, नेपाल प्रतिलिपि अधिकार रजिष्ट्रारको कार्यालय, भाषा आयोग, नेपाल प्रज्ञा प्रतिष्ठान, नेपाल संगीत तथा नाट्य प्रज्ञा प्रतिष्ठान, नेपाल ललितकला प्रज्ञा प्रतिष्ठान, नागरिक समाजका पदाधिकारी तथा कर्मचारीहरु । सरसफाई कार्यक्रममा सहभागी हुन नेपाल उड्डयन प्राधिकरण, नेपाल वायुसेवा निगम, साँस्कृतिक संस्था नेपाल र नेपाल पर्यटन बोर्डलाई आग्रह गरिएको छ ।

त्यसैगरी हनुमानढोका दरबार संग्रहालय विकास समिति, पाटन दरबार संग्रहालय विकास समिति, नेपाल पर्यटन तथा होटल व्यवस्थापन प्रतिष्ठान, नारायणहिटी दरबार संग्रहालय तथा गणतन्त्र स्मारक व्यवस्थापन तथा सञ्चालन विकास बोर्ड, तारागाउँ विकास समिति, बुद्ध दर्शन प्रवर्द्धन समितिका पदाधिकारीहरुको सहभागिता रहेको छ । र गुम्बा विकास समिति, नेपाल पञ्चाङ्ग निर्णायक विकास समिति (पञ्चाङ्ग निर्णायक समिति), र श्री बौद्धनाथ क्षेत्र विकास समितिलाई पनि माग गरिएको छ ।

मन्त्रालयको निर्देशनअनुसार सफाइ अभियानका लागि प्रयोग हुने उपकरण र सामग्री प्याडिटीले उपलब्ध गराउने प्याडिटीका परिषद् सदस्य पूर्णसंगम जेठाराले बताए ।

worldwidekhabar

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here