जर्मनीले युरो २०२४ को आयोजना गर्नुअघि प्रतिष्ठा सुधार्ने आशा राखेको छ

0
126
अर्को वर्ष युरोपेली च्याम्पियनसिप नजिकिँदै गर्दा, आयोजक जर्मनीले यस हप्ता आफ्नो पुरुष राष्ट्रिय फुटबल टोलीको छिन्नभिन्न प्रतिष्ठालाई मर्मत गर्न थाल्ने आशा राखेको छ।

दुई विश्वकप फ्लप र बीचमा खराब प्रदर्शनले जर्मनीको लागि गर्वको विरासतमा आफ्नो टोल लिएको छ। चार पटकको विश्वकप विजेताले अब प्रतिद्वन्द्वीहरूमाझ डराउने छैन।

जर्मन फुटबल महासंघले देशले युरो २०२४ को आयोजना गर्नुअघि यसलाई परिवर्तन गर्न चाहन्छ। यो हराएको गौरवलाई पुनर्स्थापना गर्ने अवसर हो, यद्यपि थप अप्ठ्यारोको सम्भावना छ।

यस हप्ताको अभियान शनिबार मेन्जमा पेरु विरुद्ध मैत्रीपूर्ण खेलबाट सुरु हुन्छ, त्यसपछि बेल्जियम कोलोनमा तीन दिन पछि।

सन् २०२२ को विश्वकपमा पहिलो चरणबाट बाहिरिएपछि महासंघले प्रशिक्षक हान्सी फ्लिकलाई टोलीको नेतृत्व गर्ने अर्को मौका दिएको छ। यसले जर्मनीका भूतपूर्व स्ट्राइकर र प्रशिक्षक रुडी भोलरलाई खेलकुद निर्देशकको रूपमा पनि ल्यायो कि यसले सफल परिवर्तन हुनेछ भन्ने आशा गर्दछ।

अर्को।

2018 को विश्वकपमा जर्मनीको पहिलो राउण्डबाट बाहिरिएपछि पूर्व प्रशिक्षक जोआकिम लोले परिवर्तनको प्रयास गरे, त्यसपछि स्पेनसँग 6-0 ले पराजित भएपछि उनले कोरोनाभाइरस-ढिलाइ भएको यूरो 2020 टूर्नामेंटका लागि दिग्गज थोमस मुलर र म्याट्स हमेल्सलाई फिर्ता बोलाए। यसले उसको टोलीलाई दोस्रो राउन्डसम्म मात्र पायो, जहाँ इङ्गल्याण्डले लोको १५ वर्षको कार्यकाल समाप्त गर्यो।

Flick ले आफ्नो टोलीलाई प्रतिभाशाली तर परीक्षण नगरिएका अन्डर-21 खेलाडीहरूको आधारमा युवाहरूमा भर्खरैको फोकसको साथ थप सफलतामा बैंकिङ गरिरहेको छ। फ्लिकले पेरु र बेल्जियम विरुद्धको खेलका लागि छ जना डेब्युटेन्टलाई बोलाएको छ, जबकि मुलर, लेरोय साने, इल्के गुन्डोगन, एन्टोनियो रुडिगर र मार्को रेउस जस्ता स्थापित नियमित खेलाडीहरूलाई बाहिर छाडेका छन्।

"हामीले अर्को वर्ष युरोपियन च्याम्पियनसिपमा कुन खेलाडीको सम्भावना छ भनेर हेर्नको लागि यो बाटो लिएका छौं," फ्लिकले भने।

बायर लेभरकुसेनका १९ वर्षीय आक्रमणकारी मिडफिल्डर फ्लोरियन विर्ट्ज जर्मन टोलीका नयाँ स्टार हुन्, विशेषगरी बायर्न म्युनिखका २० वर्षीय जमाल मुसियाला चोटका कारण आगामी खेलबाट बाहिरिएका छन्। दुबै वरिष्ठ टोलीका लागि पहिले नै स्थापित खेलाडी थिए, यद्यपि विर्ट्जले घुँडाको चोटले गत नोभेम्बरमा विश्वकप गुमाए।

सायद आफ्नो युवा सेटअपमा जर्मनीको नयाँ विश्वासलाई रेखांकित गर्न, अन्डर-21 कोच एन्टोनियो डि साल्भो सोमबारको प्रेस सम्मेलनमा फ्लिक र भोलरसँगै देखा पर्‍यो। डि साल्भोले यस गर्मीमा जर्जिया र रोमानियामा हुने अन्डर-२१ युरोपेली च्याम्पियनसिपको लागि आफ्नो टोली तयार गर्दैछन्, तर AC ​​मिलानका डिफेन्डर मलिक थियाव जस्ता खेलाडीहरूलाई फ्लिकको वरिष्ठ टोलीसँग मौका पाएकोमा आफू खुसी भएको बताए।

‘खेलाडीहरूका लागि यो सम्मानको कुरा हो। यो क्लबबाट अन्डर-21 टोली सम्मका सबै प्रशिक्षकहरूको लागि पनि सम्मानको कुरा हो, "डि साल्भोले भने।

भोलरले जर्मनीको नाबालिग पक्षहरूको महत्त्वलाई पनि जोड दिए। "म आफैं अन्डर-21 टोलीको बच्चा हुँ," भोलरले भने, जसको गोलले पश्चिम जर्मनीलाई 1990 मा विश्वकप जिताउन मद्दत गर्‍यो।

हाल ६२ वर्षीय भोलरले १९८२ अन्डर-२१ युरोपियन च्याम्पियनसिपमा जर्मनीको सफलताले आफ्नो टोली फाइनलमा पुगेकोले १९९० को विश्वकप जित्ने जग बसाएको बताए। उनले 2009 युरोपियन च्याम्पियन्स म्यानुएल नेउर, सामी खेदिरा, बेनेडिक्ट होवेडेस, मेसुट ओजिल र अन्यले जर्मनीलाई 2014 मा विश्वकप जिताउन मद्दत गरेको पनि उल्लेख गरे।

worldwidekhabar

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here